30 Czerwiec 2019 – 13 Niedziela Zwykła

 • -

30 Czerwiec 2019 – 13 Niedziela Zwykła

 1. W ubiegłą niedzielę wspieraliśmy finansowo rodzinę z Kołakowa, która na skutek pożaru  utraciła dorobek swojego życia. Na ten cel zebraliśmy 1685 złotych. Serdeczne Bóg zapłać za wsparcie.
 2. W przyszłą niedzielę przypada pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 11.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja Eucharystyczna.
 3. W środę 3 lipca przypada święto św. Tomasza Apostoła.
 4. 5 lipca przypada pierwszy piątek miesiąca, okazja i możliwość spowiedzi od godz. 18.30. Msza święta do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 19.00.
 5. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Msza św. o Niepokalanym sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 19.00. Na Mszę św. w sposób szczególny zapraszam Koła Żywego Różańca.
 6. Przypominamy, że zwyczajem lat ubiegłych w okresie od 1 maja do  30 września wieczorna  Msza św. w dni powszednie będzie odprawiana  godzinę później, tj. o godzinie 19.00. Od pierwszej niedzieli czerwca i w okresie wakacyjnym odprawiana jest w naszym kościele dodatkowa trzecia Msza św. o godz. 13.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 15.00.
 7. Serdecznie dziękuję tym wszystkim parafianom i gościom, którzy dotychczas zasilili nasz fundusz przeznaczony na sprzątanie i dekorację kościoła. Przypominam i zachęcam te rodziny i osoby, które jeszcze tego nie uczyniły, a których sytuacja materialna na to pozwala, aby składały zdeklarowaną kwotę.
 8. Wszystkim naszym parafianom i gościom odpoczywającym w Kuligowie życzę miłej niedzieli oraz dobrego i błogosławionego tygodnia.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

 

Intencje Mszalne 30 czerwiec – 07 lipiec  2019

Nd. 30.VI. 2019   13 Niedziela Zwykła
g. 9.00   Int. zam.
g. 11.00 + Anielę i Aleksandra Pyśkiewiczów
g. 13.00 + Jadwigę i Jana Getka, Irenę Malesa; z rodziny Rzempołuchów
Pn.    01. VII
g. 18.30   + Henryka Garbacz
g. 19.00  Int. zam.
Wt.   02. VII   g.   7.00   + Tadeusz Kapeckiego  /12/
Śr.    03. VII    g. 19.00  + Elżbietę Hannę Rosłon w 1 rocz. śm.
Czw. 04. VII   g.   7.00  Int. wolna
Pt.    05. VII    g. 19.00  + Teresę Jusińską
Sob. 06. VII    g. 19.00  + Ewę Diakowską; Józefa Jusińskiego; Leszka Klimkiewicz Nd. 07.VII. 2019   14 Niedziela Zwykła
g. 9.00   + Jadwigę i Jerzego Mianowskich
g. 11.00 + Int. zam.
g. 13.00   Int. zam.


