23 Czerwiec 2019 – 12 Niedziela Zwykła

1. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji i pięknego przebiegu Uroczystości Bożego Ciała. Dziękuję tym, którzy ofiarowali swój czas, pracę, zdolności, a także środki materialne. Na ten cel zebraliśmy 920 złotych.
  2. Dziś obchodzimy Dzień Ojca. Wszystkim Ojcom składamy serdeczne życzenia: życzymy im zdrowia,opieki Matki Bożej i wsparcia od najbliższych.
  3. Zgodnie z zapowiedzią, po Mszach św. w dniu dzisiejszym pragniemy wesprzeć finansowo rodzinę z Kołakowa, która na skutek pożaru utraciła dorobek swojego życia. Bóg zapłać za wsparcie.
  4. Zarząd Wspólnoty Gruntowej wsi Kuligów w dniu dzisiejszym o godz. 12.30 zwołuje zwyczajne, ogólne zebranie członków Wspólnoty Gruntowej w budynku OSP w Kuligowie.
  5. W poniedziałek 24 czerwca Uroczystość św. Jana Chrzciciela. Wieczorna Msza św. wyjątkowo o godz. 18.00. Nabożeństwo czerwcowe o godz.17.30.
  6. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Msza św. połączona z błogosławieństwem wianków o godz. 7.00.
  7. W piątek 28 czerwca Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dzień modlitw o świętość kapłanów. Z racji uroczystości można spożywać pokarmy mięsne.
  8. W sobotę 29 czerwca Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy posługując się pobożnie przedmiotami kultu pobłogosławionymi przez ojca świętego lub biskupa dodadzą do swoich modlitw wyznanie wiary, ponadto udziela się odpustu zupełnego wiernym którzy nawiedzą dzisiaj katedrę, konkatedrę lub bazylikę mniejszą i tam pobożnie odmówią modlitwę Ojcze nasz i Wierzę. Taca z tego dnia przeznaczona jest na konserwację  Bazyliki św. Piotra oraz Działalność apostolską i charytatywną Stolicy Apostolskiej.
  9. Solenizantkom i solenizantom tego tygodnia życzymy dużo zdrowia, Bożego Błogosławieństwa i opieki św. patronów, a naszym parafianom, działkowiczom i gościom dobrego wypoczynku, udanej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

Intencje Mszalne 23 – 30 czerwiec  2019

Nd. 23.VI. 2019   12 Niedziela Zwykła
g. 9.00   + Jana Getka
g. 13.00 Dzięk. O Boże błog. i łaski, opiekę Matki Bożej dla Beaty i Michała w 9 rocznicę ślubu. O zdrowie i łaski dla ich dzieci.
Pn.    24. VI   g. 18.00   + Tadeusza Kapeckiego  /9/
Wt.   25. VI   g.   7.00   + Tadeusz Kapeckiego  /10/
Śr.    26. VI    g. 19.00  + Int. zam.
Czw. 27. VI   g.   7.00  + Tadeusza Kapeckiego /11/
Pt.    28. VI    g. 19.00  + Janinę i Ireneusza Rudzkich z racji imienin