24 Kwiecień  2022 – II NIEDZIELA  WIELKANOCY MIŁOSIERDZIA  BOŻEGO

Opublikowane przez Parafianin w dniu

  1. Dziś z racji Święta Bożego Miłosierdzia  po Mszy św. o godz.11.00 wspólnie odmówimy koronkę do Miłosierdzia  Bożego. Z tą modlitwą związana jest możliwość uzyskania odpustu zupełnego dla tych, którzy wolni są od przywiązania do grzechu i są w stanie łaski uświęcającej. Po nabożeństwie spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do rocznicy I Komunii świętej. Obecność obowiązkowa. Taca dnia dzisiejszego przeznaczona jest na dzieła charytatywne „Caritas” naszej Diecezji.
  2. W tym tygodniu w poniedziałek obchodzimy święto św. Marka Ewangelisty; we wtorek 26 kwietnia uroczystość św. Wojciecha biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, a w piątek św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.
  3. Przyszła niedziela to I niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 11.00  wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja Eucharystyczna.
  4. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy miesiąc maj, poświęcony w sposób szczególny ku czci Matki Bożej. Litanię Loretańską będziemy odmawiać w dni powszednie: poniedziałki, środy, piątki i soboty przed Mszą św. o godz. 18.30; we wtorki i czwartki  po Mszy św. o godz. 7.00. W niedzielę i święta na zakończenie Mszy św. o godz.11.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  5. Od  m-ca maja do końca września tak jak w latach minionych, w dni powszednie wieczorna Msza św. będzie sprawowana o godzinę później niż do tej pory, czyli nie o 18.00, ale o godz. 19.00. W niedzielę i święta porządek bez zmian.
  6. Wszystkim naszym parafianom i osobom przebywającym w naszej parafii życzymy spokojnej niedzieli oraz dobrego i błogosławionego tygodnia.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Intencje Mszalne  24 Kwiecień  – 01 Maj  2022r.

Nd.  24. IV. 2022    II  NIEDZIELA WIELKANOCY MIŁOSIERDZIA  BOŻEGO 
g.   9.00   + Leokadię i Jana Baranowskich; dziadków: Baranowskich i Jusińskich
g. 11.00   + Adama Getka w 12 rocz. śm.
Poniedziałek  25. IV   
g. 17.30  + Genowefę Jusińską  /6/
g. 18.00  Zm. z rodziny Dąbrowskich i Dygnus
Wtorek        26. IV    g.  7.00  W int. Parafian
Środa           27. IV     g. 18.00  + Genowefę Jusińską  /7/
Czwartek        28. IV     g.   7.00  + Genowefę Jusińską  /8/                
Piątek           29. IV     
g. 17.30  + Genowefę Jusińską  /9/
g. 18.00  + Stanisława Jusińskiego
Sobota          30. IV     
g. 17.30  O łaskę zdrowia dla Alfredy Aniszewskiej
g. 18.00  + Stanisława i Elżbietę Gajdek
Nd.  01. V. 2022    III  NIEDZIELA WIELKANOCY
g.   9.00   + Teresę Jusińską  1 gr.
g. 11.00   Int. zam.