05 Lipiec 2020 – 14 Niedziela Zwykła

 • -

05 Lipiec 2020 – 14 Niedziela Zwykła

 1. Dziś z racji I niedzieli miesiąca po Mszy świętej o godz. 11.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja eucharystyczna. Po Mszy św. o godz. 13.00 spotkanie kandydatów przygotowujących się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania.
 2. W sobotę 11 lipca przypada liturgiczne święto św. Benedykta, patrona Europy.
 3. Msza św. w intencji uczestników nabożeństw czerwcowych w poniedziałek 13 lipca o godz. 19.00.
 4. Dzieło modlitwy Diecezji Warszawsko – Praskiej w naszej parafii będzie w piątek 17 lipca. Każda parafia w naszej Diecezji przeżywa dzień modlitwy w intencji diecezji. Rozpocznie się Godzinkami do NM Panny o godz. 7.45. Przez uczestnictwo we Mszy św., modlitwę, wspólną i indywidualną adorację przed Najświętszym Sakramentem, będziemy prosić o Boże błogosławieństwo dla wszelkich przedsięwzięć odejmowanych w naszej diecezji. Będziemy polecać Bogu i prosić o orędownictwo Matki Bożej dla rodzin  naszej parafii: o umocnienie wiary, miłość i pokój. Do wspólnej modlitwy zapraszamy parafian, w szczególności dzieci, młodzież, wszystkie zespoły modlitewne, działkowiczów i gości. Szczegóły programu zostaną  przekazane w przyszłą niedzielę.
 5. Poświęcenie pojazdów i błogosławieństwo kierowców z racji św. Krzysztofa patrona podróżujących, odbędzie się w naszej parafii w niedzielę 26 lipca po każdej Mszy św.
 6. Przypominamy, że zwyczajem lat ubiegłych w okresie od 1 maja do  30 września wieczorna  Msza św. w dni powszednie ( poniedziałek, środa, piątek i sobota) odprawiana  jest o godzinie 19.00.
  Od pierwszej niedzieli czerwca i w okresie wakacyjnym (do końca sierpnia) odprawiana jest w naszym kościele dodatkowa trzecia Msza św. o godz. 13.00.
 7. Wszystkim naszym parafianom i gościom odpoczywającym w Kuligowie życzę miłej niedzieli oraz dobrego i błogosławionego tygodnia.
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Intencje Mszalne  05  – 12 Lipiec  2020r.

Nd.   05. VII      14  Niedziela Zwykła
g. 9.00   + Ewę Diakowską; Józefa Jusińskiego i Leszka Klimkiewicza
g. 11.00 Int. zam.
g. 13.00 Int. zam.
Pn.   06. VII       g.  19.00  + Stanisławę i Mariana Chacińskich
Wt.  07. VII        g.    7.00  Int. wolna
Śr.   08. VII       g.  19.00  O Boże błog. i łaski, opiekę Matki Bożej dla Beaty i Michała w 10 rocz. ślubu oraz ich dzieci
Czw. 09. VII      g.    7.00  Za dusze w czyśćcu cierpiące
Pt.   10. VII       g.  19.00  + Krzysztofa i Halinę Augustyniak
Sob. 11. VII       g.  19.00  + Jana Staśkiewicza w 4 rocz. śm.
Nd.  12. VII      15  Niedziela Zwykła
g. 9.00   + Zdzisława Czarneckiego
g. 11.00 Int. zam.
g. 13.00 + Irenę Trosińską w1 rocz. śm. i Jerzego Trosińskiego Annę i Piotra Bąbik


