24 Lipiec 2022 – 17 NIEDZIELA ZWYKŁA

Opublikowane przez Parafianin w dniu

  1. Dziś po każdej Mszy św. błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów z racji  św. Krzysztofa patrona podróżujących. Dziękując Panu Bogu za Jego opiekę możemy wesprzeć polskich misjonarzy ofiarą na zakup transportu. Dzień dzisiejszy jest również Światowym Dniem Dziadków i Osób Starszych w bliskości wspomnienia świętych Joachima i Anny, dziadków Pana Jezusa. W tym roku pod hasłem: „Wydadzą owoc nawet i w starości”. Do naszych modlitw dołączmy intencje za osoby starsze i tych najbliższych, którym tak wiele zawdzięczaliśmy i zawdzięczamy. Z okazji Światowego Dnia Dziadków i Osób Starszych udziela się odpustu. Osoby starsze mogą uzyskać odpust uczestnicząc w jednej z Mszy św. odprawianych z okazji tego Światowego Dnia. Odpust obejmie również tych, którzy będą uczestniczyli we Mszy za pośrednictwem telewizji, radia lub Internetu. Udziela się także odpustu tym wszystkim, którzy w tym Światowym Dniu wykonają “uczynek miłosierdzia”, odwiedzając samotną osobę starszą.
  2. W poniedziałek 25 lipca święto św. Jakuba, Apostoła; we wtorek wspomnienie świętych Ioachima i Anny, rodziców Najśw. Maryi Panny, a w piątek 29 lipca wspomnienie św. Marty, Marii i Łazarza.
  3. Przypominamy, że Msza św. w środy o godz. 19.00 połączona jest z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  4. XIV Piesza Pielgrzymka z Warszawy do Ostrówka w intencji powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego w dn. 30 – 31lipca. W tym roku pod hasłem: „ Posłani w Pokoju Chrystusa ” Szczegóły programu na stronie internetowej naszej diecezji i w gablocie przed kościołem.
  5. Solenizantkom i solenizantom tego tygodnia życzymy dużo zdrowia, Bożego Błogosławieństwa i opieki św. patronów, a naszym parafianom i gościom odpoczywającym w Kuligowie, życzę miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia.
  6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Intencje Mszalne  24 – 31  Lipiec 2022r.

Nd.  24. VII. 2022    17  NIEDZIELA ZWYKŁA
g.  11.00  Int. zam.
g.  11.00  Int. zam.
g.  13.00  Int. zam.
Pn.  25.VII      g. 19.00  + Leokadię, Jana, Tomasza Troszczyńskich
Wt.  26. VII     g.   7.00  W int. Parafii
Śr.  27. VII     g. 19.00  + Zofię Trawicką  /4/
Czw. 28. VII     g.   7.00  Int. wolna
Pt.  29. VII     g. 19.00  + Zofię Trawicką  /5/
Sob.  30. VII     g. 19.00  + Zm. rodziców: Stanisławę i Mariana Chacińskich
Nd.  31. VII. 2022    18  NIEDZIELA ZWYKŁA
g.    9.00  Int. zam.
g.  11.00  + Mariannę i Apolinarego Łaszcz; Czesława Szpadkiewicza
g.  13.00  + Sylwestra Grzeszkiewicz; dziadków Dąbrowskich i Grzeszkiewiczów; Antoniego i Alinę Nerć