02 maj 2021 – V NIEDZIELA WIELKANOCY

 • -

02 maj 2021 – V NIEDZIELA WIELKANOCY

Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się następujące osoby:
Mariusz  Jusiński, kawaler z par. tut. oraz
Adrianna  Zalewska, panna z par. Przemienienia Pańskiego – Radzymin,
zapowiedź  I.
Kto by wiedział o  przeszkodach zachodzących między tymi osobami, proszony jest o poinformowanie w kancelarii  parafialnej. Polecamy tych narzeczonych modlitwie wiernych.

 1. W poniedziałek 3 maja uroczystość Najśw. Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki Polski. Msze św. w/g porządku niedzielnego, tj. o godz. 9.00 i 11.00.
 2. Przypominamy, że od 1 maja do końca września tak jak w latach minionych wieczorna Msza św. w tygodniu będzie sprawowana o godzinę później niż do tej pory, czyli nie o 18.00, ale o godz. 19.00. W niedzielę i święta porządek bez zmian. Litanię Loretańską będziemy odmawiać w dni powszednie: poniedziałki, środy, piątki i soboty przed Mszą św. o godz. 18.30; we wtorki i czwartki po Mszy św. o godz. 7.00. W niedzielę i święta na zakończenie Mszy św. o godz.11.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 3. We wtorek 4 maja przypada wspomnienie św. Floriana  męczennika, patrona  diecezji warszawsko – praskiej; a w czwartek 6 maja obchodzimy święto św. Apostołów Filipa i Jakuba.
 4. W piątek przypada I piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 18.00. Nabożeństwo majowe o godz.18.30. Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz.19.00.
 5. W I sobotę miesiąca 8 maja, uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski. W tym dniu spowiedź dzieci przed  I Komunią świętą i ich najbliższych o godzinie 9.00.
 6. Za dwa tygodnie 16 maja na Mszy św. o godz.12.00 w naszej parafii Uroczystość I Komunii św. dla 5 dzieci oraz ich rodzin.
 7. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę przeznaczamy na Wyższe Seminarium Duchowne naszej diecezji.
 8. Wszystkim naszym parafianom i osobom przebywającym w naszej parafii życzymy spokojnej niedzieli oraz dobrego i błogosławionego tygodnia.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Intencje Mszalne 02 – 09.05.2021r.

Nd.  02. V. 2021      V  NIEDZIELA WIELKANOCY
g. 9.00  Int. zam.
g. 11.00 Int. zam.
Pn.  03. V. 2021     Uroczystość NM Panny, Królowej Polski
g. 9.00  Int. zam.
g. 11.00 Int. zam.
Wt.  04. V       g.    7.00   Int wolna
Śr.  05. V
g.  18.30  Nabożeństwo majowe
g. 19.00  Int. wolna
Czw. 06. V      g.    7.00  Int. wolna
Pt.   07. V
g.  18.30  Nabożeństwo majowe
g. 19.00  Int. wolna
Sob.   08. V
g.  18.30  Nabożeństwo majowe
g. 19.00  + Kazimierę Karasiewicz (int. od czł. KŻR MB Bolesnej)
Nd.  09. V. 2021      VI  NIEDZIELA WIELKANOCY
g. 9.00  Int. zam.
g. 11.00 Int. zam.


