31 Październik 2021 – 31 NIEDZIELA ZWYKŁA

 • -

31 Październik 2021 – 31 NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 ostatnie nabożeństwo październikowe. Msza św. w int. uczestników Nabożeństw Różańcowych 5 listopada o godz.18.00.
 2. W poniedziałek 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. To dzień naszej refleksji nad życiem i modlitwą za zmarłych. W tym dniu Msza św. w naszym kościele  o godz. 9.00. O godzinie 11.00  na cmentarzu w Załubicach  procesja z modlitwą za zmarłych, a po niej o godz. 12.00 Msza św.
 3. We wtorek 2 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msza św. w intencji zmarłych polecanych w wypominkach o godz. 18.00. Nabożeństwo z modlitwą obejmującą imiona i nazwiska naszych bliskich o godz. 17.30. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.
 4. W środę 3 listopada wyjątkowo Msza św. połączona z Nowenną do MB Nieustającej Pomocy o godz. 7.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00.
 5. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 17.30. W pierwszą sobotę miesiąca Msza św. o Niepokalanym sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 18.00. Przed Mszą św. o godz. 17.30 Różaniec.
 6. Przyszła niedziela to I niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 11.00 wystawienie Najświętszego sakramentu i adoracja Eucharystyczna.
 7. Spotkanie dla Rodziców i dzieci, które w tym roku obchodzić będą rocznicę I Komunii św. w przyszłą niedzielę 7 listopada po Mszy św. o godz. 11.00.
 8. W dniach od 1 do 8 listopada każdego dnia oktawy można zyskać i ofiarować za dusze w czyśćcu cierpiące odpust zupełny. Warunkiem do tego jest stan łaski uświęcającej, przyjęcie komunii świętej, pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwa ofiarowana za zmarłych w tym Ojcze nasz i wierze w Boga.
 9. W dalszym ciągu przyjmujemy na wypominki na kolejny rok. Wypominki roczne obejmują modlitwę za zmarłych w każdą niedzielę o godz. 10.30, oraz Msze św. odprawiane przez cały rok, w każdą pierwszą środę miesiąca. Ogarniając modlitwą zmarłych, składamy dobrowolne ofiary wpisując imiona i nazwiska zmarłych. Możemy wykorzystać kartki wyłożone przy wyjściu z kościoła.
 10. Wszystkim parafianom, działkowiczom i gościom życzę zdrowia, dobrego duchowego przeżycia tych szczególnych dni  i  spokojnego, błogosławionego tygodnia.

Intencje Mszalne  24 – 31 Październik   2021r.

Nd.  31. X. 2021    31  NIEDZIELA ZWYKŁA 
g. 9.00   + Jadwigę Sołowiej w rocz. śm.
g. 11.00 + Włodzimierza, Feliksa i Mariannę Piwowarskich
Różaniec
Poniedziałek  01. XI  UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH
g. 9.00   + Ewę Drzażdżyńską
g. 11.00 Procesja na cmentarzu z modlitwą za zmarłych – Załubice
g. 12.00 Msza św. – cmentarz w Załubicach
Wtorek 02. XI  WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH
g. 17.30  Nabożeństwo za zmarłych
g. 18.00 W int. zmarłych polecanych w wypominkach
Środa              03. XI   g.   7.00   O łaskę zdrowia dla Bronisławy Wojda
Czwartek        04. XI   g.  7.00   W int. Parafian
Piątek              05. XI   g. 18.00  W int. uczestników nabożeństw różańcowych
Sobota             06. XI
g. 17.30  Różaniec
g. 18.00 O Boże błog. i łaski, opiekę Matki Bożej dla dzieci i rodziców Róży Różańcowej św. Jana Pawła II
Nd.  07. XI. 2021    32  NIEDZIELA ZWYKŁA   
g. 9.00   + Sylwestra Grzeszkiewicz; Alinę Nerc i Antoniego
g. 11.00  Int. zam.


