26 luty 2017, VIII niedziela zwykła

1. Dziś po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I komunii św.

2. Dzisiaj także rozpoczyna się 50 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Włączmy się w jego przeżywanie poprzez modlitwę, czuwanie nad własną trzeźwością i dawanie innym dobrego świadectwa.

3. Najbliższa środa to już Środa Popielcowa. Msze św. w naszym kościele o godz.10.00 i 18.00. Rozpoczynamy liturgiczny okres Wielkiego Postu, który ma nas przygotować do dobrego przeżycia Świat Wielkanocnych. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach ku czci Męki Pańskiej. Droga Krzyżowa w piątki wielkiego postu o godz. 17.30, a Gorzkie Żale w niedziele po Mszy o 11.00. Rekolekcje Wielkopostne odbędą się w naszej parafii 24, 25 i 26 marca. Przypomnijmy przepisy postne. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia we wszystkie piątki roku i w środę popielcową. Post ścisły, czyli ilościowy obowiązuje w Środę Popielcową i w Wielki Piątek osoby pomiędzy 18 a 60 rokiem życia. Przepisy postne dotyczą ludzi zdrowych, chorzy są zwolnieni z ich przestrzegania.

4. 1 marca przypada też Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uczmy się od naszych bohaterów patriotyzmu i pamiętajmy o nich w modlitwie.

5. W najbliższy piątek przypada I piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 17.00. O 17.30 Droga Krzyżowa i o godz. 18.00 Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa.

6. W sobotę 4 marca święto św. Kazimierza Królewicza. Wszystkim solenizantkom i solenizantom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki św. patrona.

7. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dużo zdrowia, udanej niedzieli oraz dobrego, błogosławionego tygodnia.

Intencje mszalne 26 luty – 5 marzec 2017

Ndz 26. II 2017 8 Niedziela zwykła

g. 9.00 + Romana w dniu imienin i Janiny Kostrzewów

g. 11.00 + Tadeusza Mianowskiego w 2 r. śm.

Pn 27. II

g. 18.00 + Urszuli Tabasz – gregoriańska 27

Wt 28. II

g. 7.00 + Urszuli Tabasz – gregoriańska 28