 • Szpaler ze smartfonów na powitanie Papieża
  Za pomocą trzymanych w dłoniach smartfonw z włączonymi ekranami Meksykanie chcą stworzyć korytarz świetlny, ktrym Franciszek przejedzie 12 lutego wieczorem z lotniska do nuncjatury apostolskiej. Trasa ta ma długość 19 km.
 • Papieskie przesłanie do Meksykanów
  Przyjeżdżam jako misjonarz miłosierdzia i pokoju zapewnił Franciszek w wideo skierowanym do mieszkańcw Meksyku,wyemitowanym przed rozpoczynającą się 12 lutego wizytą w tym kraju.
 • Przeciw wykorzystywaniu nieletnich
  Papieska Komisja ds. Ochrony Nieletnich podczas swych tygodniowych obrad w Watykanie wypracowała kolejne inicjatywy walki z tymi przestępstwami w Kościele wynika z komunikatu opublikowanego przez Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.
 • Bohaterom polskiego morza
  10 lutego 1920 r. gen. Jzef Haller wraz z ministrem spraw wewnętrznych Stanisławem Wojciechowskim oraz nową administracją wojewdztwa pomorskiego dokonali w Pucku symbolicznych zaślubin Polski z Bałtykiem.
 • Kard. Marx: Niemcy nie są w stanie przyjąć wszystkich cierpiących z całego świata
  Przewodniczący niemieckiego episkopatu opowiedział się za ograniczeniem liczby przyjmowanych uchodźcw.
 • "Misjonarz na Post"
  Po raz trzeci rozpoczyna się oglnopolska inicjatywa Misjonarz na Post. Jej celem jest wsparcie duchowe polskich misjonarzy. Na całym świecie pracuje ich 2085.
 • Prezentacja Orędzia na Dzień Chorego
  W klasztorze ojcw bonifratrw w Warszawie odbyła się 8 lutego prezentacja orędzia papieża Franciszka na XXIV Światowy Dzień Chorego. Jest on obchodzony co roku 11 lutego, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes.
 • Przed premierą filmu "Cierń Boga"
  To pierwszy film o Jezusie widzianym oczami apostołw mwi Michał Kondrat, dystrybutor filmu, ktry 19 lutego wchodzi do polskich kin.
 • W UE27 zgoda co do przedłużenia brexitu
  Ambasadorowie 27 państw członkowskich zgodzili się w środę co do przedłużenia brexitu, aby uniknąć bezumownego wyjścia Wielkiej Brytanii z UE, ale na razie nie ma decyzji, o ile - poinformowało PAP po spotkaniu przedstawicieli państw członkowskich źródło unijne.
 • Trump znosi sankcje nałożone na Turcję po rozpoczęciu jej ofensywy w Syrii
  Prezydent USA Donald Trump ogłosił w środę zniesienie sankcji, nałożonych na Turcję w połowie października po rozpoczęciu przez siły tureckie ofensywy militarnej przeciwko kurdyjskim bojownikom w północnej Syrii.
 • Johnson powiedział Tuskowi, że nie chce kolejnego opóźnienia brexitu
  Premier W. Brytanii Boris Johnson powiedział przez telefon szefowi Rady Europejskiej Donaldowi Tuskowi, że nie chce kolejnego przesunięcia brexitu i jest pewien przeforsowania umowy z UE przez parlament przed 31 października - podał w środę rzecznik szefa rządu.
 • Polacy uważają, że odpowiedzialność za wychowanie seksualne spoczywa przede wszystkim na rodzicach
  Według 80 proc. Polaków edukacja seksualna powinna zostać w szkole. Większość jest jednak zdania, że odpowiedzialność za uświadamianie dzieci spoczywa przede wszystkim na rodzicach, szkoła znalazła się na drugim miejscu. Takie wyniki przyniosły badania przeprowadzone przez IBRiS dla Dziennika Gazety Prawnej (DGP) i RMF FM. W polskich szkołach od wielu lat obecny jest przedmiot "Wychowanie […]
 • Bezprecedensowy marsz zakonników przeciw prezydentowi
  Na desperacki i bezprecedensowy gest zdecydowali się wczoraj zakonnicy i zakonnice na Haiti. W centrum Port-au-Prince zorganizowali marsz na znak protestu przeciwko rządom prezydenta Jovenela Moise’a. „Kościół katolicki zazwyczaj organizuje procesje religijne, dziś zwołaliśmy marsz na rzecz wyzwolenia Haiti, bo jesteśmy w katastrofalnej sytuacji” – powiedziała s. Rose Marie Bolimer.
 • Kościół prawdopodobnie po synodzie zajmie się kwestią święcenia żonatych mężczyzn
  Ta kwestia stanie się prawdopodobnie przedmiotem dużo bardziej szczegółowych analiz, aby Kościół mógł zająć wobec niej spójne stanowisko, mając na względzie nie tylko perspektywę Amazonii, ale całego Kościoła powszechnego - tak o kwestii ewentualnego udzielania święceń kapłańskich tzw. viri probati mówił kard. Peter Turkson na antenie katolickiej telewizji EWTN.
