16 Czerwiec 2019 – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

 • -

16 Czerwiec 2019 – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

 1. W kościołach naszej diecezji dzisiaj po Mszach św. zbiórka do puszek na stypendia naukowe dla księży studiujących za granicą. Tak jak w ubiegłą niedzielę, będziemy też mogli złożyć ofiary na dekoracje i kwiaty na Uroczystość Bożego Ciała. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne bóg zapłać.
 2. Dzieci, które w zeszłym roku po raz pierwszy w pełni uczestniczyły we Mszy świętej, będą przeżywać rocznicę swojej  I  Komunii św. w Boże Ciało. Próba i spowiedź dla dzieci i rodziców w poniedziałek 17 czerwca o godz.17.00.
 3. W najbliższy czwartek 20 czerwca Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. o godz. 9.00 i po procesji ok. godz. 11.00. Po Mszy św.  o godz. 9.00 wyruszy procesja eucharystyczna do czterech Ołtarzy. Trasa tradycyjna.
  Przy Straży – na wysokości frontu budynku O.S.P.
  Przy posesji Wiśniewskich
  Przy posesji Karasiewiczów i Pielak
  Przy Kościele – na wysokości ogrodzenia placu kościelnego
  Za pobożny udział w procesji można uzyskać odpust zupełny. Bardzo proszę
  o odpowiednie przygotowanie i udekorowanie nie tylko ołtarzy,ale też naszych domów i posesji. Do udziału w orszaku procesyjnym zapraszam ministrantów, bielanki, dzieci – zwłaszcza przeżywające rocznicę I Komunii św., młodzież
  i dorosłych. Współtworzenie tej procesji to świadectwo naszej wiary i możliwość wyrażenia wdzięczności Panu Bogu.
 4. Msza św. dziękczynna na zakończenie roku szkolnego w środę 19 czerwca o godz. 19.00. Spowiedź dla dzieci i młodzieży od godz. 18.00. Zachęcam wszystkich do rozpoczęcia wakacji w stanie łaski uświęcającej.
 5. Z racji zakończenia roku szkolnego wszystkim dzieciom, młodzieży, nauczycielom
  i rodzicom składamy serdeczne gratulacje i życzymy dobrego odpoczynku, miłych wakacji i udanych urlopów.
 6. Wszystkim naszym parafianom i gościom życzymy dobrego wypoczynku, udanej niedzieli i błogosławionego tygodnia.
 7. Zachęcamy do czytana prasy katolickiej.

Intencje Mszalne 16 – 23 czerwiec  2019

Nd. 16.VI. 2019   UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY
g. 9.00   Int. zam.
g. 11.00 + Kazimierza Żochowskiego w 8 rocz. śm.
g. 13.00 + Klotyldę Mianowską
Pn.    17. VI   g. 19.00   + Tadeusza Kapeckiego  /5/
Wt.   18. VI   g.   7.00   + Tadeusza Kapeckiego  /6/
Śr.    19. VI    g. 19.00  + Tadeusza Kapeckiego  /7/
Czw. 20. VI   UROCZYSTOŚC NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA  I  KRWI  PAŃSKIEJ
g. 9.00  + Jana i Jadwigę Szczepańskich
g. 11.00 + Mariannę i Kazimierza Szymańskich
Pt.    21. VI    g. 19.00  + Tadeusza Kapeckiego  /8/
Sob. 22. VI    g. 19.00  Int. zam.
Nd. 23.VI. 2019   12 Niedziela Zwykła
g. 9.00   + Jana Getka
g. 11.00 Int. zam.
g. 13.00   Dzięk. O Boże błog. i łaski, opiekę Matki Bożej dla Beaty i Michała w 9 rocznicę ślubu. O zdrowie i łaski dla ich dzieci.


