27 Luty 2022 – 8 NIEDZIELA ZWYKŁA

Opublikowane przez Parafianin w dniu

  1. Rodzinom naszej parafii, które w ubiegłą niedzielę złożyły ofiarę na pokrycie kosztów związanych z utrzymaniem naszej świątyni składam serdeczne Bóg zapłać.
  2. W Środę Popielcową 2 marca rozpoczynamy liturgiczny okres Wielkiego Postu, czas duchowej odnowy oraz przygotowania do obchodu Paschy i Świąt Wielkanocnych. Msza św. w naszym kościele o godz.18.00. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach ku czci Męki Pańskiej.
  • Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17.30
  • Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00.

Nabożeństwo to będziemy odprawiać we wszystkie niedziele Wielkiego Postu.

  Przypominamy przepisy postne.

– Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia we wszystkie piątki roku i Środę popielcową.

– Post ścisły czyli ilościowy obowiązuje w Środę popielcową i w Wielki Piątek wszystkich, pomiędzy 18 a 60 rokiem życia.
Przepisy postne nie obowiązują ludzi chorych. Uzasadniona niemożliwość ich zachowania np. korzystanie z formy zbiorowego żywienia wymaga od chrześcijanina podjęcia innych form pokuty.

  1. Za przyczyną św. Andrzeja Boboli – Patrona Polski od 3 marca wraz z całą diecezją włączymy się we wspólną modlitwę podczas nowenny w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie, zakonne, misyjne.
  2. W piątek 4 marca przypada święto św. Kazimierza, Królewicza. W tym dniu przypada 40 rocznica święceń biskupich i dzień imienin biskupa seniora Kazimierza Romaniuka. W tym dniu Kościół w Polsce po raz szósty będzie przeżywał dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich. Ta duszpasterska inicjatywa Konferencji Episkopatu Polski, ustanowiona w odpowiedzi na apel papieża Franciszka, służy kształtowaniu naszych sumień i wrażliwości oraz stanowi pomoc do naszego częstego duchowego towarzyszenia osobom, które zostały zranione i zmagają się z bolesnymi konsekwencjami wyrządzonej krzywdy.
  3. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii przewidujemy 18,19 i 20 marca tj. w piątek, sobotę i niedzielę / III niedziela Wielkiego Postu /. Msze św.18 i 19 marca o godz. 11.00 i 18.00. W niedzielę w/g porządku niedzielnego: o godz. 9.00 i 11.00. W sobotę 19 marca możliwość spowiedzi. Rekolekcje poprowadzi ks. Rafał Paździoch z parafii św. Rity w Warszawie. Włączmy to wydarzenie do naszych planów i do naszej modlitwy.
  4. Odpowiadając na apel arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego KE Polski, łącząc się w bólu z narodem Ukrainy w dniu dzisiejszym tj.27 lutego po każdej Mszy św. oraz w Środę Popielcową 2 marca zbiórka do puszek, które za pośrednictwem Caritas Polska zostaną przeznaczone na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy.
  5. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i spokojnego tygodnia.

Intencje Mszalne  27 Luty  – 06 Marzec  2022r.

Nd.  27. II. 2022    VIII  NIEDZIELA ZWYKŁA
g. 9.00   Int. zam.
g. 11.00 Int. zam.
Poniedziałek   28. II       g. 18.00   + Władysława Mianowskiego  /5/
Wtorek           01. III      g.   7.00   + Władysława Mianowskiego  /6/
Środa           02. III      ŚRODA  POPIELCOWA
g.
18.00  + Dorotę  Sokołowską
Czwartek       03. III         g.   7.00  W int. parafii
Piątek          04. III
g. 17.30  DROGA KRZYŻOWA

g. 18.00 Za dusze w czyśćcu cierpiące
Sobota          05. III       g. 18.00  O Boże błog. i łaski dla dzieci i rodziców Róży Różańcowej św. Jana Pawła II
Nd.  06. III. 2022    I  NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
g. 9.00   Int. zam.
g. 11.00  Int. zam.