 • Ja też jestem człowiekiem
  Poganin Korneliusz dokonał przed Piotrem proskynezy, czyli upadł na twarz. Uczynił gest, jaki w tamtej kulturze oznaczał oddanie czci boskiej. W swoim zrozumieniu miał ku temu powody.
 • Wieczność przebiega przez miłość
  To prawda, że być może nie ma innego słowa, które by było tak używane i nadużywane przez ludzi jak słowo „miłość”.
 • Chciej tego, co Ja
  Ależ gęsty jest ten fragment Ewangelii. Pojawia się w nim kilka tematów. Najważniejszym jest miłość Boga do nas, którą objawił Jezus.
 • Wołaj z radości!
  „Śmiej się, śmiej, wieczorem będziesz płakał”. Nie znajdziemy w Biblii korzeni tej popularnej nad Wisłą formułki. „Radość serca – czytamy w Księdze Przysłów – wychodzi na zdrowie, a duch przygnębiony wysusza kości”. Psalmista zachęca: „Wołaj z radości na cześć Pana, cała ziemio”, a Jezus zapowiada: To wam powiedziałem, aby radość moja w was była i aby radość wasza była pełna (J 15,11).
 • Szaweł/Paweł – syndrom renegata
  W powszechnym przekonaniu renegat to człowiek porzucający swe dotychczasowe przekonania i zdradzający dawnych sojuszników. W efekcie porzucają go dawni sojusznicy, a nawet są wobec niego wyjątkowo wrodzy.
 • Oczyszczanie latorośli
  Raz po raz powraca problem tzw. oczyszczenia Kościoła. Zwykle po kolejnej aferze z udziałem duchownego pojawiają się głosy domagające się zrobienia z tym bałaganem definitywnego porządku.
 • Z twarzą ku Miłości
  Woody Allen zrobił kiedyś film „Wszyscy mówią: kocham cię”. Mogę drugiemu po stokroć powtarzać: „Kocham cię”, ale to wcale nie oznacza, że pragnę wnosić dobro w jego egzystencję.
 • Przynieś owoc!
  Łatwo się usprawiedliwiać: „Jedynie siejemy. Nie zbieramy żadnych owoców”. Ta prawda może stać się bezpieczną, pobożną wymówką. Jezus wysyłający apostołów, by „szli i owoc przynosili”, mówi jednak wprost: Ojciec mój przez to dozna chwały, że owoc obfity przyniesiecie i staniecie się moimi uczniami. (J 15,8)
 • Szpaler ze smartfonów na powitanie Papieża
  Za pomocą trzymanych w dłoniach smartfonw z włączonymi ekranami Meksykanie chcą stworzyć korytarz świetlny, ktrym Franciszek przejedzie 12 lutego wieczorem z lotniska do nuncjatury apostolskiej. Trasa ta ma długość 19 km.
 • Papieskie przesłanie do Meksykanów
  Przyjeżdżam jako misjonarz miłosierdzia i pokoju zapewnił Franciszek w wideo skierowanym do mieszkańcw Meksyku,wyemitowanym przed rozpoczynającą się 12 lutego wizytą w tym kraju.
 • Przeciw wykorzystywaniu nieletnich
  Papieska Komisja ds. Ochrony Nieletnich podczas swych tygodniowych obrad w Watykanie wypracowała kolejne inicjatywy walki z tymi przestępstwami w Kościele wynika z komunikatu opublikowanego przez Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.
 • Bohaterom polskiego morza
  10 lutego 1920 r. gen. Jzef Haller wraz z ministrem spraw wewnętrznych Stanisławem Wojciechowskim oraz nową administracją wojewdztwa pomorskiego dokonali w Pucku symbolicznych zaślubin Polski z Bałtykiem.
 • Kard. Marx: Niemcy nie są w stanie przyjąć wszystkich cierpiących z całego świata
  Przewodniczący niemieckiego episkopatu opowiedział się za ograniczeniem liczby przyjmowanych uchodźcw.
 • "Misjonarz na Post"
  Po raz trzeci rozpoczyna się oglnopolska inicjatywa Misjonarz na Post. Jej celem jest wsparcie duchowe polskich misjonarzy. Na całym świecie pracuje ich 2085.
