02 KWIECIEŃ 2023 – NIEDZIELA  PALMOWA

1. Niedzielą Palmową, która upamiętnia uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy rozpoczynamy Wielki Tydzień. Jest to zarazem pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 11.00 nabożeństwo – Gorzkie Żale. Dzisiejsza niedziela upamiętnia 18 rocznicę śmierci św. Jana Pawła II. To wyjątkowa okazja do modlitwy, solidarności i świadectwa.
  2. Dziś przy wyjściu z  kościoła, będą zbierane ofiary na kwiaty do Ciemnicy i Grobu Pana Jezusa. Za ofiary składane na ten cel serdeczne Bóg zapłać.
    Liturgia  Triduum  Paschalnego będzie miała następujący porządek:

Wielki CzwartekMSZA WIECZERZY PAŃSKIEJ – godz. 18.00

Wielki Piątek – LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ – godz. 18.00

Wielka Sobota – WIGILIA  PASCHALNA – godz. 19.00
Po zakończonej liturgii w Wielki Czwartek i Wielki Piątek możemy czuwać na modlitwie indywidualnie do godz. 21.00.W wielki Piątek zapraszamy do wspólnego czuwania przy Ciemnicy (Ołtarz Przechowania). Plan modlitewnego czuwania zamieszczony jest na tablicy ogłoszeń. Z racji pamiątki śmierci Pana Jezusa na Krzyżu obowiązuje post ścisły. Tego dnia ofiary na tacę przeznaczamy na konserwację Grobu Pańskiego w Jerozolimie.
Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny w Wielką Sobotę co pół godziny od 9.00 do 13.00.
Zachęcam do osobistej modlitwy i duchowego zamyślenia przy Ciemnicy i Grobie Pańskim. Rezurekcja w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego  tradycyjnie o godz. 6.00 rano. Przy okazji święcenia pokarmów zaopatrujemy się w wodę święconą tak, aby w żadnym domu jej nie zabrakło. Serdecznie  proszę strażaków naszej Ochotniczej Straży Pożarnej, ministrantów, bielanki, młodzież i wszystkich parafian tworzących orszak procesyjny o liczny i pobożny  udział  w procesji  rezurekcyjnej. Po rezurekcji  w  Niedzielę Zmartwychwstania druga Msza o godz. 11.00. W pierwszy dzień Świąt nie będzie Mszy św. o godz.  9.00. W drugi dzień Wielkanocny Msze św. o godz. 9.00 i 11.00.

1. Tradycyjnie przygotowując do Świąt swoje domy i posesje zadbajmy przede wszystkim o właściwe relacje z Bogiem i ze sobą nawzajem, aby sprawy doczesne nie przesłoniły radości pojednania i komunii w naszych rodzinach. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty w tym tygodniu  przed i po Mszy św.
  2. Towarzystwo Gospodyń Wiejskich jak co roku przygotowały piękne palmy wielkanocne do naszego kościoła. Za ten dar serdecznie dziękujemy.

PLAN MODLITEWNEGO CZUWANIA PRZY CIEMNICY (OŁTARZU PRZECHOWANIA) W PARAFII  MATKI BOŻEJ LORETAŃSKIEJ W KULIGOWIE W WIELKI PIĄTEK – 07 kwietnia 2023 ROKU

➢ 09:00 – 10:00   Mieszkańcy z ul.: Wojska  Polskiego, Załubicka, Brzozowa, Zapólna, Cytrynowa, Zakopiańska.

11:00 – 12:00   Mieszkańcy z ul.: Radzymińska, Piwna, Malinowa, Choinki, Loretańska; Grobla, Leśna,  Podleśna, Sosnowa, Bagienna, Dębinowa.

12:00  Modlitwa, Anioł Pański… .

13:00 – 14:00  Mieszkańcy z ul.: Okrężna, Kręta, Wrzosowa, Kościelna, Prosta, Lipowa.

15:00   Godzina Miłosierdzia  (Koronka do Bożego Miłosierdzia)

15:30 – 16:30  Mieszkańcy z ul.: Nadbużańska, Serocka, Jagiellońska, Warszawska, Topolowa.

16.30  Zakończenie adoracji

18:00  LITURGIA  MĘKI PAŃSKIEJ

❖ W czasie czuwania podejmujemy śpiewy: pieśni wielkopostne (Pasyjne), oraz ku czci Najświętszego Sakramentu.

Intencje Mszalne 02 – 09 Kwiecień 2023r.

Nd. 02 IV. 2023   NIEDZIELA  PALMOWA
g.    9.00   + Mariannę Jaworską
g.  11.00   + Leonarda Sumiła
GORZKIE ŻALE