29 Listopad 2020 – I Niedziela Adwentu

Opublikowane przez Parafianin w dniu

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna liturgiczny okres Adwentu i nowy rok duszpasterski pod hasłem „ Eucharystia daje życie ”. Dla chrześcijanina to czas radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Jezusa Chrystusa.
 2. Roraty, adwentowa Msza ku czci Najświętszej Maryi Panny będą odprawiane w dni powszednie z wyjątkiem niedziel; wtorki, czwartki i soboty o godz. 7.00; w poniedziałki, środy, piątki o godz.18.00. Tematem tegorocznych rorat jest Eucharystia – „Cud nad Cudami”. Zapraszamy  do wspólnej modlitwy w sposób szczególny  dzieci z lampionami, młodzież i dorosłych.
 3. W poniedziałek  30 listopada przypada liturgiczne święto św. Andrzeja Apostoła.
 4. W tym tygodniu przypada  I piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 17.30.
 5. Przyszła  niedziela to I niedziela miesiąca. W tym dniu podczas Mszy św. dzieci przygotowujące się do I Komunii św. otrzymają medaliki z wizerunkiem Matki Bożej Niepokalanej. To trzeci znak w przygotowaniu do tego ważnego wydarzenia w ich życiu. Po  Mszy św. o godz.11.00 wystawienie Najświętszego sakramentu i adoracja Eucharystyczna.
 6. Przyszła niedziela jest również dniem  modlitw i pomocy Kościołowi na Wschodzie. Po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na pomoc materialną dla Kościoła na Wschodzie.
 7. Od dzisiaj możemy zaopatrzyć się w opłatki na stół wigilijny pobłogosławione dla naszej wspólnoty /składamy za nie dobrowolną ofiarę /, oraz nabyć świece Caritas z których dochód przeznaczony jest na Wigilijne Dzieło pomocy Dzieciom.
 8. Zwyczajem lat minionych, gdyby ktoś pragnął i mógł ofiarować choinki na Bożonarodzeniowy wystrój kościoła, to  proszę o informację.
 9. Ze względu na pandemię Covid 19 i obostrzenia sanitarne, które w dalszym ciągu nas obowiązują, w tym roku nie przewidujemy tradycyjnych rekolekcji adwentowych. Przeżywać natomiast będziemy adwentowy dzień skupienia, który przypadnie w sobotę 12 grudnia. Słowo Boże wygłosi ks. Jacek Turek, proboszcz parafii Bł. Męczenników Podlaskich z Tłuszcza. Msze św. o godz. 11.00 i 18.00. W tym dniu przewidujemy spowiedź adwentową.
 10. Dziękuję wszystkim osobom i rodzinom, którzy wyrażali troskę o czystość i wystrój naszej świątyni i wokół niej, wspomagając finansowo.
 11. Wszystkim życzę dobrego duchowego przeżycia  I niedzieli adwentu i spokojnego, błogosławionego tygodnia.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej

Intencje Mszalne 29 Listopad – 06 Grudzień 2020r.

Nd.  29. XI    I  NIEDZIELA  ADWENTU
g. 9.00   Dzięk. – błag. o łaskę zdrowia, opiekę Matki Bożej dla Cecylii Milewskiej
g. 11.00 + Henrykę Woźniak
Pn.   30. XI         g.  18.00  Int. wolna
Wt.  01. XII        g.    7.00  Int. wolna
Śr.   02. XII        g.  18.00  Int. wolna
Czw. 03. XII        g.    7.00  Int. wolna
Pt.    04. XII        g.  18.00  + Barbarę Mianowską
Sob.  05. XII         g.    7.00  W int dzieci i rodziców koła  ŻR św. Jana Pawła II.
Nd.  06. XII    II  NIEDZIELA  ADWENTU 
g. 9.00  Int. zam.
g. 11.00 + Stanisławę i Romana  Bieleckich; Aleksandrę i Stanisława Więch