26 Lipiec 2020 – 17 Niedziela Zwykła

26 Lipiec 2020 – 17 Niedziela Zwykła

1. W dniu dzisiejszym po każdej Mszy św. błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów z racji  św. Krzysztofa patrona podróżujących. Dziękując Panu Bogu za Jego opiekę możemy wesprzeć polskich misjonarzy ofiarą na zakup transportu.
  2. Przypominamy, że Msza św. w środy o godz. 19.00 połączona jest z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Serdecznie zapraszamy.
  3. W sobotę 1 sierpnia przypada 76 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. W naszych modlitwach pamiętajmy o ofiarach powstania, o naszej Ojczyźnie i bohaterach narodowych. Msza św. o godz. 19.00. Różaniec o godz. 18.30.
  4. Zbliża się Uroczystość Odpustu w naszej parafii. Będziemy ją przeżywać w niedzielę 23 sierpnia.
    Uroczystość tę uświetni obecność ks. Bpa Romualda Kamińskiego, który podczas Sumy odpustowej o godz. 12.30 udzieli naszej młodzieży Sakramentu Bierzmowania. Już dzisiaj wszystkich parafian i gości serdecznie zapraszam.
  5. Wszystkim naszym parafianom i gościom odpoczywającym w Kuligowie życzę miłej niedzieli oraz dobrego i błogosławionego tygodnia.

Intencje Mszalne  26 Lipiec – 02 Sierpień  2020r.

Nd.  26. VII      17  Niedziela Zwykła
g. 11.00 + Annę, Zygmunta i Jadwigę Liszewskich
g. 13.00 + Józefa (m) Pawelec w 30 rocz. śm. Dariusza Pawelec
Pn.   27. VII       g.  19.00  + Janinę i Kazimierza Mańk; Józefę i Aleksandra; Tadeusza Więch
Wt.  28. VII        g.   7.00  O Boże błog. i łaski, opiekę Matki Bożej dla Martycw dniu imienin
Śr.   29. VII       g.  19.00  Int. wolna
Czw. 30. VII       g.    7.00  Int. wolna
Pt.   31. VII        g.  19.00  + Zdzisława Karasiewicza w 3 rocz. śm.
Sob. 01. VIII       g.  19.00  W int. 76 rocznicy Powstania Warszawskiego 1944r.
Nd.  02. VIII      18  Niedziela Zwykła
g. 9.00   + Jana Getka w 13 rocz. śm.
g. 11.00 + Henrykę Woźniak
g. 13.00   + Wiktora w 1 rocz. śm. i Janinę w 11 rocz. śm

• Żywe hagady
    Każdy wierzący Izraelita nauczył się tego, że Bóg jest żywy i ukazuje się przez wydarzenia.
  • O co chodzi w chrześcijaństwie?
    „Które przykazanie w Prawie jest największe?” Faryzeusze wyliczyli, że Prawo Starego Przymierza zawiera 615 nakazów.
  • Opcja na rzecz najsłabszych
    W potocznej ocenie społeczne relacje doby Starego Testamentu są postrzegane jako te, gdzie dominuje racja silnych, prawo miecza i żelazna zasada odpłaty: oko za oko, ząb za ząb.
  • Wszyscy jesteśmy przybyszami
    Nie trzeba nawet sięgać do najnowszej encykliki papieża Franciszka „Fratelli tutti”, któremu niezwykle bliski jest los migrantów. Już w pierwszym zdaniu pierwszego czytania słyszymy jednoznaczne polecenie Pana Zastępów, który nakazuje Izraelowi: Nie będziesz gnębił ani uciskał przybysza, bo wy sami byliście przybyszami w ziemi egipskiej. (Wj 22,20)
  • Czemu się zamartwiasz?
    Grazia Ruotolo zanotowała takie wspomnienie o ks. Dolindo: „Odczuwałam wiele problemów: złość, zamęt, zdenerwowanie, lecz gdy tylko znalazłam się przy nim, od razu odczuwałam wielki spokój. Nieraz mu mówiłam: »Dolì, ale jestem wściekła!«.
  • Jesteśmy winnicą Pana
    W tradycji biblijnej pierwszym, który uprawiał winnicę, był Noe. Potem Melchizedek przyniósł chleb i wino, a więc także owoc uprawy winogron.
  • Źrenica Jego oka
    Przymierze Boga z Izraelem nie zostało anulowane. On jest wierny swym obietnicom i wyborom. My jesteśmy dziczką wszczepioną do szlachetnej oliwki. Święty Paweł stanowczo przestrzega nas przed wynoszeniem się nad naturalne gałęzie, abyśmy nie zostali odcięci. To nie my – przypomina – podtrzymujemy korzeń, ale korzeń nas. ​Otóż winnicą Pana Zastępów jest dom Izraela, a ludzie z Judy szczepem Jego […]
  • Czyja jest ta winnica?
    Jak to słowo Boże nas osądza? Jak czyta nas i naszą obecną sytuację?