28 Kwiecień 2019 – NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

 • -

28 Kwiecień 2019 – NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

 1. Dziś z racji Święta Bożego Miłosierdzia  po Mszy św. o godz.11.00 wspólnie odmówimy koronkę do Miłosierdzia  Bożego. Z tą modlitwą związana jest możliwość uzyskania odpustu zupełnego dla tych, którzy wolni są od przywiązania do grzechu i są w stanie łaski uświęcającej.
 2. Od 1 maja / od najbliższej środy / do końca września tak jak w latach minionych wieczorna Msza św. w tygodniu będzie sprawowana o godzinę później niż do tej pory, czyli nie o 18.00, ale o godz. 19.00. W niedzielę i święta porządek bez zmian.
 3. W najbliższy wtorek 30 kwietnia Uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Msza św. o godz. 7.00.
 4.  W środę 1 maja rozpoczynamy nabożeństwa majowe z Litanią do NMP. Będziemy je odprawiać w tygodniu bezpośrednio po Mszy św., a w niedzielę i święta po Mszy św. o godz. 11.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.
 5. W piątek 3 maja Uroczystość NMP Królowej Polski głównej patronki naszej Ojczyzny. Msze św. w/g porządku niedzielnego o godz. 9.00 i 11.00.  W tym dniu przypada również  I piątek miesiąca.
 6. W pierwszą sobotę miesiąca Msza św. o Niepokalanym sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 19.00. Nabożeństwo  majowe  przed Mszą św. o godz. 18.30.
 7. Przyszła niedziela to I niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 11.00 Nabożeństwo majowe.
 8. W przyszłą niedzielę tj. 5 maja zapraszam na krótkie spotkanie Radę Duszpasterską.
 9. W niedzielę 14  maja po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla Rodziców i dzieci, które w tym roku obchodzić będą rocznicę I Komunii św.
 10. Wszystkim naszym parafianom i gościom życzymy miłej niedzieli oraz dobrego i błogosławionego tygodnia.

Intencje Mszalne 28 kwiecień  –  05 maj  2019

Nd.  28. IV. 2019    Niedziela Miłosierdzia Bożego
g. 9.00   + Piotra Zielińskiego  i  Stefana Blok
g. 11.00 Int. zam.
Pn.    29. IV   g. 18.00  Int. wolna
Wt.   30. IV   g.   7.00  Int. wolna
Śr.    01. V  
g.   9.00 + Stanisława Gajdek w rocz. urodzin.
g. 11.00 + Czesława Krzysztofik
Czw. 02. V    g.  7.00  Int. wolna
Pt.    03. V    
g.   9.00  + Annę, Zygmunta i Jadwigę Liszewskich
g. 11.00 + Feliksa, Mariannę i Włodzimierza Piwowarskich
Sob. 04. V    g. 19.00  Int. zam.
Nd.  05. V. 2019    3  Niedziela Wielkanocna
g. 9.00   + Józefa Karasiewicz
g. 11.00 + Irenę i Aleksandra Bogdan


