06 Listopad 2022 – 32 NIEDZIELA  ZWYKŁA

Opublikowane przez Parafianin w dniu

  1. Dzisiejsza niedziela to I niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 11.00 wystawienie Najświętszego sakramentu i adoracja Eucharystyczna. Podczas Mszy św. dzieci przygotowujące się do I Komunii św. otrzymają modlitewniki. To kolejny znak w przygotowaniu do tego ważnego wydarzenia w ich życiu. Po nabożeństwie spotkanie z rodzicami.
  2. W środę 9 listopada przypada święto:  Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. Tego dnia udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy nabożnie nawiedzą katedrę lub konkatedrę i odmówią tam Ojcze nasz i Wierzę.
  3. W czwartek 10 listopada przypada wspomnienie św. Leona, papieża i doktora Kościoła, a w piątek 11 listopada św. Marcina z Tours, biskupa. W tym dniu przypada 104 rocznica odzyskani  niepodległości przez Polskę. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych, którzy oddali swoje życie za niepodległość naszej Ojczyzny. Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 18.00. W związku z uroczystym i radosnym charakterem tego dnia, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa kanonicznego, biskup Romuald Kamiński udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Z dyspensy mogą skorzystać diecezjanie oraz goście, którzy święto będą obchodzić na terenie diecezji warszawsko-praskiej. Osoby, które dobrowolnie pragną skorzystać z dyspensy, powinny odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencji dusz w czyśćcu cierpiących.
  4. W sobotę 12 listopada przypada wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika.
  5. W przyszłą niedzielę 13 listopada będziemy obchodzić  XIV  Dzień  Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku pod hasłem: Solidarni z Ukrainą. Po Mszy św. zbiórka ofiar do puszek przeznaczone na ten cel.
  6. W niedzielę 20 listopada br. obchodzić będziemy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Do tego wydarzenia przygotujmy się przez 9-dniową nowennę, która rozpocznie się w piątek, 11 listopada (w Święto Niepodległości) i potrwa do soboty 19 listopada. W samą uroczystość odczytamy Jubileuszowy Akt Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana.
  7. Wszystkim parafianom i gościom życzę zdrowia, dobrej niedzieli i spokojnego, błogosławionego tygodnia.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Intencje Mszalne

 06 -13  Listopad  2022r.

Nd. 06.XI. 2022    32  NIEDZIELA ZWYKŁA                      
g.    9.00     + Henryka Łaszcz  /3/         
g.  11.00     Int. zam.
Nabożeństwo Eucharystyczne
Pn.  07. XI    g. 18.00  + Henryka Łaszcz  /4/
Wt.  08. XI    g.   7.00  W int. Parafii
Śr.  09. XI    g. 18.00  + Henryka Łaszcz  /5/
Czw. 10. XI   g.   7.00  + Henryka Łaszcz /6/
Pt.  11. XI     g. 18.00  W int. Ojczyzny
Sob. 12. XI     
g. 17.30  + Leonarda Dąbrowskiego
g. 18.00  + Henryka Łaszcz  /7/
Nd. 13.XI. 2022    33  NIEDZIELA ZWYKŁA                      
g.    9.00     + Henryka Łaszcz  /8/
g.  11.00     Int. zam.