27 Listopad 2022 – I NIEDZIELA ADWENTU

Opublikowane przez Parafianin w dniu

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna liturgiczny okres Adwentu i nowy rok duszpasterski pod hasłem „ Zgromadzeni na świętej Wieczerzy ”. Dla chrześcijanina to czas radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Jezusa Chrystusa.
 2. Roraty, adwentowa Msza ku czci Najświętszej Maryi Panny będą odprawiane w dni powszednie z wyjątkiem niedziel; wtorki, czwartki i soboty o godz. 7.00; w poniedziałki, środy, piątki o godz.18.00. W okresie Adwentu w sobotę nie będzie Mszy św. o godz. 18.00.Temat tegorocznych rorat to: „Z narodzeniem Jezusa było tak”. Zapraszamy  do wspólnej modlitwy w sposób szczególny dzieci z lampionami, młodzież i dorosłych.
 3. W środę 30 listopada przypada liturgiczne święto św. Andrzeja Apostoła.
 4. W tym tygodniu przypada  I piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od. godz. 17.30. Msza św. o NSP Jezusa o godz. 18.00. W tym dniu zapraszam młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania na spotkanie formacyjne. Obecność obowiązkowa. Z racji I soboty miesiąca roraty odprawimy wyjątkowo o godz. 18.00. Przed Mszą św. o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa.
 5. W I niedzielę miesiąca 4 grudnia podczas Mszy św. dzieci przygotowujące się do I Komunii św. otrzymają medaliki z wizerunkiem Matki Bożej Niepokalanej. To trzeci znak w przygotowaniu do tego ważnego wydarzenia w ich życiu. Po Mszy św. o godz.11.00 wystawienie Najświętszego sakramentu i adoracja Eucharystyczna. Po nabożeństwie spotkanie z rodzicami.
 6. Przyszła niedziela jest również dniem  modlitw i pomocy Kościołowi na Wschodzie. Po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na pomoc materialną dla Kościoła na Wschodzie.
 7. Od dzisiaj możemy zaopatrzyć się w opłatki na stół wigilijny pobłogosławione dla naszej wspólnoty /składamy za nie dobrowolną ofiarę /, oraz nabyć świece Caritas z których dochód przeznaczony jest na Wigilijne Dzieło pomocy Dzieciom.
 8. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii odbędą się 9, 10 i 11 grudnia. Wygłosi je ks. dr Rafał  Kamiński, Prodziekan Wydziału Prawa Kanonicznego UKSW w Warszawie.
 9. Dziękuję wszystkim osobom i rodzinom, którzy wyrażali troskę o czystość i wystrój naszej świątyni i wokół niej, wspomagając finansowo.
 10. Wszystkim życzę dobrego duchowego przeżycia  I niedzieli adwentu i spokojnego, błogosławionego tygodnia.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Intencje Mszalne

 27 Listopad – 04 Grudzień  2022r.

Nd. 27. XI. 2022   I NIEDZIELA  ADWENTU
g.    9.00     Int. zam.
g.  11.00     + Honoratę Kuligowską w 12 rocz. śm.
Pn.  28. XI    g. 18.00  + Weronikę i Pawła Bagińskich
Wt.  29. XI    g.   7.00  W int. Parafii
Śr.  30. XI    g. 18.00  + Kazimierza Kowalczyka w 3 rocz. śm.; zm. z rodz. Kowalczyków
Czw. 01. XII  g.   7.00  + Andrzeja Kopeć  /1/
Pt.  02. XII   g. 18.00  + Kazimierę Karasiewicz
Sob. 03. XII   g. 18.00  O Boże błogosławieństwo i łaski, opiekę Matki Bożej dla dzieci i rodziców Róży Różańcowej św. Jana Pawła II
Nd. 04. XII. 2022   II NIEDZIELA  ADWENTU        
g.    9.00     + Jadwigę i Romana Kostrzewów
g.  11.00     + Mariannę i Franciszka Dąbrowskich; Elżbietę Gajewską; Sylwestra Grzeszkiewicz