 • Niebo utkane ze Starego Testamentu
  Żadna księga Nowego Testamentu nie jest tak zanurzona w cytatach, aluzjach i nawiązaniach do Starego Testamentu jak Apokalipsa.
 • Przekleństwo w błogosławieństwo
  Kiedy Syn Człowieczy został otoczony chwałą? W momencie zdrady! W kulminacyjnej chwili dramatu. W czasie największej bezradności i rozczarowania. Gdy „była noc”. „Po wyjściu Judasza z wieczernika Jezus powiedział: »Syn Człowieczy został teraz otoczony chwałą, a w Nim Bóg został chwałą otoczony«” (J 13,32). On nawet chwilę, w której zostaje pozostawiony przez tego, którego nazywał […]
 • Wzajemnie
  „Dzieci, jeszcze krótko jestem z wami”. W tym zdaniu wybrzmiewa ogromne wzruszenie Jezusa, świadomość tego, że wypowiada słowa swojego testamentu.
 • Świeckim okiem
  „Po wyjściu Judasza z wieczernika Jezus powiedział: »Syn Człowieczy został teraz otoczony chwałą, a w Nim Bóg został chwałą otoczony«”. J 13,31
 • Ucisk i królestwo
  Kościół jest często nazywany matką.
 • Z wielkiego ucisku
  Kto stoi w pierwszym rzędzie nieba? W tłumie, „którego nie mógł nikt policzyć”? „Ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i opłukali swe szaty, i w krwi Baranka je wybielili” (Ap 7,14). Bóg zapowiada, że w królestwie otrze z ich oczu wszelką łzę.
 • Kogo zna Dobry Pasterz?
  Obraz pasterza często pojawia się w Starym Testamencie. Jest zaczerpnięty z życia.
 • Szaty wybielone krwią
  Kolor czerwony w liturgii symbolizuje męczeństwo.
 • Szpaler ze smartfonów na powitanie Papieża
  Za pomocą trzymanych w dłoniach smartfonw z włączonymi ekranami Meksykanie chcą stworzyć korytarz świetlny, ktrym Franciszek przejedzie 12 lutego wieczorem z lotniska do nuncjatury apostolskiej. Trasa ta ma długość 19 km.
 • Papieskie przesłanie do Meksykanów
  Przyjeżdżam jako misjonarz miłosierdzia i pokoju zapewnił Franciszek w wideo skierowanym do mieszkańcw Meksyku,wyemitowanym przed rozpoczynającą się 12 lutego wizytą w tym kraju.
 • Przeciw wykorzystywaniu nieletnich
  Papieska Komisja ds. Ochrony Nieletnich podczas swych tygodniowych obrad w Watykanie wypracowała kolejne inicjatywy walki z tymi przestępstwami w Kościele wynika z komunikatu opublikowanego przez Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.
 • Bohaterom polskiego morza
  10 lutego 1920 r. gen. Jzef Haller wraz z ministrem spraw wewnętrznych Stanisławem Wojciechowskim oraz nową administracją wojewdztwa pomorskiego dokonali w Pucku symbolicznych zaślubin Polski z Bałtykiem.
 • Kard. Marx: Niemcy nie są w stanie przyjąć wszystkich cierpiących z całego świata
  Przewodniczący niemieckiego episkopatu opowiedział się za ograniczeniem liczby przyjmowanych uchodźcw.
 • "Misjonarz na Post"
  Po raz trzeci rozpoczyna się oglnopolska inicjatywa Misjonarz na Post. Jej celem jest wsparcie duchowe polskich misjonarzy. Na całym świecie pracuje ich 2085.
 • Prezentacja Orędzia na Dzień Chorego
  W klasztorze ojcw bonifratrw w Warszawie odbyła się 8 lutego prezentacja orędzia papieża Franciszka na XXIV Światowy Dzień Chorego. Jest on obchodzony co roku 11 lutego, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes.
 • Przed premierą filmu "Cierń Boga"
  To pierwszy film o Jezusie widzianym oczami apostołw mwi Michał Kondrat, dystrybutor filmu, ktry 19 lutego wchodzi do polskich kin.
 • Michał jest już księdzem
  Ciężko chory kleryk Zgromadzenia Księży Orionistów przyjął 24 maja święcenia kapłańskie.
 • Strażniczki życia wyruszyły
  Z całej diecezji łowickiej zjechały dziś do Rawy Mazowieckiej panie na szóstą już Diecezjalną Pielgrzymkę Kobiet, organizowaną przez redakcję "Gościa Łowickiego". Po raz pierwszy jednak wędrują przez miasto. I to w nie byle jakim towarzystwie...
 • Krwawy piątek w wenezuelskim więzieniu
  Co najmniej 23 więźniów poniosło śmierć podczas starcia ze strażnikami i żołnierzami w więzieniu w Acarigua, na zachodzie Wenezueli. 18 strażników zostało rannych.
 • 13 rannych w eksplozji w Lyonie
  13 osób zostało rannych w wyniku eksplozji, do której doszło w piątek po południu w Lyonie na ulicy Wiktora Hugo. Śledztwo w tej sprawie przejęła paryska prokuratura ds. terroryzmu. Policja poszukuje mężczyzny, który podrzucił plecak lub walizkę z ładunkiem wybuchowym.
