16 Sierpień 2020 – Niedziela Zwykła

 • -

16 Sierpień 2020 – Niedziela Zwykła

 1. W sobotę 22 sierpnia o godz. 9.00 spowiedź kandydatów i rodzin przed przyjęciem sakramentu Bierzmowania.
 2. W przyszłą niedzielę 23 sierpnia będziemy przeżywać Uroczystość Odpustu  w naszej  parafii. Sumę odpustową  o godz. 12.30 odprawi i kazanie wygłosi ks. Bp Romuald Kamiński, ordynariusz naszej diecezji. Podczas Mszy św. młodzież naszej parafii przyjmie  Sakrament Bierzmowania.
  Po Mszy św. Litania do Matki Bożej Loretańskiej i procesja eucharystyczna.
  Na zakończenie  przed błogosławieństwem zaśpiewamy hymn „ Ciebie Boga wysławiamy…” . Do wspólnej modlitwy i orszaku procesyjnego zapraszam ministrantów, dzieci, młodzież, dorosłych,  parafian i gości. Msze św. o godz. 10.00 i 12.30.  W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 9.00  i 13.00.
 3. Doroczna, dziękczynna procesja do Krzyży w Kuligowie połączona z obchodami 100 rocznicy Bitwy Warszawskiej organizowana przez naszą Gminę Dąbrówka odbędzie się w sobotę 29 września. Początek procesji przy krzyżu (ul. Wojska Polskiego 111) o godz. 15.00. Po zakończeniu procesji o godz.17.30 uroczysta Msza św. w Kościele. Tradycyjnie zatroszczmy się o odnowienie i dekorację naszych krzyży. Wyrazimy w ten sposób nasze świadectwo wiary. Nie będzie Mszy św. o godz. 19.00.
 4. Wszystkim naszym parafianom i gościom odpoczywającym w Kuligowie życzę miłej niedzieli oraz dobrego i błogosławionego tygodnia.
 5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

 

Intencje Mszalne  16 – 23  Sierpień  2020r.

Nd.  16. VIII      20  Niedziela Zwykła
g. 9.00   Int. zam.
g. 11.00 + Czesławę Mianowską
g. 13.00 Int. zam.
Pn.  17. VIII        g.  19.00  + Alicję Matusiewicz w 10 r. śm.
Wt.  18. VIII        g.    7.00  Int. wolna
Śr.   19. VIII        g.  19.00  + Henryka Petrońca w 6 rocz. śm.; dziadków Rosów  i  Ćwilińskich
Czw. 20. VIII        g.    7.00  Int. wolna
Pt.    21. VIII        g.  19.00  Int. zam.
Sob.  22. VIII        g.  19.00  + Elżbietę  w 10r. śm. i  Stanisława Gajdek; rodziców: Annę i Piotra Gajdek: Janinę i Józefa Powłoka
Nd.  23. VIII      21  Niedziela Zwykła ODPUST  PARAFIALNY
g. 10.00 + Franciszka i Mariannę Dąbrowskich; Elżbietę Gajewską
g. 12.30 W int. Parafian