 • Przeciw filozofii innego
  Jedno jest ciało, choć składa się z wielu członków – pisze św. Paweł, wyjaśniając naturę Kościoła. Bo „ciało to nie jeden członek”. Dlatego nikt nie powinien mówić: „Nie należę do ciała” ani też jeden członek nie może powiedzieć drugiemu: „Nie potrzebuję cię”.
 • Nikt nie jest samotną wyspą
  Jeden Bóg w trzech Osobach jest idealną wspólnotą. A ponieważ stworzył nas na swój obraz i podobieństwo, pragnie, byśmy dojrzewali w wierze we wspólnocie. Razem. Tymczasem są wprawdzie liczne członki, ale jedno ciało. Nie może więc oko powiedzieć ręce: „Nie jesteś mi potrzebna”, albo głowa nogom: „Nie potrzebuję was” (1 Kor 12,20-21).
 • Namaszczeni przyjaciele Boga
  „Duch Pański spoczywa na Mnie”. Proroctwo Izajasza wypełniło się w Jezusie, który przyniósł ludzkości odnawiające ją Boże tchnienie.
 • Źródło wielkiego święta
  Księga Nehemiasza opisuje wydarzenia związane z powrotem do Ziemi Świętej trzeciej grupy Izraelitów, którzy opuszczali miejsce wygnania, Babilon, pod wodzą wielkiego przywódcy Nehemiasza. Wielki powrót rozpoczął się po edykcie perskiego władcy Cyrusa, który po 538 roku przed Chr. pozwolił Żydom na powrót do ojczyzny.
 • Korona
  Powinniśmy częściej spoglądać w stronę Jerozolimy, a zwłaszcza konkretnego wzniesienia (818  metrów n.p.m.). To stamtąd powróci Mesjasz. Stanie na Górze Oliwnej, wypełniając proroctwo Zachariasza: „W owym dniu dotknie stopami Góry Oliwnej, która jest naprzeciw Jerozolimy od strony wschodniej, a Góra Oliwna rozstąpi się w połowie od wschodu ku zachodowi”. Będziesz prześliczną koroną w rękach Pana, królewskim diademem w dłoni twego Boga (Iz 62,3) – […]
 • Nie mają już wina
  Cud w Kanie był pierwszym znakiem uczynionym przez Jezusa. Była to więc inauguracja Jego mesjańskiej działalności. Dlaczego zdecydował się na tak dziwny cud? Czy nie lepiej byłoby zacząć np. od Kazania na Górze lub spektakularnego uzdrowienia?
 • Wyjątkowa wspólnota
  Wspólnota chrześcijańska to nie ideał, ale Boża rzeczywistość. Dlatego też więzi, jakie w niej powstają, nie mogą być typu psychicznego, ale duchowego.
 • Obraz więzi z Panem Bogiem
  Stara biblijna tradycja używała obrazu małżeństwa, by pokazać więź Boga ze swym ludem.
 • Szpaler ze smartfonów na powitanie Papieża
  Za pomocą trzymanych w dłoniach smartfonw z włączonymi ekranami Meksykanie chcą stworzyć korytarz świetlny, ktrym Franciszek przejedzie 12 lutego wieczorem z lotniska do nuncjatury apostolskiej. Trasa ta ma długość 19 km.
 • Papieskie przesłanie do Meksykanów
  Przyjeżdżam jako misjonarz miłosierdzia i pokoju zapewnił Franciszek w wideo skierowanym do mieszkańcw Meksyku,wyemitowanym przed rozpoczynającą się 12 lutego wizytą w tym kraju.
 • Przeciw wykorzystywaniu nieletnich
  Papieska Komisja ds. Ochrony Nieletnich podczas swych tygodniowych obrad w Watykanie wypracowała kolejne inicjatywy walki z tymi przestępstwami w Kościele wynika z komunikatu opublikowanego przez Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.
 • Bohaterom polskiego morza
  10 lutego 1920 r. gen. Jzef Haller wraz z ministrem spraw wewnętrznych Stanisławem Wojciechowskim oraz nową administracją wojewdztwa pomorskiego dokonali w Pucku symbolicznych zaślubin Polski z Bałtykiem.
 • Kard. Marx: Niemcy nie są w stanie przyjąć wszystkich cierpiących z całego świata
  Przewodniczący niemieckiego episkopatu opowiedział się za ograniczeniem liczby przyjmowanych uchodźcw.
 • "Misjonarz na Post"
