23 Wrzesień 2018 – 25 NIEDZIELA ZWYKŁA

Opublikowane przez Parafianin w dniu

  1. W przyszłą niedzielę 30 września podczas Mszy św. o godz. 11.00 uroczyste przyjęcie kandydatów w poczet Służby Liturgicznej Ołtarza. / W tym roku posługę ministranta przyjmie czterech kandydatów /. Bliskość ołtarza a tym samym Pana Jezusa to nie tylko wyróżnienie, ale szansa pełniejszego, duchowego rozwoju. Również w tym dniu po Mszy św. godz.. 11.00 pierwsze spotkanie organizacyjne Rady Duszpasterskiej przy parafii Matki Bożej Loretańskiej w Kuligowie. W tym dniu nie będzie dodatkowej Mszy św. o godz. 15.00
  2. Bardzo dziękuję Zarządowi i członkom Wspólnoty Gruntowej wsi Kuligów za przyznanie naszej parafii dotacji na prace związane z poprawą odwodnienia części garażowej plebani, renowacją tabernakulum w naszej świątyni oraz krzyża na terenie przykościelnym. Dziękuję panom: Markowi Królik za pracę przy renowacji Krzyża; panu Andrzejowi Chachulskiemu  za odrestaurowanie tabernakulum oraz panu Michałowi Ptak za udrożnienie odpływu części garażowej plebanii. Dziękuje również rodzicom dzieci pierwszokomunijnym, którzy w ubiegłym roku  złożyli ofiarę na renowację tabernakulum.
  3. W sobotę 29 września obchodzimy święto: Rocznica Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Warszawie – Pradze.
  4.  Tak  jak w poprzednich latach od października zmienia się organizacja Służby Bożej w naszym kościele. W niedzielę pozostaną dwie Msze św. o godz. 9.00 i 11.00 – nie będzie dodatkowej  Mszy św. o godz. 15.00. W dni powszednie Msza św. wieczorna będzie  odprawiana o godzinę wcześniej tzn. nie o 19.00, ale o godz. 18.00. We wtorki i czwartki Msza św. będzie odprawiana o godz. 7.00.
  5. 1 października rozpoczynamy modlitwę różańcową. Różaniec w tygodniu; w  poniedziałek, środę, piątek i sobotę przed Mszą św. o godz. 17.30; we wtorek i czwartek po Mszy św. o godz. 7,00.; w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00. Wspólne pobożne odmówienie różańca połączone z rozważaniem tajemnic przy spełnieniu zwykłych warunków umożliwia zyskanie łaski odpustu zupełnego. W sposób szczególny zapraszamy dzieci.
  6. Wszystkim naszym parafianom i gościom odpoczywającym w Kuligowie życzę miłej niedzieli oraz dobrego i  błogosławionego tygodnia.
  7. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej.

Intencje Mszalne 23 – 30  Wrzesień  2018

Nd.  23.IX. 2018   25  NIEDZIELA ZWYKŁA
g. 9.00   + Stanisława  Pyśkiewicza.
g. 11.00 + Anielę i Wacława Gałeckich.
g. 15.00  +  Mariannę i Apolinarego Łaszcz; Czesława Szpadkiewicza.
Pn.    24. IX   g. 19.00  Int. wolna
Wt.   25. IX   g.   7.00   Int. wolna
Śr.    26. IX   g. 19.00   + Aleksandra i Józefę Sawickich.
Czw. 27. IX   g.  7.00   Int. wolna
Pt.    28. IX   g. 19.00  + Bernadyna  Mianowskiego  /1/
Sob. 29. IX
g. 16.00  O Boże błog. i łaski dla p. Aliny w 60 rocz. urodzin.
g. 19.00 + Andrzeja Ropelewskiego i zm. z rodz. Ropelewskich.

Nd. 30.IX. 2018   26  NIEDZIELA ZWYKŁA
g. 9.00   + Bogdana Korneman w rocz. śm.
g. 11.00  Int. zam.