24 styczeń 2021 – III NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Zakończyliśmy tegoroczną wizytę Duszpasterską (Kolęda) , która w tym roku ze względu na pandemię miała charakter wspólnej modlitwy podczas Eucharystii w kościele. Wszystkim rodzinom za uczestnictwo we Mszy św., wspólną modlitwę oraz ofiary złożone z racji Kolędy składam serdeczne Bóg zapłać. Zapraszam dodatkowo te rodziny, które nie mogły przybyć w wyznaczonym terminie, aby przybyły na wspólną Eucharystię w środę 27 stycznia o godz. 18.00. Będziemy wspólnie  modlić się i prosić o Boże błogosławieństwo dla naszych rodzin oraz w intencji zmarłych.
  2. Dzisiejsza niedziela , trzecia okresu zwykłego, obchodzona jest w Kościele jako Niedziela Słowa Bożego. Papież Franciszek w Liście Apostolskim Aperuit illis z 30.09.2019 ustanowił III Niedzielę Zwykłą w ciągu roku jako poświęconą celebracji, refleksji oraz krzewieniu Słowa Bożego. Niech ten dzień będzie zachętą do ciągłego odkrywania i pogłębiania znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w osobistym życiu każdego z nas.
  3. W ubiegłym tygodniu obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka. Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy dużo zdrowia, szacunku, wdzięczności od dzieci i wnucząt oraz opieki św. Anny i św. Joachima – patronów babć i dziadków.
  4. W poniedziałek  25 stycznia w święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła kończy się  Tydzień modlitw o jedność chrześcijan pod hasłem: „ Trwajcie w mojej miłości a przyniesiecie obfity plon”. Msza św. o godz. 18.00.
  5. Dnia 29 grudnia 2020 roku Chorwację nawiedziło najsilniejsze od 140 lat trzęsienie ziemi. Straty materialne opiewają na miliony dolarów. W obliczu tego wydarzenia Diecezja warszawsko-praska włącza się w dzieło pomocy, jakim jest dzień solidarności z Chorwacją. Dlatego w najbliższą niedzielę  31 stycznia po  każdej Mszy św. będziemy mogli złożyć ofiarę na ten cel.
  6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do  I Komunii św. Obecność obowiązkowa.
  7. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

Intencje Mszalne 24 – 31 styczeń  2021r.

Nd.  24. I. 2021    III  Niedziela  Zwykła
g. 9.00  + Stanisława i Teresę Jusińskich