  Po raz trzeci rozpoczyna się oglnopolska inicjatywa Misjonarz na Post. Jej celem jest wsparcie duchowe polskich misjonarzy. Na całym świecie pracuje ich 2085.
 • Prezentacja Orędzia na Dzień Chorego
  W klasztorze ojcw bonifratrw w Warszawie odbyła się 8 lutego prezentacja orędzia papieża Franciszka na XXIV Światowy Dzień Chorego. Jest on obchodzony co roku 11 lutego, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes.
 • Przed premierą filmu "Cierń Boga"
  To pierwszy film o Jezusie widzianym oczami apostołw mwi Michał Kondrat, dystrybutor filmu, ktry 19 lutego wchodzi do polskich kin.
 • W kwietniu wizyta papieża Franciszka na Malcie
  W dniach 2-3 kwietnia papież Franciszek odwiedzi Maltę - podał we wtorek tamtejszy dziennik "Times of Malta". Papieska wizyta była planowana na koniec maja 2020 roku, ale została przełożona z powodu pandemii koronawirusa.
 • Müller: Projekt Hoca zostanie uzupełniony o propozycje opozycji
  Projekt "lex Hoc" - ustawy o weryfikacji przez pracodawców szczepień przeciw COVID-19 - będzie nadal procedowany; zostanie uzupełniony propozycjami zgłoszonymi przez opozycję - zapowiedział rzecznik rządu Piotr Müller. Nowy projekt ma zostać przedstawiony w środę lub czwartek.
 • Szef GIS: Szacujemy, że udziału mutacji omikronu może sięgać 50 proc.
  Szczytu fali spodziewamy się w okolicy połowy lutego. Szacujemy, że udziału mutacji omikron w liczbie nowych zakażeń może sięgać obecnie 50 proc. - powiedział we wtorek główny inspektor sanitarny Krzysztof Saczka.
 • Papież: Podążajmy drogą pokory, braterstwa i adoracji
  „Panie, daj nam odwagę do pójścia razem naprzód, ku Tobie, który wraz z Twoim Duchem chcesz nas uczynić jednością” – to wezwanie wypowiedział Papież w homilii podczas Nieszporów na zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. Franciszek przypomniał, że w podążaniu drogą ku pełnemu zjednoczeniu towarzyszą nam w tym roku Mędrcy ze Wschodu. Ich droga zawiera […]
 • UE: na stole są wszystkie opcje jeśli chodzi o sankcje wobec Rosji
  Na stole są wszystkie opcje z sankcjami wobec Rosji, jeśli dojdzie do jej ataku na Ukrainę - przekazał dziennikarzom w Brukseli wysoki urzędnik UE, pytany, czy sankcjami może być objęta rosyjska energetyka i system bankowy.
 • Wraca nauka zdalna. Dla kogo?
  Uczniowie klas V-VIII podstawówek i uczniowie szkół ponadpodstawowych wszystkich klas przechodzą na naukę zdalną od czwartku do końca ferii zimowych, czyli do 27 lutego – powiedział we wtorek szef MEiN Przemysław Czarnek.
 • Kościński: Niedługo przedstawimy rozwiązania ws. rozszerzenia ulgi dla klasy średniej
  Niedługo przedstawimy rozwiązania, które pozwolą objąć preferencją dla klasy średniej kolejnych podatników - zapewnił we wtorek minister finansów Tadeusz Kościński. Dodał, że rząd zaakceptował projekt dot. pracodawców i osób z niepełnosprawnościami.
 • W klasztorach kontemplacyjnych w Polsce przebywa około 1250 mniszek
  W klasztorach kontemplacyjnych w Polsce żyje około 1250 mniszek, w tym 1198 w klasztorach należących do konferencji klauzurowej. Wśród nich jest 1081 profesek wieczystych - poinformowała Konferencja Przełożonych Żeńskich Klasztorów Kontemplacyjnych w Polsce.
 • Bieżnia domowa to dobre miejsce na relaks i medytację
  Celem medytacji jest uspokojenie i lepsze poznanie siebie. W domowym zaciszu, przy dobrej muzyce (niekoniecznie relaksacyjnej) może być to bardzo łatwe. Bieżnia domowa umożliwia wygodną medytację w ruchu. Oczywiście są pewne wymagania, które trzeba spełnić, by taki spacer miał sens. Szczególnie jest to ważne na początku, gdy dopiero zaczynasz uczyć się tego. W późniejszym czasie […]