 • Cisza przed wyborami
  O północy rozpoczęła się cisza wyborcza przed wyborami do Parlamentu Europejskiego; potrwa do końca niedzielnego głosowania. Za jej złamanie grozi nawet 1 mln zł grzywny. Zabronione jest publikowanie sondaży, agitowanie na rzecz konkretnych kandydatów i list. Zakaz obowiązuje też w internecie.
 • Powódź zalała Warsztaty Terapii Zajęciowej
  Budynek warsztatów prowadzonych przez Fundację im. św. Brata Alberta w Czernichowie nie nadaje się do użytku.
 • Maryja objawiła się w Afryce
  "Kraj twój wejdzie niebawem w mroczną noc". Niecałe trzy miesiące później zaczęło się ludobójstwo
 • Wrocław uczcił bohatera. Przez miasto przeszedł marsz ku czci rotmistrza Pileckiego
  W 71. rocznicę śmierci rotmistrza Witolda Pileckiego przez Wrocław przeszedł marsz upamiętniający postać żołnierza Armii Krajowej i ochotnika do Auschwitz.
 • Drodzy Czytelnicy!
  Czy czystość przedmałżeńska jest nadal wartością? Czy to się opłaca? Da się w ogóle czekać do ślubu? Część ludzi mówi, że wolność to nasze prawo i możemy robić to, co chcemy, także w sferze seksualnej. Oglądając filmy i seriale czasem można odnieść wrażenie, że najważniejsza jest przyjemność. To samo robią niektóre czasopisma, programy telewizyjne, celebryci, […]
 • Wołanie o pomoc
  Kto uczynił coś złego i chce się nawrócić, przyznaje się do winy i przeprasza skrzywdzone osoby. Przeproszenie Boga, to modlitwa, w czasie której Bóg nas uzdrawia i urządza nam radosne święto pojednania. Poza Maryją żaden człowiek nie jest bez grzechu. Nawet najszlachetniejszym z nas – już od młodości – zdarzają się chwile słabości. Wyrządzamy zło […]
 • By ogień nie przerodził się w pożar
  Nie jestem przekonany do mówienia o seksualności w kategoriach „czystości” lub „nieczystości”. Rozumiem, że to skrót myślowy. Jednak kryje się za nim pewna pułapka. Gdzieś w głębi naszego rozumienia zapisuje się pojmowanie seksualności jako czegoś, co może nas „zanieczyścić”! A to przecież zupełnie nie tak! Bo seks jest święty. Wróć! Seks małżeński jest święty. I […]
 • Czystość wciąż ma znaczenie
  Nie walczy się o coś, co nie jest ważne. Dla rzesz młodych ludzi czystość jest taką wartością – godną prawdziwych poświęceń. Dlaczego? Najpiękniejszy prezent dla mężczyzny Czystość przedmałżeńska jest dla mnie bardzo ważna. Mogę być prezentem dla mężczyzny, który będzie moim mężem. Ja nie będę porównywać innych mężczyzn do mojego męża, a on innych kobiet […]
 • Drodzy Czytelnicy!
  Kolejny numer, w którym dotykamy trudnego zagadnienia. O. Marcin Ciechanowski rozpracowuje dla nas zagrożenie duchowe. Wyjaśnia, dlaczego trzeba się strzec magii, sekt, horoskopów, wróżek, jasnowidzów, bałwochwalstwa, amuletów, jogi, wywoływania duchów, homeopatii i medycyny niekonwencjonalnej. Psycholog Bogna Białecka i ks. Sławomir Kostrzewa wyjaśniają, z jakim problemem należy się udać do księdza – a z jakim do […]
 • Kiedy ksiądz, a kiedy psycholog?
  Piętnastoletnia Ania ma problem. Dręczą ją koszmary senne, w których jest świadkiem mordowania kolegów i koleżanek ze szkoły. Przywódca prześladowców ma czerwone oczy, którymi ją prześwietla i mówi straszne rzeczy. Na przykład: „Wiem, że obgadywałaś Olę za jej plecami. Zniszczyłaś jej reputację. Myślisz, że jesteś lepsza od nas, a to ty ich mordujesz słowem”. Ania […]
 • Przebiegłość szatana
  Szatan zrobi wszystko, by kusić nas do zła, gdyż jak każda nieszczęśliwa osoba, nie może znieść tego, że ktoś idzie drogą błogosławieństwa i radości. Szatan jest zazdrosny o ludzi, którzy kochają i cieszą się życiem. Jest też diabelsko przebiegły. Najłatwiej pokona nas przeciwnik, którego lekceważymy. Szatan o tym wie, gdyż został przez Boga stworzony jako […]
 • To sprawka Ducha Świętego
  Minęło już 11 lat od mojego sakramentu Bierzmowania. Nawet nie tak dużo. Razem ze znajomymi chodziliśmy na spotkania do kościoła parafialnego. Niefortunnie odbywały się wtedy, kiedy miałem treningi w klubie piłkarskim. Dość często mnie po prostu nie było. Później oberwało mi się od księdza, który nas przygotowywał. Ba, nawet zagroził, że mnie nie dopuści do […]

Parafia Kuligów