17 Maj 2020 – VI NIEDZIELA WIELKANOCY

 • -

17 Maj 2020 – VI NIEDZIELA WIELKANOCY

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 zapraszam na spotkanie Rodziców młodzieży przygotowującej się do przyjęcia SakramentuBierzmowania.
 2. W poniedziałek 18 maja będziemy przeżywać 100 –lecie urodzin  św. Jana Pawła II, wielkiego obrońcę życia , rodziny, zatroskanego o pokój na całym świecie. W swoich modlitwach przez Jego wstawiennictwo prośmy Boga o łaski w intencjach  naszych rodzin, parafii i Ojczyzny.
 3. W piątek 22 maja rozpoczyna się nowenna do Ducha  Świętego  przed Uroczystością  Zesłania  Ducha  Świętego. W tym dniu spotkanie formacyjne kandydatów do sakramentu Bierzmowania. Msza św. o godz. 19.00.
 4. W przyszłą niedzielę 24  maja po Mszy św. o godz. 11.00 zapraszam na krótkie spotkanie RadęDuszpasterską.
 5. Ze względu na złagodzenie restrykcji związanych z pandemią koronawirusa (Covid–19), od dnia dzisiejszego tj. 17 maja br. wchodzą w życie nowe przepisy w Polsce. Dotyczą one również miejsc kultu religijnego. Według nich liczba osób uczestniczących we Mszy św. lub innym obrzędzie religijnym jest zależna od powierzchni świątyni. Obecnie w kościele na jedną osobę musi przypadaćco najmniej 10 m2 powierzchni. Mając na uwadze powierzchnie przeznaczoną do kultu religijnego naszej świątyni w Kuligowie (170,52m2), maksymalniemoże uczestniczyć 17 osób.
 6. Wszystkim naszym parafianom i osobom przebywającym w naszej parafii życzymy spokojnej niedzieli oraz dobrego i błogosławionego tygodnia.
 7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Intencje Mszalne 17 – 24 maj 2020 r.

Nd.  17. V       VI  Niedziela Wielkanocy
g. 9.00 + Marię i Edwarda Dobek  /17/
g. 11.00 Int. zam.
Pn.  18. V g. 19.00  + Marię i Edwarda Dobek  /18/
Wt.   19. V g. 7.00+ Marię i Edwarda Dobek  /19/
Śr.    20. Vg.  19.00+ Marię i Edwarda Dobek  /20/
Czw. 21. V  g. 7.00  + Marię i Edwarda Dobek  /21/
Pt.     22. V g.  19.00  + Marię i Edwarda Dobek  /22/
Sob.  23. V
g. 17.30  + Tadeusza Kryśkiewicza
g. 18.00 + Zygmunta, Annę i  Jadwigę Liszewskich
g. 19.00 + Marię i Edwarda Dobek  /23/
Nd.  24.V      UROCZYSTOŚĆ  WNIEBOWSTĄPIENIA  PAŃSKIEGO
g. 9.00 + Marię i Edwarda Dobek  /24/
g. 11.00 Int. zam.


