13 Maj 2018 – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

1. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się następujące osoby:
    Piotr Oleśkiewicz, kawaler z par. tut. oraz
    Katarzyna Kielczyk, panna z par.św. Jana Chrzciciela  i  św. Wojciecha BM. Poświętne, zapowiedź  I.
    Kto by wiedział o  przeszkodach zachodzących między tymi osobami, proszony jest o poinformowanie w kancelarii  parafialnej. Polecamy tych narzeczonych modlitwie wiernych.
  2. Dziś na Mszy św. o godz. 11.00 Uroczystość I  Komunii św. dla ośmiorga dzieci oraz ich rodzin.
  3. Ze względu na Biały Tydzień w najbliższym tygodniu od poniedziałku do piątku Msze św. będą odprawiane o godz. 18.00. W sobotę Msza św. o godz. 19.00.
  4. Rodzicom dzieci I komunijnych dziękuję za dekoracje i piękne kwiaty ofiarowane na dzisiejszą uroczystość.
  5. Wyrazy podziękowania kieruję Panom: Aleksandrowi Załęskiemu, Leszkowi Karasiewiczowi  i  Janowi  Purzyckiemu  za  materiały  i  prace  związane z odrestaurowaniem balustrady wokół krzyża na placu przykościelnym.
  6. Trwa Nowenna  przed Uroczystością  Zesłania  Ducha  Świętego. Odmawiana jest ona podczas nabożeństwa majowego.
  7. W poniedziałek 14  maja święto św. Macieja Apostoła, w środę  16 maja Uroczystość Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski i metropolii warszawskiej.
  8. W przyszłą niedzielę 19 maja będziemy obchodzić Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, czyli Zielone Świątki. Kończy się okres komunii świętej Wielkanocnej. Pamiętajmy o przystąpieniu do sakramentu pokuty gdyby ktośdo tej pory tego nie uczynił.
  9. Wszystkim solenizantom i solenizantkom, naszym parafianom i gościom życzymy dobrego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.

Intencje Mszalne 13 – 20 Maj  201

Nd.  13. V. 2018     VII  Niedziela Wielkanocy WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE
g. 11.00 I  Komunia święta

BIAŁY TYDZIEŃ

Pn.    14. V   g. 18.00  + Kingę Więch  / Int. od ucz. pogrzebu (7) /
Wt.   15. V   g. 18.00  + Kingę Więch  / Int. od ucz. pogrzebu (8) /
Śr.    16. V   g. 18.00  Int. wolna
Czw. 17. V  g. 18.00  Int. wolna
Pt.     18. V  g. 18.00  + Kingę Więch  / Int. – KŻR Matki Boskiej Bolesnej /
Sob.  19. V  g. 19.00  + Włodzimierza Pielak w 3 rocz. śm.

Nd.  20. V. 2018     NIEDZIELA  ZESŁANIA  DUCHA  ŚWIĘTEGO
g. 11.00 + Aleksandra i Sabinę Rosłon