28 Listopad 2021 – 1 NIEDZIELA ADWENTU

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna liturgiczny okres Adwentu i nowy rok duszpasterski pod hasłem „ Posłani w pokoju Chrystusa ”. Dla chrześcijanina to czas radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Jezusa Chrystusa. Po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie Rady Parafialnej.
  2. Roraty, adwentowa Msza ku czci Najświętszej Maryi Panny będą odprawiane w dni powszednie z wyjątkiem niedziel; wtorki, czwartki i soboty o godz. 7.00; w poniedziałki, środy, piątki o godz.18.00. W okresie Adwentu w sobotę nie będzie Mszy św. o godz. 18.00.Temat tegorocznych rorat to: „Droga do Betlejem”. Zapraszamy  do wspólnej modlitwy w sposób szczególny dzieci z lampionami, młodzież i dorosłych.
  3. We wtorek 30 listopada przypada liturgiczne święto św. Andrzeja Apostoła.
  4. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w piątek godz. 17.30. W I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 7.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania Loretańska.
  5. W przyszłą niedzielę 5 grudnia podczas Mszy św. dzieci przygotowujące się do I Komunii św. otrzymają medaliki z wizerunkiem Matki Bożej Niepokalanej. To trzeci znak w przygotowaniu do tego ważnego wydarzenia w ich życiu. Po Mszy św. o godz.11.00 wystawienie Najświętszego sakramentu i adoracja Eucharystyczna.
  6. Przyszła niedziela jest również dniem modlitw i pomocy Kościołowi na Wschodzie. Po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na pomoc materialną dla Kościoła na Wschodzie.
  7. Od dzisiaj możemy zaopatrzyć się w opłatki na stół wigilijny pobłogosławione dla naszej wspólnoty /składamy za nie dobrowolną ofiarę /, oraz nabyć świece Caritas z których dochód przeznaczony jest na Wigilijne Dzieło pomocy Dzieciom.
  8. Zwyczajem lat minionych, gdyby ktoś pragnął i mógł ofiarować choinki na Bożonarodzeniowy wystrój kościoła, to  proszę o informację.
  9. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii odbędą się 17, 18 i 19 grudnia. Wygłosi je ks. dr Łukasz Szkarłat z par. MB Loretańskiej w Warszawie.
  10. Dziękuję wszystkim osobom i rodzinom, którzy wyrażali troskę o czystość i wystrój naszej świątyni i wokół niej, wspomagając finansowo.
  11. Wszystkim życzę dobrego duchowego przeżycia I niedzieli adwentu i spokojnego, błogosławionego tygodnia.

Intencje Mszalne  28 Listopad – 05 Grudzień  2021r.

Nd.  28. XI. 2021     I  NIEDZIELA  ADWENTU
g. 9.00   + Grażynę Pasek
g. 11.00 + Honoratę Kuligowską w 11 rocz. śm.
Poniedziałek  29. XI   g. 18.00   Int. wolna
Wtorek          30. XI   g.   7.00   Int. wolna
Środa            01. XII  g. 18.00  + Kazimierę Karasiewicz w 1 rocz. śm.; Andrzeja i Czesława Karasiewicz
Czwartek       02. XII  g.   7.00  W int. Parafian