09 Kwiecień 2023 – NIEDZIELA  ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

1. Jutro II dzień Świąt Wielkanocnych i czwarty dzień Nowenny do Miłosierdzia Bożego. Msze św. w/g porządku niedzielnego o godz. 9.00 i 11.00. Taca na budowę nowych świątyń w naszej Diecezji.
  2. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy poświęcili swój czas, pracę i środki,  by  pomóc całej naszej wspólnocie w przeżywaniu Wielkiego Tygodnia i Świąt Wielkanocnych. W sposób szczególny dziękuję paniom: Mirosławie Karasiewicz, p. Grażynie i Tadeuszowi Stańczak, Elżbiecie Chrzanowskiej, Ilonie Piórkowskiej za pomoc w przygotowaniu ciemnicy i Grobu Pańskiego. Dziękuję p. Leszkowi Karasiewiczowi, p. Iwonie i Tomaszowi  Bieleckim za dodatkowe prace na rzecz naszej świątyni. Paniom z Towarzystwa Gospodyń Wiejskich za przygotowanie palm na niedzielę palmową. Dziękuję panom: Konradowi Karasiewicz, prezesowi OSP w Kuligowie, Piotrowi Żmijewskiemu naczelnikowi OSP w Kuligowie i Mirosławowi Kuligowskiemu oraz straży za pomoc w Wielki piątek i tradycyjne czuwanie przy Grobie Pańskim. Dziękuję p. organiście Włodzimierzowi  Karasińskiemu za uświetnieni liturgii grą i śpiewem liturgicznym; ministrantom w przygotowaniu Liturgii oraz wszystkim, którzy złożyli ofiary na kwiaty do Ołtarza Przechowania i Grobu Pańskiego. Serdeczne Bóg zapłać.
  3. Panu Michałowi Ptak i pracownikom serdeczne  podziękowanie za prace  ogrodowe związane z uporządkowaniem terenu przy kościele.
  4. W piątek z racji oktawy Wielkanocy, można spożywać pokarmy mięsne.
  5. Za tydzień 16 kwietnia Święto Miłosierdzia Bożego. Taca na dzieła charytatywne  „Caritas” w naszej diecezji.
  6. Dzieło modlitwy Diecezji Warszawsko – Praskiej na pamiątkę po nawiedzeniu naszej parafii przez NM Pannę w Ikonie Jasnogórskiej będzie w najbliższą sobotę 15 kwietnia. Rozpoczniemy  naszą całodzienną adorację o godz. 8.45  Godzinkami ku czci NM Panny. Przez uczestnictwo we Mszy św., wspólną modlitwę oraz indywidualną  adorację przed Najświętszym Sakramentem, będziemy prosić o Boże błogosławieństwo dla wszelkich przedsięwzięć podejmowanych w naszej diecezji. Będziemy również polecać Bogu i prosić o orędownictwo Matki Bożej dla rodzin naszej parafii: o umocnienie wiary, nadziei i miłości. Do wspólnej modlitwy zapraszamy parafian, w szczególności dzieci, młodzież, wszystkie zespoły modlitewne, działkowiczów i gości. Szczegóły programu w gablocie przy wyjściu z kościoła i stronie internetowej parafii.

PLAN NABOŻEŃSTWA DO MATKI BOŻEJ W PARAFII MB LORETAŃSKIEJ W KULIGOWIE  DNIA 15 – KWIETNIA 2023 ROKU NA PAMIĄTKĘ PO NAWIEDZIENU PARAFII  PRZEZ NM PANNĘ W IKONIE JASNOGÓRSKIEJ

• 8:45  Godzinki  ku czci Najświętszej Maryi Panny

Rozpoczęcie adoracji Najświętszego Sakramentu

• 9:00  Czuwanie przy Najświętszym Sakramencie mieszkańców parafii.

10:00 – 11:00  Modlitwa różańcowa  / Część Radosna /. Mieszkańcy z ul.: Wojska  Polskiego, Załubicka, Brzozowa, Zapólna, Cytrynowa.

11:00 – 12:00  Modlitwa różańcowa  / Część Światła /. Mieszkańcy z ul.: Radzymińska, Piwna, Choinki, Malinowa, Loretańska; Grobla, Leśna, Podleśna, Sosnowa, Bagienna, Dębinowa.

12:00  Modlitwa, Regina Coeli.

13:00 – 14:00  Modlitwa różańcowa  / Część Bolesna /.  Mieszkańcy z ul.: Okrężna, Kręta, Wrzosowa, Kościelna, Prosta, Lipowa.

15:00   Godzina Miłosierdzia  ( Koronka do Bożego Miłosierdzia)

16:00 – 17:00  Modlitwa różańcowa  / Część Chwalebna /. Mieszkańcy z ul.: Nadbużańska, Serocka, Jagielońska, Zakopiańska, Warszawska, Topolowa.

17.30   Zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu

18:00  Msza św. Maryjna.

• Zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu.  Msza św. Maryjna.
  • W czasie czuwania podejmujemy  śpiewy: Pieśni adoracyjne ku czci Najśw. Sakramentu i pieśni Maryjne.

09 – 16 Kwiecień 2023r.

Nd. 09. IV. 2023   NIEDZIELA  ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
g.   6.00   REZUREKCJA W int. Parafian
g. 11.00   + Franciszka Drzażdżyńskiego, Ewę Drzażdżyńską: Barbarę Jastrzębską
PONIEDZIAŁEK  10. IV        II  Dzień Świąt Wielkanocnych
                                           Poniedziałek w oktawie Wielkanocy
g.   9.00  + Kazimierę Bielecką w 20 rocz. śm.
g. 11.00  + Czesława i Andrzeja Karasiewiczów; Kazimierę Karasiewicz; Halinę Szczypka
Wt. 11. IV
g.  7.00   + Marię Ryszawy
g.  7.30   W int. Parafii

Śr. 12. IV
g. 17.30  + Wanda Bielecka  /5/
g. 18.00  + Zofię Dawid w rocz. śm.; Antoniego, Józefa i Stanisława Dawid; Józefa Czarneckiego
Czw. 13. IV   g.   7.00  + Marię Ryszawy
Pt.  14. IV
g.17.30  + Małgorzatę Osiecko
g. 18.00  + Elżbietę Powierża  /5/
Sob. . 15 IV   g.  17.30. + Barbarę Kozłowską
g.  18.00  + Bolesława Czerwińskiego w 29 rocz. śm.
Nd.  16. IV. 2023    II  NIEDZIELA WIELKANOCNA MIŁOSIERDZIA  BOŻEGO
g.   9.00  + Kazimierza Łazickiego, Wiesławę Gałecką; dziadków Łazickich i Jeznackich
g. 11.00  + Czesławę i Czesława w 1 rocz. śm. Szpadkiewicz
g. 12.00  + Jadwigę Klinowską