 • Żywe hagady
  Każdy wierzący Izraelita nauczył się tego, że Bóg jest żywy i ukazuje się przez wydarzenia.
 • O co chodzi w chrześcijaństwie?
  „Które przykazanie w Prawie jest największe?” Faryzeusze wyliczyli, że Prawo Starego Przymierza zawiera 615 nakazów.
 • Opcja na rzecz najsłabszych
  W potocznej ocenie społeczne relacje doby Starego Testamentu są postrzegane jako te, gdzie dominuje racja silnych, prawo miecza i żelazna zasada odpłaty: oko za oko, ząb za ząb.
 • Wszyscy jesteśmy przybyszami
  Nie trzeba nawet sięgać do najnowszej encykliki papieża Franciszka „Fratelli tutti”, któremu niezwykle bliski jest los migrantów. Już w pierwszym zdaniu pierwszego czytania słyszymy jednoznaczne polecenie Pana Zastępów, który nakazuje Izraelowi: Nie będziesz gnębił ani uciskał przybysza, bo wy sami byliście przybyszami w ziemi egipskiej. (Wj 22,20)
 • Czemu się zamartwiasz?
  Grazia Ruotolo zanotowała takie wspomnienie o ks. Dolindo: „Odczuwałam wiele problemów: złość, zamęt, zdenerwowanie, lecz gdy tylko znalazłam się przy nim, od razu odczuwałam wielki spokój. Nieraz mu mówiłam: »Dolì, ale jestem wściekła!«.
 • Jesteśmy winnicą Pana
  W tradycji biblijnej pierwszym, który uprawiał winnicę, był Noe. Potem Melchizedek przyniósł chleb i wino, a więc także owoc uprawy winogron.
 • Źrenica Jego oka
  Przymierze Boga z Izraelem nie zostało anulowane. On jest wierny swym obietnicom i wyborom. My jesteśmy dziczką wszczepioną do szlachetnej oliwki. Święty Paweł stanowczo przestrzega nas przed wynoszeniem się nad naturalne gałęzie, abyśmy nie zostali odcięci. To nie my – przypomina – podtrzymujemy korzeń, ale korzeń nas. ​Otóż winnicą Pana Zastępów jest dom Izraela, a ludzie z Judy szczepem Jego […]
 • Czyja jest ta winnica?
  Jak to słowo Boże nas osądza? Jak czyta nas i naszą obecną sytuację?
 • Szpaler ze smartfonów na powitanie Papieża
  Za pomocą trzymanych w dłoniach smartfonw z włączonymi ekranami Meksykanie chcą stworzyć korytarz świetlny, ktrym Franciszek przejedzie 12 lutego wieczorem z lotniska do nuncjatury apostolskiej. Trasa ta ma długość 19 km.
 • Papieskie przesłanie do Meksykanów
  Przyjeżdżam jako misjonarz miłosierdzia i pokoju zapewnił Franciszek w wideo skierowanym do mieszkańcw Meksyku,wyemitowanym przed rozpoczynającą się 12 lutego wizytą w tym kraju.
 • Przeciw wykorzystywaniu nieletnich
  Papieska Komisja ds. Ochrony Nieletnich podczas swych tygodniowych obrad w Watykanie wypracowała kolejne inicjatywy walki z tymi przestępstwami w Kościele wynika z komunikatu opublikowanego przez Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.
 • Bohaterom polskiego morza
  10 lutego 1920 r. gen. Jzef Haller wraz z ministrem spraw wewnętrznych Stanisławem Wojciechowskim oraz nową administracją wojewdztwa pomorskiego dokonali w Pucku symbolicznych zaślubin Polski z Bałtykiem.
 • Kard. Marx: Niemcy nie są w stanie przyjąć wszystkich cierpiących z całego świata
  Przewodniczący niemieckiego episkopatu opowiedział się za ograniczeniem liczby przyjmowanych uchodźcw.
 • "Misjonarz na Post"
  Po raz trzeci rozpoczyna się oglnopolska inicjatywa Misjonarz na Post. Jej celem jest wsparcie duchowe polskich misjonarzy. Na całym świecie pracuje ich 2085.
 • Prezentacja Orędzia na Dzień Chorego
  W klasztorze ojcw bonifratrw w Warszawie odbyła się 8 lutego prezentacja orędzia papieża Franciszka na XXIV Światowy Dzień Chorego. Jest on obchodzony co roku 11 lutego, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes.
 • Przed premierą filmu "Cierń Boga"
  To pierwszy film o Jezusie widzianym oczami apostołw mwi Michał Kondrat, dystrybutor filmu, ktry 19 lutego wchodzi do polskich kin.

Parafia Kuligów