13 Październik 2019 – 28 NIEDZIELA ZWYKŁA

Opublikowane przez Parafianin w dniu

  1. Obchodzimy dziś XIX Dzień Papieski pod hasłem: „ Wstańcie, chodźmy ! “. To zaproszenie dla nas byśmy przełamywali w sobie postawę zwątpienia i z większą gorliwością podjęli zmagania z grzechem w życiu osobistym, wspólnocie Kościoła i narodu. Po Mszy św. będziemy mieli okazję wspomóc Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia składając ofiarę do puszki.
  2. W przyszłą niedzielę przypada Światowy Dzień misyjny. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na misje.
  3. W piątek 18 października obchodzimy święto św. Łukasza Ewangelisty; W sobotę 19 października liturgiczne wspomnienie ks. Jerzego Popiełuszki.
  4. Przyjmujemy już na wypominki na kolejny rok. Wypominki roczne obejmują modlitwę za zmarłych w każdą niedzielę o godz. 10.30, oraz Msze św. odprawiane przez cały rok, w każdą pierwszą środę miesiąca. Wypominki jednorazowe są modlitwą odmawianą  w Uroczystość Wszystkich Świętych 1 listopada w czasie procesji na cmentarzu w Załubicach i we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny) 2 listopada, podczas Mszy św. w Kuligowie. Ogarniając modlitwą zmarłych składamy dobrowolne ofiary wpisując imiona i nazwiska zmarłych. Możemy wykorzystać kartki wyłożone przy wyjściu z kościoła. W Uroczystość Wszystkich Świętych 1 listopada, Msze św. w naszej parafii o godz. 9.00 i 10.00. Procesja na cmentarzu w Załubicach o godz. 11.20, a po niej Msza święta o godz. 12.00.
  5. Solenizantom i solenizantkom tego tygodnia życzymy opieki świętych patronów, Bożego błogosławieństwa, zdrowia i miłości od bliskich. Wszystkim zaś parafianom, działkowiczom i gościom życzę dobrego duchowego przeżycia niedzieli  i  błogosławionego tygodnia.
  6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Intencje Mszalne 13 – 20 październik  2019

Nd. 13. X. 2019     28 Niedziela Zwykła
g. 9.00  Int. zam.
g. 11.00 Int. zam.
Pn.    14. X    g. 18.00  + Jadwigę i Kazimierza Kasprzyckich
Wt.   15. X     g.   7.00  Int. wolna
Śr.    16. X     g. 18.00  + Józefę i Aleksandra Sawickich w rocz. śm.
Czw. 17. X    g.   7.00  Int wolna
Pt.    18. X    g. 18.00  + Halinę Dąbrowską / zam. KŻR Matki Bożej Bolesnej/
Sob. 19. X
g. 17.00  Int. zam.
g. 18.00 Int. zam.
Nd. 20. X. 2019     29 Niedziela Zwykła
g. 9.00  + Mariannę i Lecha Bruszewskich
g. 11.00  Int. zam.