07 Marzec 2021 – III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 • -

07 Marzec 2021 – III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Dzisiejsza niedziela jest w naszej diecezji dniem modlimy się o nowe  powołania kapłańskie, do życia konsekrowanego i na misje dla naszej diecezji za wstawiennictwem bł. Ks. Ignacego Kłopotowskiego.
 2. Tydzień temu w zbiórce do puszek na dzieło misyjne „ ad Gentes” zebraliśmy 230 zł. Bóg zapłać za każdą złożoną  na misję ofiarę.
 3. Od środy 10 marca w naszej parafii rozpoczynamy Nowennę do św. Józefa Oblubieńca NM Panny, przygotowującą do uroczystości św. Józefa. Przygotowując się do tej uroczystości możemy zaopatrzyć  się w foldery, w których zamieszczone są modlitwy ku czci św. Patrona. Będziemy ją odprawiać przez kolejne dni podczas Mszy św.  Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 4. Zapraszamy do udziału w wielkopostnych nabożeństwach ku czci Męki Pańskiej. Droga krzyżowa w piątki o godz. 17.30. Gorzkie Żale w niedziele po Mszy św. o godz. 11.00.
 5. Wszystkim parafianom i gościom życzymy zdrowia, błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.
 6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Intencje Mszalne 07 – 14  Marzec 2021r.

Nd.  07. III. 2021    III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
g. 9.00  Int. zam.
g. 11.00 Int. zam.
Pn.   08. III     g.  18.00  + Urszulę Getka  /7/
Wt.  09. III     g.    7.00  + Urszulę Getka  /8/
Śr.   10. III      g.  18.00  + Urszulę Getka  /9/
Czw.  11. III     g.     7.00  + Urszulę Getka  /10/
Pt.   12. III           DROGA  KRZYŻOWA
g. 18.00  + Urszulę Getka  / int. od rodz. Laskowskich i Walczak /
Sob. 13. III
g.   17.30  + Janinę i Józefa Woźniaków; Władysława i Zygmunta Więcławskich
g. 18.00  + Pawła i Kazimierza
Nd.  14. III. 2021    IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
g. 9.00  Int. zam.
g. 11.00  Int. zam.


