15 Sierpień 2021 – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIE NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY, MATKI BOŻEJ ZWYCIĘSKIEJ, głównej Patronki diecezji warszawsko – praskiej

Opublikowane przez Parafianin w dniu

  1. Dziś przypada Uroczystość Wniebowzięcia NM Panny, Matki Bożej Zwycięskiej Patronki diecezji i 101 rocznica Bitwy Warszawskiej w 1920 roku. Na każdej Mszy św. błogosławieństwo ziół i kwiatów. W Konkatedrze – Sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej na Kamionku w Warszawie, uroczystość ku czci Patronki Diecezji. Udziela się odpustu zupełnego wiernym , którzy nawiedzą Konkatedrę i tam pobożnie odmówią modlitwy: Ojcze nasz i Wierzę.
  2. We wtorek 17 sierpnia wspominamy św. Jacka , prezbitera, a w piątek św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.
  3. W sobotę 21 sierpnia odbędzie się organizowana przez naszą Gminę impreza plenerowa „ Husarzy Śmierci – Policjanci w Bitwie Warszawskiej1920 roku pod  honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. To wydarzenie rozpocznie się w naszym Kościele o godz. 15.00  Mszą św. w intencji Ojczyzny i  jej Obrońców.
  4. W przyszłą niedzielę 22 sierpnia w naszej parafii będziemy przeżywać uroczystość odpustową. Sumę odpustową o godz.12.30 odprawi i kazanie wygłosi ks. Andrzej Kinal ze Zgromadzenia Księży Świętej Rodziny. Po Mszy św. procesja. Do orszaku procesyjnego zapraszam ministrantów, bielanki, dzieci, młodzież, OSP – Kuligów, parafian i gości. Pragniemy w sposób szczególny przeżyć ten czas w łączności z Bogiem na Eucharystii, doświadczając Jego miłosierdzia. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 11.00 i 13.00.
  5. Doroczna, dziękczynna procesja do Krzyży w Kuligowie odbędzie się w sobotę 28 sierpnia o godz. 16.00. Po procesji Msza św. Tradycyjnie zatroszczmy się o odnowienie i dekorację naszych krzyży. Wyrazimy w ten sposób nasze świadectwo wiary. Po procesji Msza św. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  6. Wszystkim naszym parafianom i gościom odpoczywającym w Kuligowie życzę dobrej niedzieli oraz  błogosławionego tygodnia.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

 

Intencje Mszalne  15 – 22 Sierpień  2021r.

Nd.  15. VIII. 2021   WNIEBOWZIĘCIE NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY,  MATKI BOŻEJ ZWYCIĘSKIEJ, głównej Patronki Diecezji warszawsko – praskiej, uroczystość
g. 9.00  Int. zam.
g. 11.00 Int. zam.
g. 13.00 + Adama Wieteska w 14 rocz. śm.
Pn.  16. VIII   g. 19.00   Int. wolna
Wt.  17. VIII    g.   7.00     Int. wolna
Śr.   18. VIII   g. 19.00   + Marka Piechal w 8 m-c po śm.
Czw. 19. VIII  g.  7.00    Int. wolna
Pt.  20. VIII  g. 19.00   Int. wolna
Sob. 21. VIII
g. 15.00    W int. Ojczyzny
g. 19.00 + Wojciecha Horodyńskiego w 9 rocz. śm.
Nd.  22. VIII. 2021    21  NIEDZIELA ZWYKŁA  / ODPUST /
g. 9.00  Int. zam.
g. 12.30 W int. Parafian  / Suma odpustowa /