 • Prezentacja Orędzia na Dzień Chorego
  W klasztorze ojcw bonifratrw w Warszawie odbyła się 8 lutego prezentacja orędzia papieża Franciszka na XXIV Światowy Dzień Chorego. Jest on obchodzony co roku 11 lutego, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes.
 • Przed premierą filmu "Cierń Boga"
  To pierwszy film o Jezusie widzianym oczami apostołw mwi Michał Kondrat, dystrybutor filmu, ktry 19 lutego wchodzi do polskich kin.
 • Bp Tyrawa rezygnuje
  W dniu 12 maja 2021 roku Nuncjatura Apostolska w Polsce przekazała do wiadomości komunikat, w którym informuje, że Ojciec Święty Franciszek przyjął rezygnację biskupa bydgoskiego Jana Tyrawy. Od tego momentu bp Wiesław Śmigiel zarządza diecezją bydgoską jako administrator apostolski sede vacante.
 • Władze Izraela zalecają mieszkańcom terenów w pobliżu Strefy Gazy, by zamknęli się w domach
  Mieszkańcy terytorium Izraela przylegającego do palestyńskiej Strefy Gazy zostali poinstruowani, by zamknęli się w swoich domach w związku z "nietypową" sytuacją dotyczącą bezpieczeństwa - poinformował Times of Israel, powołując się na lokalne władze.
 • 23 maja na Jasnej Górze odbędzie się modlitewne spotkanie kobiet
  W miejsce ogólnopolskiej pielgrzymki na Jasnej Górze odbędzie się 23 maja modlitewne spotkanie kobiet pod hasłem "Nie jesteś sama" - poinformowało w środę biuro prasowe Konferencji Episkopatu Polski.
 • "To wydarzenie uświadamia nam, że nasze życie i dzieje świata są zawsze w ręku Boga"
  O 40 rocznicy zamachu na życie św. Jana Pawła II oraz ocaleniu go przez Matkę Bożą Fatimską przypomniał Ojciec Święty pozdrawiając Polaków podczas dzisiejszej audiencji ogólnej.
 • Premier: Obserwujemy w Polsce wzrost konkurencyjności, produktywności i innowacyjności
  Obserwujemy w Polsce wzrost konkurencyjności, produktywności i innowacyjności; Polacy są twórcami nowych technologii wykorzystywanych na całym świecie - mówił w środę premier Mateusz Morawiecki na kongresie Impact'21.
 • Żyj z pasją!
  W czerwcu w Leżajsku ruszy niezwykły festiwal. „Spis treści” jest imponujący. Bernardyni zaproponowali ucztę dla ducha i ucha, a nowoczesny prężnie działający Franciszkański Ośrodek Kultury po długich miesiącach pandemicznych obostrzeń znów będzie tętnił życiem. 
 • Środowy raport koronawirusowy
  Badania potwierdziły 4 255 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, 343 osoby z COVID-19 zmarły – poinformowało w środę Ministerstwo Zdrowia.
 • Pielęgniarki z oddziału covidowego: Najbardziej boli nas hejt
  Nikt nie przychodzi do pracy na oddziale covidowym dlatego, że jest fajnie, tylko do pacjentów, to oni dają nam siłę - mówią w Międzynarodowym Dniu Pielęgniarki i Położnej pielęgniarki pracujące na oddziale covidowym Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach.
 • High Need Baby – jak radzić sobie z wymagającymi większej uwagi dziećmi?
  High Need Baby to pojęcie, które przyjęło się na określenie dzieci, które wymagają wzmożonej troski i uwagi. Jednak nie jest to termin medyczny, gdyż u pociech tych nie diagnozuje się żadnych zaburzeń. Maluchy, których określa się tym mianem, są niekiedy utrapieniem rodziców z uwagi na nadaktywność psychoruchową i wrażliwość na bodźce zewnętrzne, mimo dobrego zdrowia. […]
 • Smartwatch – inteligentna opaska. Na co zwrócić uwagę przy wyborze zegarka?
