05 Kwiecień 2020 – NIEDZIELA PALMOWA

Opublikowane przez Parafianin w dniu

  1. Niedzielą Palmową, która upamiętnia uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy rozpoczynamy Wielki Tydzień. Przypada On w tym roku w dobie pandemii koronawirusa. Mamy świadomość potrzeby zachowania szczególnej ostrożności i higieny osobistej w naszym codziennym życiu. Dotyczy to również naszych praktyk religijnych. W tych trudnych dniach nasze domy stają się domowym Kościołem, gdzie wspólnie modlimy się i uczestniczymy we Mszy św. i Nabożeństwach Pasyjnych przez środki społecznego przekazu. W tym roku te szczególe dni kiedy nie będziemy mogli wszyscy uczestniczyć w Tajemnicy męki, śmierci i Zmartwychwstania Pana Jezusa, proszę o gorliwą modlitwę w intencji naszych rodzin, a także chorych, cierpiących i tych którzy od nas odeszli. Obostrzenia związanie z pandemią nie ominęły również kościołów i kaplic – miejsc Kultu Bożego. Wszyscy praktycznie je znamy, ale przypomnę, że w tym czasie pandemii do  odwołania nie może uczestniczyć więcej niż pięć (5) osób.

I Niedziela Palmowa: w ramach Mszy św. nie będzie uroczystego wejścia i obrzędu  błogosławieństwa palm.
II Wielki Czwartek ( Msza św. Wieczerzy Pańskiej): Nie będzie procesji z Najświętszym Sakramentem do Ołtarza przechowania (Ciemnicy). Na zakończenie zaśpiewamy suplikacje Święty Boże. Po zakończonej liturgii wierni mogą modlić się indywidualnie przestrzegając liczby osób (5).
III Liturgia ku czci Męki Pańskiej:
Obrzęd ukazania krzyża ukazania bez procesjonalnego wniesienia oraz indywidualnej adoracji. Klęcząc oddajemy cześć Krzyżowi. Przeniesienie Najświętszego sakramentu bez uroczystej procesji. Po zakończonej liturgii wierni mogą modlić się indywidualnie przestrzegając liczby osób (5).
IV Wielka Sobota:
W tym dniu możemy adorować Najświętszy Sakrament w Grobie Pańskim przestrzegając norm higienicznych, w tym ilość osób (5). Nie będzie w tym dniu wspólnego błogosławieństwa nad pokarmami Wielkanocnymi. Możemy tego dokonać w swoich domach  (modlitwa podana jest na stronie internetowej naszej Diecezji albo pomodlić się w zwykły sposób, odmawiając modlitwę przed jedzeniem. link: https://diecezja.waw.pl/6953).

WIGILIA PASCHALNA

Nie będzie błogosławieństwa ognia i procesji z paschałem. Liturgię rozpoczynamy w przy głównym ołtarzu w prezbiterium. Bezpośrednio po Ewangelii i homilii nastąpi odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Nie będzie pokropienia wodą pobłogosławioną. Na zakończenie liturgii wspólnie zaśpiewamy antyfonę Maryjną Wesel się, Królowo Miła

V Rezurekcja
W tym roku ze względu na zaistniałą sytuację nie będzie procesji. Przy śpiewie i biciu dzwonów zostanie przeniesiony Najświętszy Sakrament z Grobu Pańskiego na ołtarz w prezbiterium. Po czym odśpiewamy hymn Ciebie, Boga, wysławiamy, błogosławieństwo i Msza św.według zwykłego porządku.

  1. Tak jak tydzień temu również dzisiaj po Mszach św. przy wyjściu z kościoła będą zbierane ofiary na kwiaty do grobu Pana Jezusa. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  2. Liturgia Triduum  Paschalnego  będzie  miała następujący porządek:

  Wielki Czwartek  MSZA WIECZERZY PAŃSKIEJ   godz. 18.00

  Wielki Piątek          LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ     godz. 18.00

  Wielka Sobota             WIGILIA  PASCHALNA         godz. 18.00

W wielki Piątek z racji pamiątki śmierci Pana Jezusa na Krzyżu obowiązuje post ścisły. Zachęcam do osobistej modlitwy i duchowego zamyślenia przy Ciemnicy i  Grobie Pańskim. Rezurekcja w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego tradycyjnie o godz. 6.00 rano. Po rezurekcji w  Niedzielę Zmartwychwstania druga Msza o godz.11.00. W pierwszy dzień Świąt nie będzie Mszy św. o godz. 9.00. W drugi dzień Wielkanocny Msze św. o godz.  9.00  i  11.00.

  1. Tradycyjnie przygotowując do Świąt swoje domy i posesje zadbajmy przede wszystkim o właściwe relacje z Bogiem i ze sobą nawzajem, aby sprawy doczesne nie przesłoniły radości pojednania i komunii  w naszych rodzinach.
  2. Jeżeli ktoś potrzebował by skorzystać z sakrament Pokuty proszę o kontakt (603 427 236). Codziennie przed i po Mszy św. możliwość skorzystania z sakramentu Pokuty.
  3. Adoracja w Wielki Czwartek i w Wielki Piątek do godz. 21.00.
  4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej

 Intencje Mszalne  05 – 12 kwiecień 2020r.

Nd. 05. IV. 2020    NIEDZIELA  PALMOWA
g. 9.00  + Bolesława Czerwińskiego w 27 rocz. śm.
g. 11.00  Int. zam.
Pn.     06. IV        g.  18.00  + Jerzego Aniszewskiego (10)
Wt.    07. IV         g.    7.00  + Jerzego Aniszewskiego (11)
Śr.     08. IV         g.  18.00  + Jerzego Aniszewskiego (12)
Czw. 09. IV     WIELKI CZWARTEK
g. 18.00 O powołania Kapłańskie i zakonne
Pt.    10. IV      WIELKI  PIĄTEK
g. 18.00   LITURGIA  MĘKI  PAŃSKEJ
Sob.  11. IV     WIGILIA  PASCHALNA
g. 18.00 Int. zam.
Nd.  12.IV      Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego
g. 6.00   REZUREKCJA – W int.  Parafian
g. 11.00 Int. zam.