14 Kwiecień 2019 – NIEDZIELA PALMOWA

1. Tak jak tydzień temu również dzisiaj po Mszach św. przy wyjściu z  kościoła będą zbierane ofiary na kwiaty do grobu Pana Jezusa. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  2. Towarzystwo Gospodyń Wiejskich jak co roku przygotowały piękne palmy wielkanocne  do naszego kościoła. Za ten dar serdecznie dziękujemy.
  3. Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień.

Liturgia  Triduum  Paschalnego  będzie  miała następujący porządek:

Wielki Czwartek  MSZA  WIECZERZY PAŃSKIEJ   godz. 18.00

Wielki Piątek           LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ      godz. 18.00

Wielka Sobota              WIGILIA  PASCHALNA           godz. 19.00

W wielki Piątek z racji pamiątki śmierci Pana Jezusa na Krzyżu obowiązuje post ścisły. Święcenie pokarmów w Wielką Sobotę  od godz. 9.00 do 14.00 o każdej pełnej godzinie.

Zachęcam do osobistej modlitwy i duchowego zamyślenia przy Ciemnicy i Grobie Pańskim. Rezurekcja w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego tradycyjnie o godz. 6.00 rano. Przy okazji święcenia pokarmów zaopatrujemy się w wodę święconą tak, aby w żadnym domu jej nie zabrakło. Serdecznie proszę strażaków naszej Ochotniczej Straży Pożarnej, ministrantów, bielanki, młodzież i wszystkich parafian tworzących orszak  procesyjny o liczny i  pobożny  udział  w procesji  rezurekcyjnej. Po rezurekcji  w  Niedzielę Zmartwychwstania  druga Msza o godz.11.00.

W pierwszy dzień Świąt nie będzie Mszy św. o godz. 9.00. W drugi dzień Wielkanocny  Msze św. o godz.  9.00  i  11.00.

1. Tradycyjnie, przygotowując do Świąt swoje domy i posesje, zadbajmy przede wszystkim o właściwe relacje z Bogiem i ze sobą nawzajem, aby sprawy doczesne nie przesłoniły radości pojednania i komunii w naszych rodzinach.
  2. Zbiórka ministrantów  i  asysty kościelnej w poniedziałek 15 i 17 kwietnia po Mszy św. o godz. 18.00.

Intencje Mszalne 14  –  21  Kwiecień  2019

Nd.  14.IV      NIEDZIELA  PALMOWA
g. 9.00  + Bogdana Gałeckiego  w  10 rocz. śm.
g. 11.00 + Leonarda  Sumiła
g. 12.00   Gorzkie Żale
Pn.    15. IV   g. 18.00  Int. wolna
Wt.   16. IV   g.   7.00   Int. wolna
Śr.    17. IV   g.   18.00  + Zdzisława   Karasiewicza  i  jego rodziców, Reginę  i  Stanisława.
Czw. 18. IV     WIELKI CZWARTEK
g. 18.00 O powołania Kapłańskie i zakonne
Pt.    19. IV      WIELKI  PIĄTEK
g. 18.00   LITURGIA  MĘKI  PAŃSKEJ
Sob.  20. IV     WIGILIA  PASCHALNA
g. 19.00  Dzięk. – błag. O Boże błog. i łaski, opiekę M. Bożej dla członkiń  Koła  Gospodyń  Wiejskich  i  ich  rodzin.
Nd.  21.IV      Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego
g. 6.00   REZUREKCJA – W int.  Parafian
g. 11.00  + Adama Getka w 9 rocz. śm., Klotyldę Mianowską.