4 Sierpień 2019 – 18 Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj z racji I  niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 11.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja Eucharystyczna.
  2. W poniedziałek 5 sierpnia z sanktuarium MB Ostrobramskiej w Warszawie wyrusza na Jasną Górę Piesza Praska Pielgrzymka Rodzin.
  3. We wtorek 6 sierpnia przypada święto Przemienienia Pańskiego. W parafii Radzymin – odpust.
  4. Msza św. w intencji zmarłych polecanych w rocznych wypominkach połączona z nowenną do Matki  Bożej Nieustającej Pomocy w środę 7 sierpnia o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy.
  5. W sobotę 17 sierpnia będziemy przeżywać diecezjalny dzień skupienia. Rozpoczniemy godzinkami do NM Panny o godz. 7.45. Przez całodzienną Adorację przed Najświętszym Sakramentem, Mszę świętą oraz  wspólną i  indywidualną modlitwę będziemy prosić o Boże błogosławieństwo dla naszych rodzin, pogłębienie wiary i duchowe przeżycie i owoce pierwszych Misji świętych w naszej parafii. Szczegółowy program gablocie. Do wspólnej modlitwy zapraszamy parafian, w szczególności dzieci, młodzież, wszystkie zespoły modlitewne, działkowiczów i gości.
  6. I Misje św. w parafii MB Loretańskiej w Kuligowie rozpoczniemy w Uroczystość Odpustową 18 sierpnia i będą trwały do czwartku 22 sierpnia. Poprowadzi je ks. Edmund  Modzelewski – salezjanin. W ramach Misji św. w czwartek 22 sierpnia po Mszy św. o godz. 16.00  Droga Krzyżowa ulicami parafii. Tradycyjnie zatroszczmy się o odnowienie i dekorację naszych krzyży. Wyrazimy w ten sposób nasze świadectwo wiary.
    Wszystkich parafian i gości serdecznie zapraszam.
  7. W sobotę 24 sierpnia odbędzie się organizowana przez naszą Gminę impreza plenerowa „ Husarzy w Kuligowie. Policjanci w obronie ojczyzny w sierpniu 1920 roku”. To wydarzenie rozpocznie się w naszym Kościele o godz. 15.00   Mszą św. w intencji Ojczyzny i  jej Obrońców.
  8. Dotychczasową pracę od ponad dwóch lat na rzecz naszej świątyni kończy w tym miesiącu pani Ilona Piórkowska. Stąd  serdeczna prośba do osoby lub osób, które podjęłyby prace na dotychczasowych zasadach w trosce o nasz kościół i teren wokół niego. Osoby chętne proszę o kontakt z  ks. Proboszczem.
  9. W piątek 9 sierpnia przypada liturgiczne święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy.
  10. Wszystkim naszym parafianom, działkowiczom i gościom odpoczywającym w Kuligowie życzę miłej niedzieli oraz dobrego i błogosławionego tygodnia.

Program Diecezjalnego dnia skupienia Dzieło modlitwy Diecezji Warszawsko – Praskiej  w parafii p/w Matki Bożej Loretańskiej w Kuligowie 17 sierpnia 2019 r.

17  sierpnia (sobota)

Godz.   7.45 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny.
Godz.   8.00 – Msza św.
Godz.   8.30 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu i czuwanie modlitewne.
Godz.   9.00 Modlitwa różańcowa  / Część I,  Radosna /.
Godz. 11.00 Modlitwa  różańcowa / Część II, Światła /.
Godz. 12.00 – Modlitwa  Anioł Pański
Godz. 13.30 – Modlitwa różańcowa / Część III, Bolesna /.
Godz. 15.00 – Godzina Miłosierdzia. / Koronka do Bożego Miłosierdzia/Wierni zgromadzą się na wspólnej modlitwie.
Godz. 16.30 – Modlitwa  różańcowa / Część IV, Chwalebna /.Czuwanie modlitewne  przez wszystkich wiernych  parafii.
Godz. 18.00  Msza Święta dziękczynna w intencji rodzin  naszej parafii

Intencje Mszalne 04 – 11 sierpień  2019

Nd. 04.VIII. 2019    18 Niedziela Zwykła
g. 9.00  + Jana Getka
g. 11.00 + Stanisławę i Romana Bieleckich;Annę i Józefa Bieleckich
g. 13.00 + Halinę Buta
Pn.    05. VIII    g. 19.00  Int. zam.
Wt.   06. VIII    g.   7.00  + Reginę, Stanisława, Zdzisława, Franciszka Karasiewiczów; Henryka i Teresę Kukier
Śr.    07. VIII    g. 19.00  + Za zmarłych polecanych w rocznych wypominkach
Czw. 08. VIII   g.   7.00  + Tadeusza Sylwestra Więch /4/