 • Powróć!
  Ileż razy Bóg wysłuchiwał pełnego tęsknoty krzyku: Powróć, Panie, jak długo będziesz zwlekał? Bądź litościwy dla sług Twoich! Daj radość w zamian za dni Twego ucisku. Ps 90,13-15 Ileż razy reagował, przychodząc swemu ludowi z pomocą! On, jak powtarza papież Franciszek, „nigdy nie męczy się przebaczaniem”.
 • Miecz Ducha
  Ehud, jeden z pierwszych sędziów w dziejach Izraela, zdołał zgładzić Eglona, wielkiego i opasłego prześladowcę, ukrytym mieczem, który zanurzył we wnętrznościach tamtego, doprowadzając do uśmiercenia potwornego tyrana.
 • Kto jest moim nauczycielem?
  „Nauczycielu dobry…”. Kto jest dziś dobrym nauczycielem? Do kogo przychodzimy z najważniejszymi pytaniami, o ile takie pytania jeszcze sobie stawiamy?
 • Spojrzeć w twarz Chrystusa
  List do Hebrajczyków rozpoczyna się od fundamentalnego wyznania: widzimy Jezusa! Widzimy Go „chwałą i czcią ukoronowanego za cierpienia śmierci, iż z łaski Bożej za wszystkich zaznał śmierci”.
 • Prawda początku
  Faryzeusze pytają Jezusa, czy wolno się rozwodzić. Nie szukają prawdy, ale – jak zaznacza ewangelista – wystawiają Nauczyciela na próbę.
 • Bóg niewiastę „zbudował”
  Czytając opis stworzenia kobiety, najczęściej zatrzymujemy się na obrazie żebra, które Stwórca wyjął z ciała mężczyzny, gdy ten został pogrążony w głębokim śnie.
 • Razem!
  Gdy Bóg stworzył Ewę, nazwał ją ezer kenegdo. Ten trudny do przetłumaczenia zwrot nie oznacza jedynie „pomocy” czy „towarzyszki” ale „wspierającą u jego boku”, a nawet… „wybawicielkę”. Słowo ezer użyte jest tylko w dwudziestu innych miejscach Starego Testamentu i odnosi się… do samego Boga, u którego szukamy pomocy. Nie jest dobrze, aby mężczyzna był sam. (Rdz 2,18)
 • Przywiązanie do pieniędzy jest bronią Antychrysta
  Święty Jakub nie jest marksistą, gdy grzmi: „A teraz wy, bogacze, zapłaczcie wśród narzekań na utrapienia, jakie was czekają”.
 • Szpaler ze smartfonów na powitanie Papieża
  Za pomocą trzymanych w dłoniach smartfonw z włączonymi ekranami Meksykanie chcą stworzyć korytarz świetlny, ktrym Franciszek przejedzie 12 lutego wieczorem z lotniska do nuncjatury apostolskiej. Trasa ta ma długość 19 km.
 • Papieskie przesłanie do Meksykanów
  Przyjeżdżam jako misjonarz miłosierdzia i pokoju zapewnił Franciszek w wideo skierowanym do mieszkańcw Meksyku,wyemitowanym przed rozpoczynającą się 12 lutego wizytą w tym kraju.
 • Przeciw wykorzystywaniu nieletnich
  Papieska Komisja ds. Ochrony Nieletnich podczas swych tygodniowych obrad w Watykanie wypracowała kolejne inicjatywy walki z tymi przestępstwami w Kościele wynika z komunikatu opublikowanego przez Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.
 • Bohaterom polskiego morza
  10 lutego 1920 r. gen. Jzef Haller wraz z ministrem spraw wewnętrznych Stanisławem Wojciechowskim oraz nową administracją wojewdztwa pomorskiego dokonali w Pucku symbolicznych zaślubin Polski z Bałtykiem.
 • Kard. Marx: Niemcy nie są w stanie przyjąć wszystkich cierpiących z całego świata
  Przewodniczący niemieckiego episkopatu opowiedział się za ograniczeniem liczby przyjmowanych uchodźcw.
 • "Misjonarz na Post"
  Po raz trzeci rozpoczyna się oglnopolska inicjatywa Misjonarz na Post. Jej celem jest wsparcie duchowe polskich misjonarzy. Na całym świecie pracuje ich 2085.
 • Prezentacja Orędzia na Dzień Chorego
  W klasztorze ojcw bonifratrw w Warszawie odbyła się 8 lutego prezentacja orędzia papieża Franciszka na XXIV Światowy Dzień Chorego. Jest on obchodzony co roku 11 lutego, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes.
 • Przed premierą filmu "Cierń Boga"
  To pierwszy film o Jezusie widzianym oczami apostołw mwi Michał Kondrat, dystrybutor filmu, ktry 19 lutego wchodzi do polskich kin.
 • Jak szybko znaleźć suknię ślubną w Warszawie?
