07 Czerwiec 2020 – Uroczystość Najświętszej Trójcy

Opublikowane przez Parafianin w dniu

  1. Dziś w Uroczystość Najświętszej Trójcy, przypada pierwsza niedziela czerwca. To jednocześnie Święto Dziękczynienia Bożej Opatrzności. Po Mszy św. o godz. 11.00 wystawienie Najświętszego sakramentu i  litania do NSP Jezusa.
  2. Spotkanie kandydatów do sakramentu Bierzmowania dziś po Mszy św. o godz. 13.00.
  3. Biorąc pod uwagę aktualną sytuację epidemiologiczną i obowiązujące przepisy sanitarne, w najbliższy czwartek 11 czerwca ulega zmianie program Uroczystości   Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w naszej parafii. Msze św. w tym dniu o godz. 9.00 i 11.00. Po Mszy św. o godz. 11.00 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu, po czym wyruszy procesja Eucharystyczna do ołtarza przy Krzyżu Misyjnym. Uroczystość zakończy wspólny śpiew hymnu „Ciebie Boga wysławiamy” i  błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Przypominamy, że w dalszym ciągu w Kościołach i innych miejscach kultu obowiązuje nakaz  noszenia maseczek, oraz zachowanie  dystansu społecznego między osobami (2 metry). Na zewnątrz liczba uczestników zgromadzeń to 150 osób z zachowaniem bezpiecznej odległości między osobami.
  4. Przez okres urlopów i wakacji tj. od czerwca do końca sierpnia będzie sprawowana dodatkowa Msza św. o godz. 13.00.
  5. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe z litanią do Serca Pana Jezusa. Odprawiamy je codziennie. W tygodniu: we wtorki i czwartki  po Mszy św. porannej o godz.  7.00, w pozostałe dni przed Mszą św. wieczorną o godz. 18.30, w niedziele po Mszy św. o godz. 11.00.
  6. W sobotę 13 czerwca wspomnienie św. Antoniego  z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła.
  7. Paniom z Koła Żywego Różańca p/w Matki Bożej Bolesnej dziękuje za ofiarę w kwocie tysiąca zł. na zakup nowej monstrancji dla naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać.
  8. Wszystkim naszym parafianom i osobom przebywającym w naszej parafii życzymy spokojnej niedzieli oraz dobrego i błogosławionego tygodnia.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Intencje Mszalne  07  – 14 czerwiec  2020r.

Nd.   07. VI      UROCZYSTOŚĆ   NAJŚWIĘTSZEJ   TRÓJCY
g. 9.00   Int. Zam.
g. 11.00 + Salomeę i Bolesława Mianowskich
g. 13.00 + Klotyldę Mianowską i Adama Getka.
Pn.    08. VI         g.  19.00  + Grzegorza Sokólskiego /1/
Wt.   09. VI         g.    7.00  + Grzegorza Sokólskiego /2/
Śr.    10. VI         g.  19.00  + Irenę i Jana Daszewskich
Czw. 11. VI  UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KWI PAŃSKIEJ
g. 9.00  + Matyldę i Romana Rasińskich
g. 11.00  + Grzegorza Sokólskiego /3/
Pt.     12. VI        g.  19.00  + Stanisława Wojkowskiego
Sob.  13. VI        g.  19.00  Int.  zam.
Nd.   14. VI      11  Niedziela Zwykła
g. 9.00   Int. zam.
g. 11.00 + Józefa, Józefę, Edwarda i Andrzeja Kafarskich
g. 13.00 + Kazimierza Żochowskiego