03 Maj 2020 – IV NIEDZIELA WIELKANOCY

03 Maj 2020 – IV NIEDZIELA WIELKANOCY

1. W czwartą niedzielę Wielkanocy zwaną Niedzielą Dobrego Pasterza, Kościół obchodzi 57 Światowy Dzień Modlitw o Powołania. W Polsce rozpoczyna on Tydzień Modlitw o powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego, który będzie przebiegał pod hasłem „ Wielka Tajemnica Wiary”. Do naszych modlitw dołączmy intencję o powołania do szczególnej służby w Kościele również z naszej Parafii.
  2. Przypominamy, że od 1 maja do końca września tak jak w latach minionych wieczorna Msza św. w tygodniu będzie sprawowana o godzinę później niż do tej pory, czyli nie o 18.00, ale o godz. 19.00. W niedzielę i święta porządek bez zmian.
  3. Litanię do NM Panny odprawiamy w dni powszednie bezpośrednio po Mszy św. a w niedziele i święta po Mszy św. o godz. 11.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.
  4. W poniedziałek 4 maja przypada wspomnienie św. Floriana  męczennika, patrona  diecezji warszawsko – praskiej; a w środę 6 maja obchodzimy święto św. Apostołów Filipa i Jakuba.
  5. W piątek 8 maja, uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski. Z tej racji możemy spożywać pokarmy mięsne.
  6. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę przeznaczamy na Wyższe Seminarium Duchowne naszej Diecezji.
  7. Wszystkim naszym parafianom i osobom przebywającym w naszej parafii życzymy spokojnej niedzieli oraz dobrego i błogosławionego tygodnia.

Intencje Mszalne 03 – 10 maj  2020r.

Nd.  03. V       IV  Niedziela Wielkanocy
g. 9.00   + Marię i Edwarda Dobek  /3/