 • Wszyscy pod sąd
  „I zgromadzą się przed Nim wszystkie narody”. Powtórne przyjście Chrystusa, czyli paruzja, oznacza sąd nie tylko nad chrześcijanami, ale nad całą ludzkością.
 • Pan jest moim pasterzem
  Te słowa rozpoczynające Psalm 23 zna praktycznie każdy. Pasterstwo w Biblii to jedno z bardziej popularnych zajęć.
 • Będę was ochraniał
  Czy można przeczytać ten proroczy opis bez wzruszenia? Bez zachwytu postawą Pasterza, który obiecuje: Ja sam będę pasł moje owce i Ja sam będę je układał na legowisku – mówi Pan Bóg. Zagubioną odszukam, zabłąkaną sprowadzę z powrotem, skaleczoną opatrzę, chorą umocnię, a tłustą i mocną będę ochraniał. Będę pasł sprawiedliwie (Ez 34,15).
 • Zmartwychwstanie… miłe i słodkie
  Piętnasty rozdział Pierwszego Listu do Koryntian zawiera najstarszą katechezę o zmartwychwstaniu cielesnym Jezusa, zaopatrzoną w kerygmat, czyli obwieszczenie tego zdarzenia jako istotnego dla każdego z nas.
 • Przyjdź!
  Czekamy. Nie wiemy, kiedy przyjdziesz. Jako „dzieci światłości” staramy się wsłuchać w bicie Twego Serca i poprawnie rozeznać z całym Kościołem znaki czasu. Nie dowierzamy narracji tego świata: Kiedy bowiem będą mówić: „Pokój i bezpieczeństwo” – tak niespodzianie przyjdzie na nich zagłada, jak bóle na brzemienną, i nie umkną (1 Tes 5,3).
 • Akrostychicznie o kobiecie
  Księga Przysłów to starotestamentowe pismo niezwykle złożone w treści. Zdecydowana część to przysłowia, czyli krótkie pouczenia podpowiadające, jak żyć mądrze, sprawiedliwie i szczęśliwie.
 • Nieprzydatni jak trupy
  Wiele jest w naszym biednym świecie oznak zgnuśnienia i zmęczenia, a co jakiś czas powracają stare, odgrzewane idee, nic twórczego.
 • Zakopywanie Bożych darów
  Jaki obraz Boga wyłania się z dzisiejszej przypowieści? Widzimy Go jako tego, który jest kimś bogatym i wielkim, a zarazem wielkodusznym, bo dzieli się majątkiem ze sługami i pozwala im samodzielnie gospodarować.
 • Szpaler ze smartfonów na powitanie Papieża
  Za pomocą trzymanych w dłoniach smartfonw z włączonymi ekranami Meksykanie chcą stworzyć korytarz świetlny, ktrym Franciszek przejedzie 12 lutego wieczorem z lotniska do nuncjatury apostolskiej. Trasa ta ma długość 19 km.
 • Papieskie przesłanie do Meksykanów
  Przyjeżdżam jako misjonarz miłosierdzia i pokoju zapewnił Franciszek w wideo skierowanym do mieszkańcw Meksyku,wyemitowanym przed rozpoczynającą się 12 lutego wizytą w tym kraju.
 • Przeciw wykorzystywaniu nieletnich
  Papieska Komisja ds. Ochrony Nieletnich podczas swych tygodniowych obrad w Watykanie wypracowała kolejne inicjatywy walki z tymi przestępstwami w Kościele wynika z komunikatu opublikowanego przez Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.
 • Bohaterom polskiego morza
  10 lutego 1920 r. gen. Jzef Haller wraz z ministrem spraw wewnętrznych Stanisławem Wojciechowskim oraz nową administracją wojewdztwa pomorskiego dokonali w Pucku symbolicznych zaślubin Polski z Bałtykiem.
 • Kard. Marx: Niemcy nie są w stanie przyjąć wszystkich cierpiących z całego świata
  Przewodniczący niemieckiego episkopatu opowiedział się za ograniczeniem liczby przyjmowanych uchodźcw.
 • "Misjonarz na Post"
  Po raz trzeci rozpoczyna się oglnopolska inicjatywa Misjonarz na Post. Jej celem jest wsparcie duchowe polskich misjonarzy. Na całym świecie pracuje ich 2085.
 • Prezentacja Orędzia na Dzień Chorego
  W klasztorze ojcw bonifratrw w Warszawie odbyła się 8 lutego prezentacja orędzia papieża Franciszka na XXIV Światowy Dzień Chorego. Jest on obchodzony co roku 11 lutego, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes.
 • Przed premierą filmu "Cierń Boga"
  To pierwszy film o Jezusie widzianym oczami apostołw mwi Michał Kondrat, dystrybutor filmu, ktry 19 lutego wchodzi do polskich kin.

Parafia Kuligów