 • Szpaler ze smartfonów na powitanie Papieża
  Za pomocą trzymanych w dłoniach smartfonw z włączonymi ekranami Meksykanie chcą stworzyć korytarz świetlny, ktrym Franciszek przejedzie 12 lutego wieczorem z lotniska do nuncjatury apostolskiej. Trasa ta ma długość 19 km.
 • Papieskie przesłanie do Meksykanów
  Przyjeżdżam jako misjonarz miłosierdzia i pokoju zapewnił Franciszek w wideo skierowanym do mieszkańcw Meksyku,wyemitowanym przed rozpoczynającą się 12 lutego wizytą w tym kraju.
 • Przeciw wykorzystywaniu nieletnich
  Papieska Komisja ds. Ochrony Nieletnich podczas swych tygodniowych obrad w Watykanie wypracowała kolejne inicjatywy walki z tymi przestępstwami w Kościele wynika z komunikatu opublikowanego przez Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.
 • Bohaterom polskiego morza
  10 lutego 1920 r. gen. Jzef Haller wraz z ministrem spraw wewnętrznych Stanisławem Wojciechowskim oraz nową administracją wojewdztwa pomorskiego dokonali w Pucku symbolicznych zaślubin Polski z Bałtykiem.
 • Kard. Marx: Niemcy nie są w stanie przyjąć wszystkich cierpiących z całego świata
  Przewodniczący niemieckiego episkopatu opowiedział się za ograniczeniem liczby przyjmowanych uchodźcw.
 • "Misjonarz na Post"
  Po raz trzeci rozpoczyna się oglnopolska inicjatywa Misjonarz na Post. Jej celem jest wsparcie duchowe polskich misjonarzy. Na całym świecie pracuje ich 2085.
 • Prezentacja Orędzia na Dzień Chorego
  W klasztorze ojcw bonifratrw w Warszawie odbyła się 8 lutego prezentacja orędzia papieża Franciszka na XXIV Światowy Dzień Chorego. Jest on obchodzony co roku 11 lutego, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes.
 • Przed premierą filmu "Cierń Boga"
  To pierwszy film o Jezusie widzianym oczami apostołw mwi Michał Kondrat, dystrybutor filmu, ktry 19 lutego wchodzi do polskich kin.
 • W UE27 zgoda co do przedłużenia brexitu
  Ambasadorowie 27 państw członkowskich zgodzili się w środę co do przedłużenia brexitu, aby uniknąć bezumownego wyjścia Wielkiej Brytanii z UE, ale na razie nie ma decyzji, o ile - poinformowało PAP po spotkaniu przedstawicieli państw członkowskich źródło unijne.
 • Trump znosi sankcje nałożone na Turcję po rozpoczęciu jej ofensywy w Syrii
  Prezydent USA Donald Trump ogłosił w środę zniesienie sankcji, nałożonych na Turcję w połowie października po rozpoczęciu przez siły tureckie ofensywy militarnej przeciwko kurdyjskim bojownikom w północnej Syrii.
 • Johnson powiedział Tuskowi, że nie chce kolejnego opóźnienia brexitu
  Premier W. Brytanii Boris Johnson powiedział przez telefon szefowi Rady Europejskiej Donaldowi Tuskowi, że nie chce kolejnego przesunięcia brexitu i jest pewien przeforsowania umowy z UE przez parlament przed 31 października - podał w środę rzecznik szefa rządu.
 • Polacy uważają, że odpowiedzialność za wychowanie seksualne spoczywa przede wszystkim na rodzicach
  Według 80 proc. Polaków edukacja seksualna powinna zostać w szkole. Większość jest jednak zdania, że odpowiedzialność za uświadamianie dzieci spoczywa przede wszystkim na rodzicach, szkoła znalazła się na drugim miejscu. Takie wyniki przyniosły badania przeprowadzone przez IBRiS dla Dziennika Gazety Prawnej (DGP) i RMF FM. W polskich szkołach od wielu lat obecny jest przedmiot "Wychowanie […]
 • Bezprecedensowy marsz zakonników przeciw prezydentowi
  Na desperacki i bezprecedensowy gest zdecydowali się wczoraj zakonnicy i zakonnice na Haiti. W centrum Port-au-Prince zorganizowali marsz na znak protestu przeciwko rządom prezydenta Jovenela Moise’a. „Kościół katolicki zazwyczaj organizuje procesje religijne, dziś zwołaliśmy marsz na rzecz wyzwolenia Haiti, bo jesteśmy w katastrofalnej sytuacji” – powiedziała s. Rose Marie Bolimer.
 • Kościół prawdopodobnie po synodzie zajmie się kwestią święcenia żonatych mężczyzn
  Ta kwestia stanie się prawdopodobnie przedmiotem dużo bardziej szczegółowych analiz, aby Kościół mógł zająć wobec niej spójne stanowisko, mając na względzie nie tylko perspektywę Amazonii, ale całego Kościoła powszechnego - tak o kwestii ewentualnego udzielania święceń kapłańskich tzw. viri probati mówił kard. Peter Turkson na antenie katolickiej telewizji EWTN.
