26 Kwiecień 2020 – III NIEDZIELA WIELKANOCY

 • -

26 Kwiecień 2020 – III NIEDZIELA WIELKANOCY

 1. Dzisiejsza niedziela, to niedziela biblijna. W Kościele katolickim w Polsce to 12 Tydzień Biblijny, który będzie trwał do soboty 2 maja. Rozważając Słowo Boże jednoczymy się i umacniamy naszą więź z Bogiem.
 2. W środę 29 kwietnia obchodzimy święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.
 3. Od m-ca maja / od najbliższego  piątku / do końca września tak jak w latach minionych wieczorna Msza św. będzie sprawowana o godzinę później niż do tej pory, czyli nie o 18.00, ale o godz. 19.00. W niedzielę i święta porządek bez zmian. Wyjątkowo 1 maja Msza św. o godz. 18.00.
 4. W tym tygodniu rozpoczynamy miesiąc maj, poświęcony w sposób szczególny ku czci Matki Bożej. Litanię Loretańską będziemy odmawiać w dni powszednie na zakończenie Mszy św. W niedzielę i święta na zakończenie Mszy św. o godz.11.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy z zachowaniem obowiązujących przepisów sanitarnych.  Ze względu na świąteczny charakter  dnia 1 maja, który w tym roku przypada w piątek, ks. Bp naszej Diecezji  udziela dyspensy od postu.
 5. Za zgodą Stolicy Apostolskiej, uroczystość NM Panny Królowej Polski głównej patronki naszej Ojczyzny obchodzimy w tym roku w sobotę 2 maja. Msze św. w/g porządku niedzielnego o godz. 9.00  i 11.00.
 6. Wszystkim naszym parafianom i osobom przebywającym w naszej parafii życzymy spokojnej niedzieli oraz dobrego i błogosławionego tygodnia.
 7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Intencje Mszalne  26 kwiecień – 03 maj 2020r.

Nd.  26. IV       III  Niedziela Wielkanocy
g. 9.00   W int. Bogu wiadomej
g. 11.00 Int. zam.
Pn.    27. IV        g.  18.00  + Jana i Stanisława Abramczyk
Wt.   28. IV        g.    7.00  Int. wolna
Śr.    29. IV         g.  18.00  + Lucynę, Romę, Józefa i Bolesława Siedleckich; Wiesława Kulika
Czw. 30. IV         g.    7.00  Int. wolna
Pt.     01.  V
g.   17.30  + Marię i Edwarda Dobek  /1/
g. 18.00  + Stanisława i Elżbietę Gajdek; zm. rodziców Annę i Piotra Gajdek; Janinę i Józefa Powłoka
Sob.  02.  V         Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski
g. 9.00  + Int. zam.
g. 11.00  + Marię i Edwarda Dobek  /2/
Nd.  03. V       IV  Niedziela Wielkanocy
g. 9.00   + Marię i Edwarda Dobek  /3/
g. 11.00 Int. zam.


