26 Kwiecień 2020 – III NIEDZIELA WIELKANOCY

Opublikowane przez Parafianin w dniu

  1. Dzisiejsza niedziela, to niedziela biblijna. W Kościele katolickim w Polsce to 12 Tydzień Biblijny, który będzie trwał do soboty 2 maja. Rozważając Słowo Boże jednoczymy się i umacniamy naszą więź z Bogiem.
  2. W środę 29 kwietnia obchodzimy święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.
  3. Od m-ca maja / od najbliższego  piątku / do końca września tak jak w latach minionych wieczorna Msza św. będzie sprawowana o godzinę później niż do tej pory, czyli nie o 18.00, ale o godz. 19.00. W niedzielę i święta porządek bez zmian. Wyjątkowo 1 maja Msza św. o godz. 18.00.
  4. W tym tygodniu rozpoczynamy miesiąc maj, poświęcony w sposób szczególny ku czci Matki Bożej. Litanię Loretańską będziemy odmawiać w dni powszednie na zakończenie Mszy św. W niedzielę i święta na zakończenie Mszy św. o godz.11.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy z zachowaniem obowiązujących przepisów sanitarnych.  Ze względu na świąteczny charakter  dnia 1 maja, który w tym roku przypada w piątek, ks. Bp naszej Diecezji  udziela dyspensy od postu.
  5. Za zgodą Stolicy Apostolskiej, uroczystość NM Panny Królowej Polski głównej patronki naszej Ojczyzny obchodzimy w tym roku w sobotę 2 maja. Msze św. w/g porządku niedzielnego o godz. 9.00  i 11.00.
  6. Wszystkim naszym parafianom i osobom przebywającym w naszej parafii życzymy spokojnej niedzieli oraz dobrego i błogosławionego tygodnia.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Intencje Mszalne  26 kwiecień – 03 maj 2020r.

Nd.  26. IV       III  Niedziela Wielkanocy
g. 9.00   W int. Bogu wiadomej
g. 11.00 Int. zam.
Pn.    27. IV        g.  18.00  + Jana i Stanisława Abramczyk
Wt.   28. IV        g.    7.00  Int. wolna
Śr.    29. IV         g.  18.00  + Lucynę, Romę, Józefa i Bolesława Siedleckich; Wiesława Kulika
Czw. 30. IV         g.    7.00  Int. wolna
Pt.     01.  V
g.   17.30  + Marię i Edwarda Dobek  /1/
g. 18.00  + Stanisława i Elżbietę Gajdek; zm. rodziców Annę i Piotra Gajdek; Janinę i Józefa Powłoka
Sob.  02.  V         Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski
g. 9.00  + Int. zam.
g. 11.00  + Marię i Edwarda Dobek  /2/
Nd.  03. V       IV  Niedziela Wielkanocy
g. 9.00   + Marię i Edwarda Dobek  /3/
g. 11.00 Int. zam.