18 Grudzień 2022 – NIEDZIELA ADWENTU

Opublikowane przez Parafianin w dniu

  1. Serdecznie dziękuję za udział w Rekolekcjach i adwentową spowiedź tym, którzy mogli i chcieli przyjąć daną od Boga łaskę. Pozostałych zachęcam i zapraszam do przyjęcia sakramentu pokuty przed świętami, aby Bóg narodził się we wszystkich naszych duszach. Możliwość spowiedź w tym tygodniu przed każdą Mszą świętą.
  2. Roraty, adwentowa Msza św. ku czci Najświętszej Maryi Panny odprawiane są w tym tygodniu od poniedziałku do soboty. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  3. W poniedziałek przypada 2 rocznica święceń biskupich Bpa Jacka Grzybowskiego. W swoich modlitwach  polecajmy Bogu i prośmy o opiekę Ducha świętego dla dalszej posługi ks. Biskupa w naszej Diecezji.
  4. Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia  w piątek 23 grudnia o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  5. W najbliższą sobotę  24 grudnia wigilia. Pasterka w tym dniu o godz. 22.00.Taca z pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia, a w drugi dzień Świąt na budowę nowych Kościołów w diecezji. W pierwszy i drugi dzień świąt Bożego Narodzenia Msze św. według porządku niedzielnego o godz. 9.00 i 11.00.
  6. Można jeszcze zaopatrzyć się w opłatki na stół wigilijny oraz nabyć świece Caritas z których dochód przeznaczony jest na Wigilijne Dzieło pomocy Dzieciom.
  7. Wizyta duszpasterska /kolęda/ w naszej parafii to łaska wspólnej modlitwy i przyjęcia Bożego błogosławieństwa. Rozpoczniemy ją po Nowym Roku. Pamiętamy o przygotowaniu Krzyża, zapalonej świecy i wodzie święconej. Dokładny rozkład  kolędy zostanie przekazany w najbliższą niedzielę.
  8. Wszystkim życzę dobrego duchowego przeżycia  IV niedzieli adwentu i spokojnego, błogosławionego tygodnia.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Intencje Mszalne

 18  Grudzień  2022r.

Nd. 18. XII. 2022   IV  NIEDZIELA  ADWENTU
g.    9.00   + Jolantę Teresę Bielecką; Stanisławę i Romana Bieleckich; dziadków Więchów; Mariannę Fuśnik; Teresę i Eugeniusza Małkiewicz
g.  11.00   Int. zam.    
Pn.  19. XII    g. 18.00  + Leonarda i Feliksę; Stanisława i Zdzisława Sosińskich; rodziców Leonarda i Halinę Dąbrowskich; pradziadków Sosińskich
Wt.  20. XII    g.   7.00  + Rafała Młoduchowskiego  /4/     
Śr.  21. XII    g. 18.00  + Rafała Młoduchowskiego  /5/
Czw. 22 XII    g.   7.00  + Rafała Młoduchowskiego  /6/
Pt.   23. XII   g. 18.00  + Lucynę Buraczewską w 2 rocz. śm.
Sob.  24. XII   WIGILIA
g.   7.00   + Rafała Młoduchowskiego  /7/
g.  22.00  PASTERKA – w int. Parafian
Nd. 25. XII. 2022   NARODZENIE  PAŃSKIE,  UROCZYSTOŚĆ
g.    9.00   Int. zam.
g.  11.00   Int. zam.