 • Fundacja Mamy i Taty zachęca: Wolny piątek zamiast „tęczowego piątku”
  Rozpoczynamy akcję „wolny piątek”. Zachęcamy do wzięcia dnia wolnego, urlopu na żądanie i nieposyłanie w tym dniu dziecka do szkoły - apeluje Marek Grabowski, prezes Fundacji Mamy i Taty, w odniesieniu do planu środowisk prohomoseksualnych, dotyczących przeprowadzenia w polskich szkołach „tęczowego piątku”.
 • Jak uczniowie oceniają wiedzę zdobytą na "Wychowaniu do życia w rodzinie"?
  Uczniowie dobrze oceniają wiedzę zdobywaną na wychowaniu do życia w rodzinie (WDŻ), uważają też tę wiedzę za przydatną - wynika z badań przeprowadzonych kilka lat temu przez socjologów z Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Instytut Badań Edukacyjnych, zajmujący się z ramienia MEN interdyscyplinarnymi badaniami nad efektywnością systemu edukacji w Polsce.
 • Drodzy Czytelnicy!
  Nowy cykl zaczynamy od zmian, które wynikają z tego, że uważnie wsłuchujemy się w wasze mailowe głosy. „Drogę do Bierzmowania” chcą czytać również osoby, które nie są na etapie przygotowywania się do Bierzmowania. Zachowujemy więc część specjalnie dla kandydatów do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej (pod koniec numeru), a w pozostałej części pisma będziemy poruszać ważne dla […]
 • Szukał Allaha, znalazł Jezusa
  Nabeel Qureshi całym sercem szukał Boga, mając nadzieję, że znajdzie Go w swojej muzułmańskiej wierze. Liczył też na to, że uda mu się nawrócić swoich chrześcijańskich przyjaciół. Zależało mu na tym, żeby poznać Prawdę, ale droga, jaką obrał, doprowadziła go do czegoś zupełnie innego niż mógłby przypuszczać. Wychowywał się w kochającej, pokojowo nastawionej rodzinie. Większość […]
 • Ksiądz odpowiada
  Byłam do spowiedzi i nie od razu odprawiłam pokutę. Pod koniec dnia zapomniałam już, co to było. Czy to oznacza, że muszę jeszcze raz iść do spowiedzi? Kasia Kasiu! Pokuta zadawana przez kapłana jest jednym z pięciu warunków dobrej spowiedzi, jako „zadośćuczynienie Panu Bogu i bliźniemu za popełnione grzechy”. Każdy grzech niesie za sobą skutki, […]
 • Kluczem do czystości jest wsparcie
  Odkąd pamiętam – czystość przedmałżeńska była ważnym elementem mojej młodości. Wynikało to z wychowania, jakie otrzymałem od rodziców, ale także, a może przede wszystkim z wiary. Wiedziałem, że chcę być dla tej jednej jedynej wybranki mojego serca w pełni darem. Tak: darem, bo czystość tak właśnie postrzegam – jako piękny prezent, który ofiarowuje się drugiej […]
 • Pytanie do psychologa
  Drogo, nic mi się nie chce robić, a już zwłaszcza odrabiać zajęć. Smutno mi przez cały czas i słucham smutnych piosenek, no chyba że spotykam się z przyjaciółmi. Wtedy śmiejemy się i dobrze się bawię. Chyba nie wspomniałem, że moi rodzice są w trakcie rozwodu. Czy to jest depresja? Tyle o niej słyszałem. Jestem chory? […]
 • Drodzy Czytelnicy!
  Czy czystość przedmałżeńska jest nadal wartością? Czy to się opłaca? Da się w ogóle czekać do ślubu? Część ludzi mówi, że wolność to nasze prawo i możemy robić to, co chcemy, także w sferze seksualnej. Oglądając filmy i seriale czasem można odnieść wrażenie, że najważniejsza jest przyjemność. To samo robią niektóre czasopisma, programy telewizyjne, celebryci, […]
 • Wołanie o pomoc
  Kto uczynił coś złego i chce się nawrócić, przyznaje się do winy i przeprasza skrzywdzone osoby. Przeproszenie Boga, to modlitwa, w czasie której Bóg nas uzdrawia i urządza nam radosne święto pojednania. Poza Maryją żaden człowiek nie jest bez grzechu. Nawet najszlachetniejszym z nas – już od młodości – zdarzają się chwile słabości. Wyrządzamy zło […]
 • By ogień nie przerodził się w pożar
  Nie jestem przekonany do mówienia o seksualności w kategoriach „czystości” lub „nieczystości”. Rozumiem, że to skrót myślowy. Jednak kryje się za nim pewna pułapka. Gdzieś w głębi naszego rozumienia zapisuje się pojmowanie seksualności jako czegoś, co może nas „zanieczyścić”! A to przecież zupełnie nie tak! Bo seks jest święty. Wróć! Seks małżeński jest święty. I […]

Parafia Kuligów