16 Czerwiec 2019 – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

Opublikowane przez Parafianin w dniu

 1. W kościołach naszej diecezji dzisiaj po Mszach św. zbiórka do puszek na stypendia naukowe dla księży studiujących za granicą. Tak jak w ubiegłą niedzielę, będziemy też mogli złożyć ofiary na dekoracje i kwiaty na Uroczystość Bożego Ciała. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne bóg zapłać.
 2. Dzieci, które w zeszłym roku po raz pierwszy w pełni uczestniczyły we Mszy świętej, będą przeżywać rocznicę swojej  I  Komunii św. w Boże Ciało. Próba i spowiedź dla dzieci i rodziców w poniedziałek 17 czerwca o godz.17.00.
 3. W najbliższy czwartek 20 czerwca Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. o godz. 9.00 i po procesji ok. godz. 11.00. Po Mszy św.  o godz. 9.00 wyruszy procesja eucharystyczna do czterech Ołtarzy. Trasa tradycyjna.
  Przy Straży – na wysokości frontu budynku O.S.P.
  Przy posesji Wiśniewskich
  Przy posesji Karasiewiczów i Pielak
  Przy Kościele – na wysokości ogrodzenia placu kościelnego
  Za pobożny udział w procesji można uzyskać odpust zupełny. Bardzo proszę
  o odpowiednie przygotowanie i udekorowanie nie tylko ołtarzy,ale też naszych domów i posesji. Do udziału w orszaku procesyjnym zapraszam ministrantów, bielanki, dzieci – zwłaszcza przeżywające rocznicę I Komunii św., młodzież
  i dorosłych. Współtworzenie tej procesji to świadectwo naszej wiary i możliwość wyrażenia wdzięczności Panu Bogu.
 4. Msza św. dziękczynna na zakończenie roku szkolnego w środę 19 czerwca o godz. 19.00. Spowiedź dla dzieci i młodzieży od godz. 18.00. Zachęcam wszystkich do rozpoczęcia wakacji w stanie łaski uświęcającej.
 5. Z racji zakończenia roku szkolnego wszystkim dzieciom, młodzieży, nauczycielom
  i rodzicom składamy serdeczne gratulacje i życzymy dobrego odpoczynku, miłych wakacji i udanych urlopów.
 6. Wszystkim naszym parafianom i gościom życzymy dobrego wypoczynku, udanej niedzieli i błogosławionego tygodnia.
 7. Zachęcamy do czytana prasy katolickiej.

Intencje Mszalne 16 – 23 czerwiec  2019

Nd. 16.VI. 2019   UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY
g. 9.00   Int. zam.
g. 11.00 + Kazimierza Żochowskiego w 8 rocz. śm.
g. 13.00 + Klotyldę Mianowską
Pn.    17. VI   g. 19.00   + Tadeusza Kapeckiego  /5/
Wt.   18. VI   g.   7.00   + Tadeusza Kapeckiego  /6/
Śr.    19. VI    g. 19.00  + Tadeusza Kapeckiego  /7/
Czw. 20. VI   UROCZYSTOŚC NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA  I  KRWI  PAŃSKIEJ
g. 9.00  + Jana i Jadwigę Szczepańskich
g. 11.00 + Mariannę i Kazimierza Szymańskich
Pt.    21. VI    g. 19.00  + Tadeusza Kapeckiego  /8/
Sob. 22. VI    g. 19.00  Int. zam.
Nd. 23.VI. 2019   12 Niedziela Zwykła
g. 9.00   + Jana Getka
g. 11.00 Int. zam.
g. 13.00   Dzięk. O Boże błog. i łaski, opiekę Matki Bożej dla Beaty i Michała w 9 rocznicę ślubu. O zdrowie i łaski dla ich dzieci.