21 Listopad 2021 – 34 NIEDZIELA ZWYKŁA – UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

Opublikowane przez Parafianin w dniu

  1. W ostatnią niedzielę roku liturgicznego obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godz. 11.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Serca Pana Jezusa i Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi. Publiczne odmówienie tej modlitwy związane jest z łaską otrzymania odpustu zupełnego. Po nabożeństwie spotkanie parafialnego zespołu synodalnego.
  2. Dzisiaj ofiary składane na tace w naszej diecezji przeznaczone są na Seminarium Duchowne, a po Mszach św. zbiórka ofiar na rzecz migrantów z granicy polsko-białoruskiej. Zebrane środki zostaną przeznaczone na finansowanie działań pomocowych Caritas Polska na terenach przygranicznych. W swoich modlitwach prośmy o pokój na wschodniej granicy Polski.
  3. Nabożeństwo i Msza św. do Bożego Miłosierdzia w poniedziałek 22 listopada o godz. 18.00. Oddając cześć relikwiom świętych i błogosławionych Kościół czci samego Boga za wielkie rzeczy, jakich dokonał w ludziach, którzy ufnym i pełnym zawierzenia sercem w gorliwości wiary odpowiedzieli na Jego wezwanie. Serdecznie zapraszamy. W tym dniu Kościół wspomina św. Cecylię, dziewicę i męczennicę, patronkę muzyki kościelnej.
  4. Od I niedzieli Adwentu będzie można w naszym Kościele zaopatrzyć się w opłatki na stół wigilijny, które w tym dniu zostaną pobłogosławione dla naszej wspólnoty parafialnej. Możemy również nabywać tradycyjne świece Caritas, których dochód przeznaczamy na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
  5. Roraty, adwentowa Msza ku czci Najświętszej Maryi Panny odprawiane będą codziennie oprócz niedziel. Zapraszamy do wspólnej modlitwy z lampionami. W poniedziałki, środy, piątki o godz.18.00 zapraszamy dzieci i młodzież do wspólnej modlitwy w oczekiwaniu na przyjście Pana.
  6. Wszystkim życzę dobrego duchowego przeżycia niedzieli i spokojnego, błogosławionego tygodnia.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej

Intencje Mszalne 21 Listopad 2021r.

Nd. 21. XI. 2021 JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA
UROCZYSTOŚĆ
g. 9.00 Int. zam.
g. 11.00 Int. zam.
Poniedziałek 22. XI g. 18.00 Int. wolna
Wtorek 23. XI g. 7.00 Int. wolna
Środa 24. XI g. 18.00 + Lucynę Buraczewską
Czwartek 25. XI g. 7.00 W int. Parafian
Piątek 26. XI g. 18.00 Int. wolna
Sobota 27. XI g. 18.00 Int. zam.
Nd. 28. XI. 2021 I NIEDZIELA ADWENTU
g. 9.00 + Grażynę Pasek
g. 11.00 Int. zam.