 • Kościół zmartwychwstanie
  Cudem wschodnim nazwano niedawno przypomniany fakt, że chrześcijanie w Japonii przechowali wiarę mimo braku kapłanów i sakramentów przez 250 lat.
 • Tu nie ma zaskoczenia
  Ważny jest kontekst dzisiejszej mowy św. Piotra, drugiej wygłoszonej po zesłaniu Ducha Świętego.
 • Smacznego!
  Poza Janem żaden z nich nie zdał bolesnego sprawdzianu wierności. Uciekli spod krzyża. Bali się być może gorzkich słów upomnienia, wypominania im tchórzostwa i zdrady, a zdumieni usłyszeli od Zmartwychwstałego: „Macie tu coś do jedzenia?”. Podali Mu kawałek pieczonej ryby. Wziął i spożył przy nich. (Łk 24,42-43)
 • Pokój, nawrócenie, przebaczenie
  Nie dziwmy się lękowi i wątpliwościom apostołów. Widok kogoś, kto wyszedł z grobu, może przyprawić o zawrót głowy. Słowa zmartwychwstałego Pana: „Pokój wam!” nie są konwencjonalnym pozdrowieniem.
 • Co zwycięża świat?
  Nowy ład światowy chce „nowego człowieka” i „nowego świata”, opartego na nowej antropologii.
 • Źródło czynów miłosierdzia
  Dla przywódców Izraela sprawa Jezusa zakończyła się wraz z Jego śmiercią. Ukrzyżowanie, w ich oczach, było przegraną Nauczyciela z Nazaretu i stawiało pod wielkim znakiem zapytania Jego nauczanie i czyny, o których opowiadano.
 • ​Mimo drzwi zamkniętych
  ​Jak mocno brzmią te słowa, odczytane w rzeczywistości lockdownu i zamknięcia. Jezus przyszedł, choć drzwi były zamknięte, stanął pośrodku i rzekł: „Pokój wam!” (J 20,26). Zmartwychwstały ani słowem nie wypomniał apostołom niewiary, zdrady czy tchórzostwa. Zostawił im swój pokój.
 • Dary zmartwychwstałego
  Dzięki objawieniom, które zostały przekazane św. Faustynie, dzisiejsza niedziela jest obchodzona jako Święto Miłosierdzia. Obraz Jezusa Miłosiernego został poświęcony właśnie w tę niedzielę.
 • Szpaler ze smartfonów na powitanie Papieża
  Za pomocą trzymanych w dłoniach smartfonw z włączonymi ekranami Meksykanie chcą stworzyć korytarz świetlny, ktrym Franciszek przejedzie 12 lutego wieczorem z lotniska do nuncjatury apostolskiej. Trasa ta ma długość 19 km.
 • Papieskie przesłanie do Meksykanów
  Przyjeżdżam jako misjonarz miłosierdzia i pokoju zapewnił Franciszek w wideo skierowanym do mieszkańcw Meksyku,wyemitowanym przed rozpoczynającą się 12 lutego wizytą w tym kraju.
 • Przeciw wykorzystywaniu nieletnich
  Papieska Komisja ds. Ochrony Nieletnich podczas swych tygodniowych obrad w Watykanie wypracowała kolejne inicjatywy walki z tymi przestępstwami w Kościele wynika z komunikatu opublikowanego przez Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.
 • Bohaterom polskiego morza
  10 lutego 1920 r. gen. Jzef Haller wraz z ministrem spraw wewnętrznych Stanisławem Wojciechowskim oraz nową administracją wojewdztwa pomorskiego dokonali w Pucku symbolicznych zaślubin Polski z Bałtykiem.
 • Kard. Marx: Niemcy nie są w stanie przyjąć wszystkich cierpiących z całego świata
  Przewodniczący niemieckiego episkopatu opowiedział się za ograniczeniem liczby przyjmowanych uchodźcw.
 • "Misjonarz na Post"
  Po raz trzeci rozpoczyna się oglnopolska inicjatywa Misjonarz na Post. Jej celem jest wsparcie duchowe polskich misjonarzy. Na całym świecie pracuje ich 2085.
 • Prezentacja Orędzia na Dzień Chorego
  W klasztorze ojcw bonifratrw w Warszawie odbyła się 8 lutego prezentacja orędzia papieża Franciszka na XXIV Światowy Dzień Chorego. Jest on obchodzony co roku 11 lutego, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes.
 • Przed premierą filmu "Cierń Boga"
  To pierwszy film o Jezusie widzianym oczami apostołw mwi Michał Kondrat, dystrybutor filmu, ktry 19 lutego wchodzi do polskich kin.
 • High Need Baby – jak radzić sobie z wymagającymi większej uwagi dziećmi?
  High Need Baby to pojęcie, które przyjęło się na określenie dzieci, które wymagają wzmożonej troski i uwagi. Jednak nie jest to termin medyczny, gdyż u pociech tych nie diagnozuje się żadnych zaburzeń. Maluchy, których określa się tym mianem, są niekiedy utrapieniem rodziców z uwagi na nadaktywność psychoruchową i wrażliwość na bodźce zewnętrzne, mimo dobrego zdrowia. […]
 • Smartwatch – inteligentna opaska. Na co zwrócić uwagę przy wyborze zegarka?
  Smartwatch to urządzenie, które szturmem podbiło serca milionów ludzi na świecie. Posiada ono wiele funkcji, takich, jak odbieranie połączeń, odpisywanie na wiadomości czy płacenie za zakupy w sklepie. Jest to nowoczesny zegarek, który ułatwia funkcjonowanie, towarzysząc w różnych sferach. Na rynku nowoczesnych technologii istnieje wiele modeli tego urządzenia, co nie ułatwia wyboru. Wskazujemy, na co […]
 • Soczewki kontaktowe – na co zwrócić uwagę przy zakupie?
  Soczewki kontaktowe mają za zadanie poprawić komfort i jakość widzenia. Odpowiedni wybór sprzętu jest bardzo ważny, dlatego podczas robienia zakupu należy zwracać uwagę na detale. Nieodpowiednio dobrane mogą znacząco wpłynąć na odbieranie przed oczy wrażeń wzrokowych. Na co więc zwrócić uwagę przy wyborze? Przedstawiamy aspekty, które mają istotne znaczenie dla jakości pracy urządzenia. Jaką funkcję […]
 • Filozofia kaizen – czyli 10 zasad, dzięki którym zmienisz swoje życie!
  Kaizen jest to filozofia życia, której zasady pomagają zmienić złe nawyki i zastąpić je konstruktywnym, pozytywnym myśleniem i działaniem. Oznacza sztukę ulepszania siebie i rozwijania. W naszym kraju wciąż jest mało znanym systemem światopoglądowym, lecz powoli zyskuje rozgłos i coraz więcej zwolenników. Jej reguły są wdrażane w niektórych przedsiębiorstwach jako system motywacyjny dla pracowników. Poznaj […]
 • Oczyszczanie organizmu – jak skutecznie pozbyć się toksyn z ciała?
  Oczyszczanie organizmu jest procesem, który pozwala pozbyć się z ciała wszelkich toksyn. Procedura ta służy skutecznemu usunięciu metali ciężkich czy nadmiaru produktów, które są pozostałościami w wyniku przemiany materii. Aby móc uzyskać pożądane rezultaty ważna jest odpowiednio skonstruowana, bogata przede wszystkim w błonnik dieta, a także stosowanie ziołowych preparatów. Poznaj sposoby na pozbycie się toksyn, […]
 • Żarówki ledowe – energooszczędne rozwiązanie w Twoim domu. Na co zwrócić uwagę przy wyborze?
  Jeszcze jakiś czas temu popularne były żarówki żarowe, które w domu miała znaczna część społeczeństwa. Mimo że dziś wciąż wiele osób korzysta z ich dobrodziejstw, to jednak coraz częściej spotkać można u kogoś w domu żarówki ledowe. Wraz z rozwojem technologii odpowiednie oświetlenie zaczęło mieć większe znaczenie w procesie aranżacji lokum, dlatego producenci dwoją się […]
 • Olejowanie włosów – sposób na piękne i lśniące włosy. Jak zacząć?
  Olejowanie włosów to jeden ze sposobów ich pielęgnacji. Mimo że metoda ta znana jest od lat, to dopiero od niedawna zaczęła być szeroko stosowana u kobiet, które znudzone są używaniem licznych, drogich kosmetyków, które nie dają oszałamiających efektów. Wbrew wszelkim opiniom produkty przeznaczone do przeprowadzenia tego zabiegu nie są aż tak drogie, a regularne zabiegi […]
 • Olej rycynowy na włosy – jak stosować?
  Olej rycynowy na włosy to kolejny sposób na to, aby zachować dobry wygląd owłosienia. Substancja znana jest ze swoich licznych właściwości pielęgnacyjnych. Stosowany jest również do twarzy jako preparat oczyszczający z toksyn. Warto mieć go pod ręką w swojej kosmetyczce. Jako go stosować, aby zachować zdrowy wygląd? Przedstawiamy w niniejszym artykule.  Olej rycynowy na włosy […]

Parafia Kuligów


Fatal error: Call to undefined function array_column() in /wp-content/plugins/photo-gallery/frontend/views/view.php on line 9