28 Maj 2023 – UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO.

Opublikowane przez Parafianin w dniu

 1. Dzisiejszą  uroczystością  Zesłania Ducha Świętego kończymy czas wielkanocny w liturgii Kościoła.  Przypominamy o kończącym się okresie Komunii Świętej wielkanocnej. Od dnia jutrzejszego rozpoczyna się Okres Zwykły. Za pobożne uczestnictwo w uroczystym śpiewie lub recytacji hymnu O Stworzycielu Duchu przyjdź, możemy uzyskać odpust zupełny. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Najświętszej Trójcy.
 2. Dziś i w przyszłą niedzielę 4 czerwca przy wyjściu z kościoła będą zbierane ofiary na dekoracje i kwiaty na Uroczystość Bożego Ciała. Można też je złożyć osobiście do księdza. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 3. W środę 31 maja przypada święto: Nawiedzenie Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu ostatnie nabożeństwo majowe.
 4. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe z litanią do Serca Pana Jezusa. Odprawiamy je codziennie. W najbliższy czwartek w święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego Kapłana  po Mszy św. porannej o godz. 7.00; w pozostałe dni przed Mszą św. wieczorną o godz. 18.30;  w niedziele po Mszy św. o godz. 11.00.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Okazja i możliwość spowiedzi od godz. 18.00. Msza święta do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 19.00. W I sobotę miesiąca Msza św. o Niepokalanym sercu Maryi o godz. 19.00. Przed Mszą św. o godz. 18.30 nabożeństwo czerwcowe.
 6. Spotkanie formacyjne dla kandydatów przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w I sobotę miesiąca, 3 czerwca o godz. 18.30. Spowiedź w tym dniu od godz. 18.00.
 7. Od m-ca czerwca do końca sierpnia w dni powszednie wieczorna Msza św. będzie sprawowana o godzinę później niż do tej pory, czyli nie o 18.00, ale o godz. 19.00., a od najbliższej niedzieli 4 czerwca, przez okres urlopów i wakacji tj. od czerwca do końca sierpnia będzie sprawowana dodatkowa Msza św. o godz. 13.00. Serdecznie zapraszamy.
 8. Spotkanie organizacyjne dla dzieci i ich rodziców przygotowujących się do I Komunii św. w przyszłym roku szkolnym 2023/24 w niedzielę 4 czerwca po Mszy św. o godz. 11.00.
 9. Zapraszamy wszystkich chętnych chłopców i młodzieńców do Służby Liturgicznej Ołtarza.
 10. Wszystkim naszym parafianom i osobom przebywającym w naszej parafii życzymy spokojnej niedzieli oraz dobrego i błogosławionego tygodnia.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Intencje Mszalne

 28 Maj – 04 Czerwiec  2023r.

Nd.  28. V. 2023   UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO
g.   9.00  + Eugenię i Piotra Zielińskich; Stefana Blok
g. 11.00  Int. zam.
Nabożeństwo Majowe
Pon. 29. V 
g. 17.30  Nabożeństwo Majowe
g. 18.00  Int. wolna
Wt. 30. V 
g.  7.00  + Marię Ryszawy
Nabożeństwo Majowe
g.  7.30  W int. Parafii
Śr. 31. V 
g. 17.00  + Włodzimierza Pielak
g. 17.30  Nabożeństwo Majowe
g. 18.00  + Mieczysława Załęskiego; Zofię i Feliksa Załęskich; Benedykta, Janinę, Janinę Piwowarskich; dziadków Piwowarskich; Stanisławę i Tomasza ; dziadków Anielę i Jana Głowadzkich
Czw. 01. VI 
g.  7.00  + Marię Ryszawy                         
Nabożeństwo Czerwcowe
Pt. 02. VI   
g. 18.30  Nabożeństwo Czerwcowe  
g. 19.00  + Wiesława Seweryńskiego w 9 rocz. śm.; Janusza Seweryńskiego; Stanisławę i Adama Pawłowskich; zm. z rodz. Pawłowskich.
Sob. 03. VI  
g. 18.30  Nabożeństwo Czerwcowe
g. 19.00  O Boże błogosławieństwo i łaski, opiekę Matki Bożej dla członkiń KŻ Różańca Matki Bożej Bolesnej i ich rodzin
Nd.  04. VI. 2023   UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTRZEJ TRÓJCY
g.   9.00  + Krystynę Zemlak
g. 11.00  + Anielę, Aleksandra i Sabinę Pyśkiewicz
Nabożeństwo Czerwcowe
g. 13.00  Int. wolna