18 grudnia 2016 roku, IV niedziela Adwentu

1. Serdecznie dziękuję za udział w parafialnych rekolekcjach i adwentową spowiedź tym, którzy chcieli przyjąć daną od Pana Boga łaskę. Pozostałych zachęcam i zapraszam do przyjęcia sakramentu pokuty przed świętami, aby Boże Narodzenie nastąpiło we wszystkich naszych duszach.  Możliwość spowiedzi w tygodniu przed roratami.
  2. Można jeszcze zaopatrzyć się po opłatki, a także nabyć świecę Caritas wspierając Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
  3. Osoby, które w tym roku jeszcze nie zdążyły lub zapomniały przekazać zadeklarowanej składki na sprzątanie kościoła prosimy o dopełnienie tego zobowiązania. Z rodzinami uchylającymi się od wyrażanej w ten sposób parafialnej solidarności będę rozmawiał w czasie kolędy.
  4. Wizyta duszpasterska w naszej parafii zwana kolędą rozpocznie się 2 stycznia, a więc już po Nowym Roku.
  5. Jutro /w poniedziałek 19 grudnia / ze względu na spowiedź w Białobrzegach zamiast po południu Msza św. będzie o godz. 7.00.
  6. W sobotę 24 grudnia wigilia. Msza św. rano o godz. 7.00. Pasterka tradycyjnie o północy. Taca z Pasterki w naszej diecezji przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia. W pierwszy i drugi dzień Bożego Narodzenia Msze św. według porządku niedzielnego o godz. 9.00 i 11.00.
  7. W najbliższych dniach są wolne intencje Mszy św. Gdyby ktoś potrzebował modlitwy lub miał jakąś ważną rocznice warto takiej możliwości nie przegapić i z niej skorzystać.
  8. Solenizantkom i solenizantom tego tygodnia, szczególnie Dariuszom, Adamom i Ewom życzymy zdrowia, Bożego błogosławieństwa, miłości od bliskich i opieki św. patronów, a parafianom i gościom błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

Intencje mszalne 18 – 26 grudnia 2016

Ndz 18. XII, IV Niedziela Adwentu
g. 9.00    + Leonarda Sosińskiego, Feliksy Sosińskiej, Leonarda i Marianny Sosińskich
g. 11.00  rez. p. M. Karasiewicz

pn 19. XII
g. 7.00   + Stanisława Parzyszka

wt 20. XII
g. 7.00   wolna

śr 21. XII
g. 18.00   wolna

czw 22. XII
g. 7.00   wolna

pt 23. XII
g. 18.00  wolna

sob 24. XII, Wigilia  Bożego Narodzenia
g. 7.00  wolna

Ndz 25. XII, Uroczystość Narodzenia Pańskiego
g. 24.00    PASTERKA za parafian
g. 9.00    + Anny, Zygmunta i Jadwigi Liszewskich
g. 11.00   + Romana w 13 r. śm. i Jadwigi Kostrzewów

Pn 26. XII, Święto św. Szczepana II dzień Bożego Narodzenia
g. 9.00   + Romany Załęskiej
g. 11.00  + Mieczysława Załęskiego w 12 r. śm.