  Smartwatch to urządzenie, które szturmem podbiło serca milionów ludzi na świecie. Posiada ono wiele funkcji, takich, jak odbieranie połączeń, odpisywanie na wiadomości czy płacenie za zakupy w sklepie. Jest to nowoczesny zegarek, który ułatwia funkcjonowanie, towarzysząc w różnych sferach. Na rynku nowoczesnych technologii istnieje wiele modeli tego urządzenia, co nie ułatwia wyboru. Wskazujemy, na co […]
 • Soczewki kontaktowe – na co zwrócić uwagę przy zakupie?
  Soczewki kontaktowe mają za zadanie poprawić komfort i jakość widzenia. Odpowiedni wybór sprzętu jest bardzo ważny, dlatego podczas robienia zakupu należy zwracać uwagę na detale. Nieodpowiednio dobrane mogą znacząco wpłynąć na odbieranie przed oczy wrażeń wzrokowych. Na co więc zwrócić uwagę przy wyborze? Przedstawiamy aspekty, które mają istotne znaczenie dla jakości pracy urządzenia. Jaką funkcję […]
 • Filozofia kaizen – czyli 10 zasad, dzięki którym zmienisz swoje życie!
  Kaizen jest to filozofia życia, której zasady pomagają zmienić złe nawyki i zastąpić je konstruktywnym, pozytywnym myśleniem i działaniem. Oznacza sztukę ulepszania siebie i rozwijania. W naszym kraju wciąż jest mało znanym systemem światopoglądowym, lecz powoli zyskuje rozgłos i coraz więcej zwolenników. Jej reguły są wdrażane w niektórych przedsiębiorstwach jako system motywacyjny dla pracowników. Poznaj […]
 • Oczyszczanie organizmu – jak skutecznie pozbyć się toksyn z ciała?
  Oczyszczanie organizmu jest procesem, który pozwala pozbyć się z ciała wszelkich toksyn. Procedura ta służy skutecznemu usunięciu metali ciężkich czy nadmiaru produktów, które są pozostałościami w wyniku przemiany materii. Aby móc uzyskać pożądane rezultaty ważna jest odpowiednio skonstruowana, bogata przede wszystkim w błonnik dieta, a także stosowanie ziołowych preparatów. Poznaj sposoby na pozbycie się toksyn, […]
 • Żarówki ledowe – energooszczędne rozwiązanie w Twoim domu. Na co zwrócić uwagę przy wyborze?
  Jeszcze jakiś czas temu popularne były żarówki żarowe, które w domu miała znaczna część społeczeństwa. Mimo że dziś wciąż wiele osób korzysta z ich dobrodziejstw, to jednak coraz częściej spotkać można u kogoś w domu żarówki ledowe. Wraz z rozwojem technologii odpowiednie oświetlenie zaczęło mieć większe znaczenie w procesie aranżacji lokum, dlatego producenci dwoją się […]
 • Olejowanie włosów – sposób na piękne i lśniące włosy. Jak zacząć?
  Olejowanie włosów to jeden ze sposobów ich pielęgnacji. Mimo że metoda ta znana jest od lat, to dopiero od niedawna zaczęła być szeroko stosowana u kobiet, które znudzone są używaniem licznych, drogich kosmetyków, które nie dają oszałamiających efektów. Wbrew wszelkim opiniom produkty przeznaczone do przeprowadzenia tego zabiegu nie są aż tak drogie, a regularne zabiegi […]
 • Olej rycynowy na włosy – jak stosować?
  Olej rycynowy na włosy to kolejny sposób na to, aby zachować dobry wygląd owłosienia. Substancja znana jest ze swoich licznych właściwości pielęgnacyjnych. Stosowany jest również do twarzy jako preparat oczyszczający z toksyn. Warto mieć go pod ręką w swojej kosmetyczce. Jako go stosować, aby zachować zdrowy wygląd? Przedstawiamy w niniejszym artykule.  Olej rycynowy na włosy […]

Parafia Kuligów


Fatal error: Call to undefined function array_column() in /wp-content/plugins/photo-gallery/frontend/views/view.php on line 9