 • Który rodzaj wózka dziecięcego będzie najlepiej pasował do Twojego stylu życia?
  Wózek to jedno z najważniejszych akcesoriów, które muszą zakupić rodzice, gdy urodzi im się dziecko. Nie jesteśmy bowiem w stanie nosić maluszka ciągle na rękach. Na spacerze jest to wręcz niebezpieczne. Wózek zatem odciąża rodziców i gwarantuje dziecku bezpieczny spacer. Podczas wyboru wózka warto kierować się swoim stylem życia. Przed podjęciem ostatecznej decyzji należy zadać […]
 • Moda na mieszkanie w stylu loft – typowe akcenty
  Dzisiaj niezwykłą popularnością cieszą się wnętrza urządzone w stylu loftowym. Moda rodem z dawnych, amerykańskich fabryk zawitała u nas już kilka sezonów temu i wszystko wskazuje na to, że będzie trwać jeszcze długo. Minimalizm połączony z funkcjonalnością i niebanalnymi dekorami, to aranżacje, które szczególnie przypadły do gustu Polakom. Jak urządzić mieszkanie właśnie w takim stylu? […]
 • Jak wybrać odpowiednie rękawiczki jednorazowe?
  Rękawiczki jednorazowe i środki do dezynfekcji stały się w ostatnim czasie obowiązkowymi elementami nie tylko w wyposażeniu specjalistycznych gabinetów, czy lokali gastronomicznych, ale także wszystkich domów. Obecnie zasady higieny przestrzegane są z jeszcze większym zaangażowaniem w każdej placówce, a wiele osób odkryło ich szerokie możliwości zastosowania również w codziennych sytuacjach. Oferujący środki do dezynfekcji sklep, […]
 • Naturalne poduszki – hit, czy kit?
  Zdrowy sen to coś, czego potrzebuje każdy z nas do prawidłowego funkcjonowania, a wygoda, komfort i bezpieczeństwo powinny być jego domeną. Dawniej poduszki, były wypełniane naturalnymi wypełniaczami, dzisiaj spotykamy się znacznie częściej z tworzywami sztucznymi, obecnymi w każdym momencie naszego życia. Okazuje się jednak, że poduszki, na których śpimy w znaczącym stopniu wpływają na jakość […]
 • Piękna nawet w nocy? Tylko z Bohomoss
  Po długim dniu marzysz tylko o tym, żeby wskoczyć w piżamę ale masz dość wyciągniętych dresów? Nie wskakuj w byle co! Chcesz czuć się pięknie i wyjątkowo całą dobę? Teraz to możliwe. Wyjątkowe piżamy Bohomoss Bądź piękna nawet w nocy. Bielizna nocna jest niezwykle ważnym elementem naszej garderoby. Wpływa na samopoczucie, pozwala zwiększyć pewność siebie, […]
 • Wiertła – rodzaje i zastosowanie
  Trudno wyobrazić sobie prace techniczne, konstrukcyjne i budowlane bez wiertarek. Stanowią one podstawową grupę elektronarzędzi. Są łatwo dostępne, często osiągalne w atrakcyjnych cenach i sprawdzają się w bardzo różnych scenariuszach użytkowych. Jednakże trzeba pamiętać o tym, że sama wiertarka jeszcze nie zapewnia optymalnych efektów w czasie pracy. Ogromne znaczenie ma także aspekt związany z elementami […]
 • Ciepłe chusty i szale
  Sezon jesienno-zimowy to okres, który w przeciwieństwie do lata nie pozwala na pokazywanie zwiewnych i pełnych wdzięku kreacji tak często, jak tego chcemy. Wielu osobom kojarzy się on z nieprzyjemną pogodą, częstymi opadami i dojmującym chłodem, który zmusza ludzi do ubierania kolejnych warstw odzieży. Jednakże i w te zimne dni można czuć się komfortowo oraz […]

Parafia Kuligów


Fatal error: Call to undefined function array_column() in /wp-content/plugins/photo-gallery/frontend/views/view.php on line 9