27 Maj 2018 UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

1. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się następujące osoby:
    Konrad Piotr Przybysz, kawaler z par. tut. oraz
    Katarzyna Majewska, pannaz par. Przemienienia Pańskiego – Radzymin, zapowiedź  I.
    Kto by wiedział o  przeszkodach zachodzących między tymi osobami, proszony jest o poinformowanie w kancelarii  parafialnej. Polecamy tych narzeczonych modlitwie wiernych.
  2. Od pierwszej niedzieli czerwca, tak jak w minionych latach w okresie wakacyjnym będzie w naszym kościele trzecia niedzielna  Msza święta o godz. 15.00.
  3. Od 1 czerwca rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe z litanią do NSP Jezusa. Będą odprawiane w takim porządku jak nabożeństwa majowe.
  4. Dzieci, które w zeszłym roku po raz pierwszy w pełni uczestniczyły we Mszy świętej, będą przeżywać rocznicę swojej  I Komunii św. w Boże Ciało. Próba i spowiedź dla dzieci i rodziców w poniedziałek 28 maja o godz. 17.30.
  5. W tym tygodniu przypada I piątek i  I sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 18.30.
  6. Za tydzień w niedzielę 3 czerwca zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności  Bożej.
  7. W najbliższy czwartek 31 maja Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. o godz. 9.00 i po procesji ok. godz. 11.00. Po Mszy św. o godz. 9.00 wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Trasa tradycyjna. Za pobożny udział w procesji można uzyskać odpust zupełny. Bardzo proszę o odpowiednie przygotowanie i udekorowanie nie tylko ołtarzy, ale też naszych domów i posesji. Do udziału w orszaku procesyjnym zapraszam ministrantów, bielanki, dzieci, młodzież i dorosłych. To świadectwo naszej wiary i możliwość wyrażenia  wdzięczności Panu Bogu.
  8. Wszystkim naszym parafianom i gościom życzymy dobrego wypoczynku, udanej niedzieli  i  błogosławionego tygodnia.

Intencje Mszalne 27 Maj – 03 Czerwiec  2018

Nd.  27. V. 2018     UROCZYSTOŚĆ  NAJŚWIĘTSZEJ  TRÓJCY
g. 9.00   + Jadwigę w 16 rocz. śm. i Romana Kostrzewów.
g. 11.00 + Mariannę i Apolinarego Łaszcz; Czesława Szpadkiewicza.
g. 12.00  O zdrowie dla Szymona
Pn.    28. V   g. 19.00  O zdrowie dla Szymona
Wt.   29. V   g.   7.00  O zdrowie dla Szymona
Śr.    30. V   g. 19.00  Int. wolna

Czw. 31. V  UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CRYSTUSA

g. 9.00  Rocznica  I  Komunii świętej
g. 11.00 + Helenę i Władysława Klimkiewiczów; Genowefę Sachogłuchowicz

Pt.    01. VI
g. 17.00  Agnieszkę Skłodowską w 40 rocz. urodzin
g. 19.00  + Jana Tymińskiego w 12 rocz. śm.

Sob. 02. VI  g. 19.00  Int. zam.

Nd.  03. VI. 2018    9 NIEDZIELA ZWYKŁA
g. 9.00   + Józefa  Karasiewicza.