  Dzień ślubu uznawany jest za jeden z najpiękniejszych dni w życiu. Większość ślubów planowana jest ze sporym wyprzedzeniem, co pozwala na zorganizowanie wyjątkowej uroczystości. Zdarzają się jednak sytuacje, w których ślub musi zostać przyspieszony. Organizacja wielkiego wydarzenia w krótkim czasie stawia przed panną młodą sporo wyzwań. Jednym z nich jest zakup idealnej sukni ślubnej. Przeczytaj […]
 • Jak wykonać więźbę dachową? Instrukcja i materiały
  Budowa własnego domu jest marzeniem wielu osób. Decydując się na takie posunięcie, należy uwzględnić pewne istotne kwestie – wybrać technologię i projekt, wedle którego całość zostanie wykonana. Samych wykonawców również trzeba znaleźć, co nie zawsze jest proste. Trzeba też pamiętać, że w przypadku domu istotna jest najwyższa jakość przygotowania wszystkich elementów – od fundamentów aż […]
 • Hurtownia i sklep z materiałami elektrycznymi – szeroki wybór produktów od najlepszych producentów
  Zakupy w hurtowniach należą do najlepiej ocenianych przez klientów. Dotyczy to hurtowni z różnych branż, również elektrycznej. Wybierając się na zakupy w takie miejsce klienci mają pewność, że kupią wszystko, czego potrzebują i co ważne – po cenach niższych niż w sklepie. Najlepsze hurtownie rozwinęły się do tego stopnia, że posiadają swój sklep online, w […]
 • Jak wybrać wysokiej jakości lornetkę?
  Lornetka to niezastąpiony przedmiot w przeróżnych sytuacjach. Korzysta z niej wiele osób, które z racji zawodu lub zainteresowań poruszają się po lasach czy bezdrożach i zawsze chcą mieć na oku cel podróży oraz ewentualne niebezpieczeństwo. Podpowiadamy, jak wybrać model, który idealnie wpisze się w zakres Twoich oczekiwań. Poznaj kilka wskazówek zakupowych.  Kto powinien sięgnąć po […]
 • Jak pielęgnować włosy przedłużane?
  Jak wspominaliśmy już w jednym z naszych wcześniejszych artykułów – pielęgnacja włosów przedłużanych różni się w dość zauważalnym stopniu od zabiegów, jakim należy poddać naszą fryzurę naturalną, aby prezentowała się ona w sposób zadowalający i elegancki. Kluczowym aspektem jest przede wszystkim wykorzystywanie odpowiednich kosmetyków dedykowanych dopinkom, które to nie tylko pozwalają utrzymać ich spektakularny wygląd […]
 • Transport betonu na placu budowy
  Beton, jeden z najpopularniejszych niejednorodnych kompozytów budynków, to lekkoplastyczna, lepka masa złożona z mieszanki kruszywa, cementu, wody oraz ewentualnych dodatków. Charakteryzuje się również niemałą wagą, a równocześnie jest potrzebny do budowy w dużych ilościach. Nieraz istnieje konieczność wtłoczenia materiału nawet na osiemdziesiąt metrów wysokości, do najwyższych kondygnacji budynku, lub w drugą stronę, do garażów podziemnych. […]
 • 5 modnych modeli okularów zerówek dla niej i dla niego
  Okulary nie tylko pomagają w korekcji wzroku czy pełnią funkcję ochrony oczu przed światłem słonecznym. To także świetny dodatek do stroju, który może być doskonałym uzupełnieniem całej stylizacji albo nawet głównym jej akcentem. Nie wiesz, jakie okulary zerówki kupić? Poznaj modne modele oprawek! Sposób na dodanie stylizacji charakteru i ochrona oczu Okulary zerówki, czyli takie, […]
 • Czy istnieje uniwersalny fotel fryzjerski?
  Bez wątpienia fotel fryzjerski jest jednym z najważniejszych sprzętów w naszym salonie. Model o odpowiednich parametrach zapewni klientom komfort oraz do tego pozwoli fryzjerowi na wygodę i jednocześnie wydajną pracę. Jaki fotel fryzjerski najlepiej wybrać? Sprawdźmy to. Czym różni się fotel fryzjerski damski od męskiego? Fotel fryzjerski jest jedną z wizytówek naszego salonu. Dlaczego warto […]

Parafia Kuligów


Fatal error: Call to undefined function array_column() in /wp-content/plugins/photo-gallery/frontend/views/view.php on line 9