25 Sierpień 2019 – 21 NIEDZIELA ZWYKŁA

Opublikowane przez Parafianin w dniu

 

 1. Serdecznie dziękuję za udział w uroczystości odpustowej, którą obchodziliśmy w  minioną niedzielę i  pierwszych Misji Świętych w naszej parafii.  Szczególne podziękowania kieruję do tych osób, które zatroszczyły się o wystrój naszej świątyni, oraz tym, którzy aktywnie włączyli się w naszą odpustową procesję, aby mogła być uroczysta i okazała. Dziękuję panom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kuligowie za troskę o bezpieczeństwo podczas procesji i Drogi Krzyżowej. Wyrazy podziękowania składam wobec tych wszystkich, którzy udekorowali nasze krzyże i swoje posesje na czwartkową procesję Drogi Krzyżowej ulicami Kuligowa. Wszystkim serdeczne Bóg zapłać.
 2. Jutro 26 sierpnia przypada Uroczystość NMP Częstochowskiej. Msza św. o godz. 19.00; w czwartek wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła.
 3. 31 sierpnia przypadają tegoroczne dożynki diecezji Warszawsko – Praskiej. Odbędą się one w sanktuarium św. Faustyny w Ostrówku, w Parafii NM Panny Matki Kościoła. Uroczystą Mszą św. podziękujemy Bogu za tegoroczne zbiory. Z naszej parafii uda się delegacja członkiń Koła Gospodyń Wiejskich, które jak co roku przygotowały wieniec dożynkowy. Serdeczne podziękowanie składam młodzieżowej drużynie naszej Ochotniczej Straży Pożarnej, która również uda się na uroczystości dożynkowe i  wspomagała panie z KG Wiejskich w przygotowaniu niezbędnych materiałów na wieniec dożynkowy. Dziękuję Tomaszowi Lipke za użyczenie transportu na dożynki diecezjalne i powiatowe w Poświętne oraz p. Mariuszowi Michalak za wykonanie pamiątkowych tablic na Krzyż Misyjny. Uroczyste wprowadzenie do kościoła i poświęcenie  wieńca dożynkowego 15 września podczas Mszy św. o godz. 9.00.
 4. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 z racji  I niedzieli miesiąca, wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja Eucharystyczna.
 5. Ze względu na kończący się czas wakacji i urlopów zmienia się organizacja służby Bożej  w naszym kościele w  niedziele. Od  8 września nie będzie już dodatkowej Mszy św. o godz. 13.00 tylko o godz. 9.00 i 11.00.
 6. W sobotę 31 sierpnia Msza św. wyjątkowo o godz. 18.00.
 7. 1 września przypada 80 rocznica wybuchu II wojny światowej. W swoich modlitwach pamiętajmy o tych, którzy oddali swoje życie w obronie Ojczyzny.
 8. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 zapraszam Radę Duszpasterską na spotkanie w domu parafialnym.
 9. Za tydzień 1 września zbiórka do puszek na Katolicki Ośrodek Adopcyjny, a za dwa tygodnie taca na Wyższe Seminarium Duchowne.
 10. Od przyszłej niedzieli będzie już książka intencji mszalnych na przyszły rok. Będzie można zamawiać Msze św. na 2020 rok.
 11. Wszystkim naszym parafianom, działkowiczom i gościom odpoczywającym w Kuligowie życzę miłej niedzieli oraz dobrego i  błogosławionego tygodnia.

 Intencje Mszalne 25 sierpień – 01 wrzesień  2019

Nd. 25.VIII. 2019    21 Niedziela Zwykła
g. 9.00  + Jadwigę i Jerzego Mianowskich
g. 11.00 Int. zam.
g. 13.00 + Elżbietę Gajdek w 9 rocz. śm.
Pn.    26. VIII    g. 19.00  + Tadeusza Więch w 30 dzień po śmierci.
Wt.   27. VIII    g.   7.00  + Halinę Irenę Dąbrowską  /1/
Śr.    28. VIII    g. 19.00  + Jana Koc
Czw. 29. VIII   g.   7.00  + Halinę Irenę Dąbrowską /2/
Pt.    30. VIII   g. 19.00  + Halinę Irenę Dąbrowską /3/
Sob. 31. VIII   g. 18.00  + Zm. z rodziny Nowaków
Nd. 01.IX. 2019     22 Niedziela Zwykła
g. 9.00  Dzięk. – błag. w  int. Wandy i Wiktora
g. 11.00  Int. zam.
g. 13.00 Int. wolna