 • Wszyscy pod sąd
  „I zgromadzą się przed Nim wszystkie narody”. Powtórne przyjście Chrystusa, czyli paruzja, oznacza sąd nie tylko nad chrześcijanami, ale nad całą ludzkością.
 • Pan jest moim pasterzem
  Te słowa rozpoczynające Psalm 23 zna praktycznie każdy. Pasterstwo w Biblii to jedno z bardziej popularnych zajęć.
 • Będę was ochraniał
  Czy można przeczytać ten proroczy opis bez wzruszenia? Bez zachwytu postawą Pasterza, który obiecuje: Ja sam będę pasł moje owce i Ja sam będę je układał na legowisku – mówi Pan Bóg. Zagubioną odszukam, zabłąkaną sprowadzę z powrotem, skaleczoną opatrzę, chorą umocnię, a tłustą i mocną będę ochraniał. Będę pasł sprawiedliwie (Ez 34,15).
 • Zmartwychwstanie… miłe i słodkie
  Piętnasty rozdział Pierwszego Listu do Koryntian zawiera najstarszą katechezę o zmartwychwstaniu cielesnym Jezusa, zaopatrzoną w kerygmat, czyli obwieszczenie tego zdarzenia jako istotnego dla każdego z nas.
 • Przyjdź!
  Czekamy. Nie wiemy, kiedy przyjdziesz. Jako „dzieci światłości” staramy się wsłuchać w bicie Twego Serca i poprawnie rozeznać z całym Kościołem znaki czasu. Nie dowierzamy narracji tego świata: Kiedy bowiem będą mówić: „Pokój i bezpieczeństwo” – tak niespodzianie przyjdzie na nich zagłada, jak bóle na brzemienną, i nie umkną (1 Tes 5,3).
 • Akrostychicznie o kobiecie
  Księga Przysłów to starotestamentowe pismo niezwykle złożone w treści. Zdecydowana część to przysłowia, czyli krótkie pouczenia podpowiadające, jak żyć mądrze, sprawiedliwie i szczęśliwie.
 • Nieprzydatni jak trupy
  Wiele jest w naszym biednym świecie oznak zgnuśnienia i zmęczenia, a co jakiś czas powracają stare, odgrzewane idee, nic twórczego.
 • Zakopywanie Bożych darów
  Jaki obraz Boga wyłania się z dzisiejszej przypowieści? Widzimy Go jako tego, który jest kimś bogatym i wielkim, a zarazem wielkodusznym, bo dzieli się majątkiem ze sługami i pozwala im samodzielnie gospodarować.
 • Szpaler ze smartfonów na powitanie Papieża
  Za pomocą trzymanych w dłoniach smartfonw z włączonymi ekranami Meksykanie chcą stworzyć korytarz świetlny, ktrym Franciszek przejedzie 12 lutego wieczorem z lotniska do nuncjatury apostolskiej. Trasa ta ma długość 19 km.
 • Papieskie przesłanie do Meksykanów
  Przyjeżdżam jako misjonarz miłosierdzia i pokoju zapewnił Franciszek w wideo skierowanym do mieszkańcw Meksyku,wyemitowanym przed rozpoczynającą się 12 lutego wizytą w tym kraju.
 • Przeciw wykorzystywaniu nieletnich
  Papieska Komisja ds. Ochrony Nieletnich podczas swych tygodniowych obrad w Watykanie wypracowała kolejne inicjatywy walki z tymi przestępstwami w Kościele wynika z komunikatu opublikowanego przez Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.
 • Bohaterom polskiego morza
  10 lutego 1920 r. gen. Jzef Haller wraz z ministrem spraw wewnętrznych Stanisławem Wojciechowskim oraz nową administracją wojewdztwa pomorskiego dokonali w Pucku symbolicznych zaślubin Polski z Bałtykiem.
 • Kard. Marx: Niemcy nie są w stanie przyjąć wszystkich cierpiących z całego świata
  Przewodniczący niemieckiego episkopatu opowiedział się za ograniczeniem liczby przyjmowanych uchodźcw.
 • "Misjonarz na Post"
  Po raz trzeci rozpoczyna się oglnopolska inicjatywa Misjonarz na Post. Jej celem jest wsparcie duchowe polskich misjonarzy. Na całym świecie pracuje ich 2085.
 • Prezentacja Orędzia na Dzień Chorego
  W klasztorze ojcw bonifratrw w Warszawie odbyła się 8 lutego prezentacja orędzia papieża Franciszka na XXIV Światowy Dzień Chorego. Jest on obchodzony co roku 11 lutego, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes.
 • Przed premierą filmu "Cierń Boga"
  To pierwszy film o Jezusie widzianym oczami apostołw mwi Michał Kondrat, dystrybutor filmu, ktry 19 lutego wchodzi do polskich kin.

Parafia Kuligów