1 stycznia 2017 Nowy Rok

1. Bardzo dziękuję wszystkim tym osobom, które poświęciły swój czas  i pracę na przygotowanie kościoła do Świąt Bożego Narodzenia. Za ofiarowanie choinek dziękuję państwu Zdzisławowi i Izabeli Czarneckim. Za transport i obsadzenie choinek panom Mariuszowi Dąbrowskiemu, Konradowi Karasiewiczowi, Zbigniewowi Klimkowi i Mirosławowi Kuligowskiemu. Za przygotowanie i wykonanie świątecznych dekoracji dziękuję paniom:  Mirosławie Karasiewicz, Grażynie Stańczak i Elżbiecie Chrzanowskiej. Za pomoc przy oświetleniu p. Mirosławowi Kuligowskiemu i p. Aleksandrowi Załęskiemu, za sprzątanie kościoła dziękuję p. Dorocie Piwowarskiej. Serdeczne Bóg zapłać.
  2. W Piątek 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego – Święto Trzech Króli. Msze św. jak w niedziele o godz. 9.00 i 11.00. Z racji uroczystości można spożywać pokarmy mięsne. Błogosławimy w tym dniu kredę i kadzidło, a ofiary składane na tacę przeznaczamy na misje. Tak jak co roku tego dnia zapraszamy do kościoła na Świąteczny Koncert Charytatywny pod nazwą Wieczór Trzech Króli. Początek  o godz. 16.00. W koncercie udział wezmą uczniowie i przyjaciele Akademii Pana Włodka oraz gość specjalny „ rysownik na żywo ” p. Piotr Karsznia. Celem koncertu jest wsparcie  przytuliska dla zwierząt “Znajdki” koło Radzymina. Serdecznie zapraszamy.
  3. Rozpoczyna się w naszej parafii kolęda. To okazja do wspólnej modlitwy, rodzinnego spotkania i przyjęcia przez domowników Bożego błogosławieństwa. Pamiętajmy o przygotowaniu wody święconej i świecy jako znaku Chrystusa Pana.

Plan kolędy na najbliższe dni

Poniedziałek 2. I
od godz.10.00
ul. Wojska Polskiego od strony Załubic do nr 58 do p. Jaworskich.

Wtorek 3. I
od godz. 10.00
ul. Wojska Polskiego od nr 56 od p. Dąbrowskich do nr 27 do p. Załęskich.

Środa 4. I
od godz. 10.00
ul. Wojska Polskiego od nr 28 od p. Redlin do końca czyli ul. Radzymińskiej.

Czwartek 5. I
ul. Załubicka, Zapólna, Cytrynowa i Zakopiańska

Sobota 7. I
od godz. 10.00
ul. Radzymińska, Piwna, Choinki, Loretańska, Leśna, Grobla.

Poniedziałek 9.I
od godz. 10.00
ul. Serocka, Jagiellońska, Lipowa.

Plan na następne dni zostanie podany za tydzień. Gdyby ktoś z ważnej przyczyny nie mógł przyjąć księdza w wyznaczonym terminie proszę o osobisty kontakt w celu ustalenia daty spotkania.

1. W czasie trwania kolędy tzn. przez cały styczeń ze względu na wizyty duszpasterskie Msza św. w tygodniu będzie odprawiana codziennie rano o godz. 7.00.
  2. W najbliższych dniach są wolne intencje Mszy św. Gdyby ktoś potrzebował modlitwy lub miał jakąś ważną rocznicę warto z takiej możliwości skorzystać.
  3. Wszystkim parafianom, działkowiczom i gościom życzę Bożego Błogosławieństwa, dużo zdrowia, obfitości łask Bożych i szczęśliwego Nowego Roku !

Intencje mszalne  1 – 8 stycznia 2017

Ndz 1. I  2017  Nowy Rok, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi
g. 9.00    Za Parafian
g. 11.00  + Adama Getka