 • Fundacja Mamy i Taty zachęca: Wolny piątek zamiast „tęczowego piątku”
  Rozpoczynamy akcję „wolny piątek”. Zachęcamy do wzięcia dnia wolnego, urlopu na żądanie i nieposyłanie w tym dniu dziecka do szkoły - apeluje Marek Grabowski, prezes Fundacji Mamy i Taty, w odniesieniu do planu środowisk prohomoseksualnych, dotyczących przeprowadzenia w polskich szkołach „tęczowego piątku”.
 • Jak uczniowie oceniają wiedzę zdobytą na "Wychowaniu do życia w rodzinie"?
  Uczniowie dobrze oceniają wiedzę zdobywaną na wychowaniu do życia w rodzinie (WDŻ), uważają też tę wiedzę za przydatną - wynika z badań przeprowadzonych kilka lat temu przez socjologów z Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Instytut Badań Edukacyjnych, zajmujący się z ramienia MEN interdyscyplinarnymi badaniami nad efektywnością systemu edukacji w Polsce.
 • Drodzy Czytelnicy!
  Nowy cykl zaczynamy od zmian, które wynikają z tego, że uważnie wsłuchujemy się w wasze mailowe głosy. „Drogę do Bierzmowania” chcą czytać również osoby, które nie są na etapie przygotowywania się do Bierzmowania. Zachowujemy więc część specjalnie dla kandydatów do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej (pod koniec numeru), a w pozostałej części pisma będziemy poruszać ważne dla […]
 • Szukał Allaha, znalazł Jezusa
  Nabeel Qureshi całym sercem szukał Boga, mając nadzieję, że znajdzie Go w swojej muzułmańskiej wierze. Liczył też na to, że uda mu się nawrócić swoich chrześcijańskich przyjaciół. Zależało mu na tym, żeby poznać Prawdę, ale droga, jaką obrał, doprowadziła go do czegoś zupełnie innego niż mógłby przypuszczać. Wychowywał się w kochającej, pokojowo nastawionej rodzinie. Większość […]
 • Ksiądz odpowiada
  Byłam do spowiedzi i nie od razu odprawiłam pokutę. Pod koniec dnia zapomniałam już, co to było. Czy to oznacza, że muszę jeszcze raz iść do spowiedzi? Kasia Kasiu! Pokuta zadawana przez kapłana jest jednym z pięciu warunków dobrej spowiedzi, jako „zadośćuczynienie Panu Bogu i bliźniemu za popełnione grzechy”. Każdy grzech niesie za sobą skutki, […]
 • Kluczem do czystości jest wsparcie
  Odkąd pamiętam – czystość przedmałżeńska była ważnym elementem mojej młodości. Wynikało to z wychowania, jakie otrzymałem od rodziców, ale także, a może przede wszystkim z wiary. Wiedziałem, że chcę być dla tej jednej jedynej wybranki mojego serca w pełni darem. Tak: darem, bo czystość tak właśnie postrzegam – jako piękny prezent, który ofiarowuje się drugiej […]
 • Pytanie do psychologa
  Drogo, nic mi się nie chce robić, a już zwłaszcza odrabiać zajęć. Smutno mi przez cały czas i słucham smutnych piosenek, no chyba że spotykam się z przyjaciółmi. Wtedy śmiejemy się i dobrze się bawię. Chyba nie wspomniałem, że moi rodzice są w trakcie rozwodu. Czy to jest depresja? Tyle o niej słyszałem. Jestem chory? […]
 • Drodzy Czytelnicy!
  Czy czystość przedmałżeńska jest nadal wartością? Czy to się opłaca? Da się w ogóle czekać do ślubu? Część ludzi mówi, że wolność to nasze prawo i możemy robić to, co chcemy, także w sferze seksualnej. Oglądając filmy i seriale czasem można odnieść wrażenie, że najważniejsza jest przyjemność. To samo robią niektóre czasopisma, programy telewizyjne, celebryci, […]
 • Wołanie o pomoc
  Kto uczynił coś złego i chce się nawrócić, przyznaje się do winy i przeprasza skrzywdzone osoby. Przeproszenie Boga, to modlitwa, w czasie której Bóg nas uzdrawia i urządza nam radosne święto pojednania. Poza Maryją żaden człowiek nie jest bez grzechu. Nawet najszlachetniejszym z nas – już od młodości – zdarzają się chwile słabości. Wyrządzamy zło […]
 • By ogień nie przerodził się w pożar
  Nie jestem przekonany do mówienia o seksualności w kategoriach „czystości” lub „nieczystości”. Rozumiem, że to skrót myślowy. Jednak kryje się za nim pewna pułapka. Gdzieś w głębi naszego rozumienia zapisuje się pojmowanie seksualności jako czegoś, co może nas „zanieczyścić”! A to przecież zupełnie nie tak! Bo seks jest święty. Wróć! Seks małżeński jest święty. I […]

Parafia Kuligów