19 Wrzesień 2021 – 25 NIEDZIELA ZWYKŁA

Opublikowane przez Parafianin w dniu

  1. „ Tato – bądź, prowadź, chroń”, to hasło tegorocznego Marszu dla Życia i Rodziny, które odbędzie się w dniu dzisiejszym 19 września w Warszawie. Inicjatorem oraz organizatorem Marszu jest Centrum Życia i Rodziny oraz Chrześcijański Kongres Społeczny. W tym roku po raz szesnasty o godz. 11.30 z warszawskiego Placu Zamkowego wyruszy w kierunku Bazyliki św. Krzyża Marsz Życia i Rodziny, aby zamanifestować poparcie dla tradycyjnego rozumienia rodziny, ochrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci oraz budowaniu wspólnoty kochającej życie i rodzinę.
  2. We wtorek 21 września przypada święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.
  3. Serdecznie dziękuję tym wszystkim parafianom i gościom, którzy dotychczas zasilili nasz fundusz przeznaczony na sprzątanie i dekorację Kościoła. Przypominam i zachęcam te rodziny i osoby, które jeszcze tego nie uczyniły,  a których sytuacja materialna na to pozwala, aby składały zdeklarowaną kwotę.
  4. Diecezjalne Duszpasterstwo Służby Zdrowia zaprasza na IV Dzień Seniora i Chorego, który odbędzie się 25 września w Sanktuarium św. Ojca Pio w Warszawie przy ul. Fieldorfa 1 o godz. 10.30.
  5. W najbliższą niedzielę 26 września przybędzie z wizytacją kanoniczną do naszej parafii Ordynariusz naszej diecezji ks. Bp Romuald Kamiński. Podczas Mszy św. o godz. 9.00 uroczyste  wprowadzenie w znaku relikwii św. Siostry Faustyny Kowalskiej, które od tego dnia będą przechowywane w parafii. Oddając cześć relikwiom świętych i błogosławionych Kościół czci samego Boga za wielkie rzeczy, jakich dokonał w ludziach, którzy ufnym i pełnym zawierzenia sercem w gorliwości wiary odpowiedzieli na Jego wezwanie. Po Mszy św. spotkanie
  6. Biskupa z przedstawicielami Rady parafialnej w domu parafialnym. Wszystkich członków Rady Parafialnej serdecznie zapraszam. Przygotowując się do tego spotkania dołączmy do naszych modlitw osobę ks. Biskupa prosząc Boga o łaski i błogosławieństwo w dalszej posłudze dla naszej diecezji.
  7. Od października tak, jak w latach poprzednich zmieni się organizacja Służby Bożej w naszej parafii. W niedzielę pozostaną dwie Msze św. o godz. 9.00 i 11.00. W dni powszednie Msza św. wieczorna będzie odprawiana o godzinę wcześniej tzn. nie o 19.00, ale o godz. 18.00. We wtorki i czwartki Msza św. będzie odprawiana o godz. 7.00.
  8. Zbiórka do puszek na pomoc dla uchodźców z Afganistanu w Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy w niedzielę 26 września po każdej Mszy św. Modlitwą i ofiarą pragniemy wesprzeć cierpiący lud Afganistanu.

Intencje Mszalne  19 – 26  Wrzesień   2021r.

Nd.  19. IX. 2021    25  NIEDZIELA ZWYKŁA
g. 9.00   + Stanisława Hys   28 gr.
g. 11.00 + Annę Firlej w 6 rocz. śm.; Józefa i Krystynę Firlej
Pn.  20. IX   g. 19.00   + Stanisława Hys  29 gr.
Wt.  21. IX    g.   7.00    + Stanisława Hys  30 gr.
Śr.  22. IX   g. 19.00   Int. zam.
Czw. 23. IX   g.   7.00   Int. wolna
Pt. 24. IX   g. 19.00   + Lucynę Buraczewską
Sob. 25. IX
g. 17.00    Ślub: Marcin R i Małgorzata Ś
g. 19.00 Int. zam.
Nd.  26. IX. 2021    26  NIEDZIELA ZWYKŁA
g. 9.00   Int. zam.
g. 11.00  + Wacława i Anielę Gałeckich