12 Kwiecień 2020 – NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Opublikowane przez Parafianin w dniu

  1. Jutro II dzień Świąt Wielkanocnych i czwarty dzień Nowenny do Miłosierdzia Bożego. Msze św. w/g porządku niedzielnego o godz. 9.00 i 11.00. Taca na Katolicki Uniwersytet lubelski.
  2. W najbliższy piątek 17 kwietnia z racji Oktawy Wielkanocy można spożywać pokarmy mięsne.
  3. Za tydzień 19 kwietnia Święto Miłosierdzia Bożego. Taca na dzieła charytatywne  Caritas  w  naszej diecezji.
  4. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy poświęcili swój czas, pracę i środki,  by  pomóc całej naszej wspólnocie w przeżywaniu Wielkiego Tygodnia  i  Świąt Wielkanocnych. W sposób szczególny dziękuję paniom:
    Mirosławie Karasiewicz i jej córce Danucie, Grażynie Stańczak i panu Leszkowi Karasiewicz. Państwu Grażynie i Tadeuszowi Stańczak dziękuję za ufundowanie do naszej świątyni świec ołtarzowych i obrus na okres wielkanocny. Dziękuję wszystkim, którzy złożyli i zbierali ofiary na kwiaty do Ołtarza Przechowania (Ciemnicy) i Grobu Pańskiego. Dziękuję asyście kościelnej, ministrantom w przygotowaniu liturgii i tym, którzy z życzliwością nas wspomagali. Serdeczne Bóg zapłać.
    Panom: Michałowi Ptak i Przemysławowi Pietrucha dziękuję za wykonane na terenie przykościelnym prace ogrodowe.
  5. W tych trudnych dla nas wszystkich chwilach, kiedy wzmagamy się z pandemią koronawirusa, życzę wszystkim  naszym parafianom i gościom przede wszystkim zdrowych, błogosławionych i duchowo owocnych Świąt Wielkanocnych. Niech Dobry Bóg strzeże i dobrem otacza; miłość niech wypełnia nasze serca; nadzieja niech pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość i przyniesie siłę w chwilach niepokoju i smutku; wiara umacnia, kiedy rzeczywistość przeraża a Światłość płynąca ze Zmartwychwstania niech utwierdza naszą wiarę w zwycięstwo dobra nad złem, życia nad śmiercią, miłości nad nienawiścią. Tego życzmy sobie i swoim bliskim, abyśmy mogli wspólnie przetrwać. Szczęść Boże.

  Intencje Mszalne 12 – 19 kwiecień 2020r.

Nd.  12. IV      Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego
g. 6.00   REZUREKCJA – W int.  Parafian
g. 11.00 Int. zam.
Pn.     13. IV    II Dzień Świąt Wielkanocnych
Poniedziałek w oktawie Wielkanocy
g. 9.00  + Piotra Grabskiego w 5 rocz. śm.
g. 11.00 Int. zam.
Wt.    14. IV         g.    7.00  + Jerzego Aniszewskiego (13)
Śr.     15. IV         g.  18.00  + Jerzego Aniszewskiego (14)
Czw. 16. IV         g.    7.00  Int. wolna
Pt.    17. IV          g. 18.00  + Jana Mariannę Żochowskich, Henryka Żochowskiego; zm. z rodz. Żochowskich,  Zielińskich, Lisiewiczów i Borejków
Sob.  18. IV         g. 18.00  Int. zam.
Nd.  19. IV       II Niedziela Wielkanocy
Niedziela Miłosierdzia Bożego
g. 9.00   + Piotra Zielińskiego i Stefana Blok
g. 11.00 + Leokadię i Jana Baranowskich; dziadków Baranowskich i Jusińskich