4 Grudzień 2022 – II NIEDZIELA ADWENTU

Opublikowane przez Parafianin w dniu

 1. Dzisiaj z racji  I niedzieli miesiąca po Mszy świętej o godz. 11.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja eucharystyczna. Podczas Mszy św. dzieci przygotowujące się do I Komunii św. otrzymają medaliki z wizerunkiem Matki Bożej Niepokalanej. To trzeci znak w przygotowaniu do tego ważnego wydarzenia w ich życiu.
 2. W naszej diecezji dziś Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie. W tym roku pod hasłem: „Posłani w pokoju Chrystusa”. Po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na pomoc materialną dla Kościoła na Wschodzie.
 3. Klerycy Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Warszawsko-Praskiej zapraszają na sztukę seminaryjną. W tym roku wystawiony zostanie spektakl pt.: „Pinokio” opowiadającyo wartości miłości rodzinnej, dojrzewaniu, pracy nad sobą i dążeniu do celu. Więcej informacji w gablocie przed wejściem do Kościoła.
 4. W tym tygodniu patronują nam:
  – 4 grudnia św. Barbara
  – 6 grudnia św. Mikołaj bp
  – 7 grudnia św. Ambroży bp i dr Kościoła
  – 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NM Panny
  – 10 grudnia wspomnienie NMP Loretańskiej, patronki naszej Parafii.
 5. Codziennie w naszym kościele możemy zaopatrzyć się w opłatki na stół wigilijny pobłogosławione specjalnie dla naszej wspólnoty. W ramach wigilijnego dzieła pomocy dzieciom są także świece Caritas, które możemy nabywać w zakrystii.
 6. Roraty, adwentowa Msza św. ku czci Najświętszej Maryi Panny są odprawiane w dni powszednie z wyjątkiem niedziel; wtorki, czwartki i soboty o godz. 7.00;  w poniedziałki, środy, piątki o godz.18.00. W poniedziałek 5 i 12 grudnia ze względu na pomoc duszpasterską w Józefowie i Radzyminie, Roraty o godz. 7.00.  Zapraszam do wspólnej modlitwy  z lampionami.
 7. W tym tygodniu zapraszamy na rekolekcje adwentowe w naszej parafii. Odbędą się one w najbliższy piątek, sobotę i niedzielę tj. 9, 10 i 11 grudnia. Poprowadzi je ks. dr Rafał Kamiński, Prodziekan Wydziału Prawa Kanonicznego UKSW w Warszawie. Każdego dnia będą dwie Msze św. z nauką rekolekcyjną. Spowiedź rekolekcyjna w sobotę 10 grudnia na każdej Mszy św.; Skorzystajmy z tej łaski osobiście, zachęcając do tego nasze  rodziny. Proszę rodziny, by zgłaszały swoich bliskich, które nie mogą przybyć do Kościoła, by nikt nie został na święta bez spowiedzi i Komunii świętej.
 8. Zwyczajem lat minionych, gdyby ktoś pragnął i mógł ofiarować choinki na Bożonarodzeniowy wystrój kościoła, to proszę o informację.
 9. Wszystkim życzę dobrego duchowego przeżycia  II niedzieli adwentu i spokojnego, błogosławionego tygodnia.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Intencje Mszalne

 04 – 11 Grudzień  2022r.

Nd. 04. XII. 2022   II NIEDZIELA  ADWENTU
g.   9.00     + Jadwigę i Romana Kostrzewów         
g. 11.00     + Mariannę i Franciszka Dąbrowskich; Elżbietę Gajewską; Sylwestra Grzeszkiewicz
Pn.  05. XII    g.   7.00  O łaskę zdrowia dla Piotra Górskiego
Wt.  06. XII    g.   7.00  + Wojciecha Horodyńskiego
Śr.  07. XII    g. 18.00  Dzięk. – błag. o łaskę zdrowia i Boże błog. dla rodziny Dzierżanowskich
Czw. 08. XII   g.   7.00  + Andrzeja Kopeć  /2/
Pt.   09. XII      REKOLEKCJE  ADWENTOWE
g. 11.00  +Andrzeja Kopeć  /3/                         
g. 18.00  + Zdzisława Suchenek
Sob. 10. XII    
g. 11.00  Int. zam.
g. 18.00  + Jolantę Teresę Bielecką
Nd. 11. XII. 2022   III  NIEDZIELA  ADWENTU
g.    9.00    + Kazimierza Kowalczyka w 3 rocz. śm. Zm. z rodz. Kowalczyków
g.  11.00   + Kazimierza Bieleckiego