19 Luty 2023 – VII  NIEDZIELA  ZWYKŁA

1. Na pomoc materialną dla mieszkańców Turcji i Syrii poszkodowanych w wyniku tragicznego trzęsienia ziemi zebraliśmy w minioną niedzielę 1050 złotych. Wszystkim ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać.
  2. W Środę Popielcową  22 lutego rozpoczynamy liturgiczny okres Wielkiego Postu, czas duchowej odnowy oraz przygotowania do obchodu Paschy i Świąt Wielkanocnych. Msza św. w naszym kościele o godz.18.00. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach ku czci Męki Pańskiej. Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy raz w tygodniu pod zwykłymi warunkami wezmą pobożny udział w nabożeństwie Gorzkich Żali, jeśli wierny doda Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo w intencji Ojca Świętego.

Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17.30
    Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00.
    Nabożeństwo to będziemy odprawiać we wszystkie niedziele Wielkiego Postu.

Przypominamy przepisy postne.
    – Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia we wszystkie piątki roku i Środę popielcową.
    – Post ścisły czyli ilościowy obowiązuje w Środę popielcową i w Wielki Piątek wszystkich, pomiędzy 18 a 60 rokiem życia.
    Przepisy postne nie obowiązują ludzi chorych. Uzasadniona niemożliwość ich zachowania np. korzystanie z formy zbiorowego żywienia wymaga od chrześcijanina podjęcia innych form pokuty.
  3. Serdecznie zapraszamy na uroczyste otwarcie wyremontowanej Katedry warszawsko-praskiej i wernisaż 10 nowych obrazów Jezusa Miłosiernego namalowanych przez znakomitych malarzy współczesnych – poniedziałek 27 lutego, godz. 18.00 katedra warszawsko-praska, ul. Floriańska 2. Na wystawie będzie można zobaczyć współczesne obrazy wykonane według wizji zawartych w „Dzienniczku” św. Faustyny Kowalskiej. Wstęp wolny.
  4. Dziś po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na leczenie i rehabilitacje chorych objętych opieką „ Caritas” naszej Diecezji.
  5. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i duchowego przeżywania czasu Wielkiego Postu , który przygotowuje do obchodu Paschy i Świąt Wielkanocnych.

19 – 26  Luty 2023r.

Nd. 19 II. 2023   VII  NIEDZIELA ZWYKŁA
g.    9.00   + Jolę i Hieronima Gałeckich; Helenę i Władysława Klimkiewicz
g.  11.00   Int. zam.
g.  12.00   + Rafała Gałeckiego /4/
Pn. 20. II    g. 18.00   + Rafała Młoduchowskiego   Gr. 1
Wt. 21. II    g.  7.00   + Rafała Młoduchowskiego   Gr. 2
Śr. 22. II   ŚRODA POPIELCOWA
g. 18.00  + Rafała Młoduchowskiego   Gr. 3
Czw. 23. II    g.  7.00  + Rafała Młoduchowskiego   Gr. 4
Pt.  24. II
g. 17.30  DROGA KRZYŻOWA
g. 18.00  + Rafała Młoduchowskiego   Gr. 5
Sob. 25. II   g. 18.00  + Rafała Młoduchowskiego   Gr. 6
Nd. 26 II. 2023   I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
g.    9.00   + Edwarda i Marię Dobek
g.  11.00   + Urszulę Getka w 2 rocz. śm.
GORZKIE ŻALE
g.  12.30  + Rafała Młoduchowskiego   Gr. 7