27 listopada 2016 roku, I niedziela Adwentu

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna liturgiczny okres Adwentu i nowy rok kościelny, którego hasłem są słowa Ewangelii „Idźcie i głoście”. Dla nas to czas radosnego i pobożnego oczekiwania na jeszcze większą bliskość z Jezusem Chrystusem.
  2. Roraty, czyli adwentowa Msza ku czci Matki Bożej będą odprawiane codziennie oprócz niedziel. Pierwsze roraty jutro. Zapraszamy do modlitwy ze świecami, a dzieci do udziału w konkursie roratnim Boski WIP polegającym na  zbieraniu słów wypowiedzianych przez św. Brata Alberta Chmielowskiego i Matkę Bożą Fatimską.
  3. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii odbędą się 15, 16 i 17 grudnia, a wygłosi je w tym roku ks. Stanisława Kania, który buduje kościół i tworzy parafię w Rajszewie.
  4. Od przyszłej niedzieli będzie można zaopatrzyć się w opłatki na stół wigilijny pobłogosławione dla naszej wspólnoty, a także nabyć tradycyjne świece Caritas.
  5. W najbliższy piątek 2 grudnia ze względu na spowiedź rekolekcyjną w Załubicach nie będzie Mszy św. wieczornej, tylko Msza rano o godz. 7.00.
  6. Cieszymy się wreszcie nowym obrazem Matki Bożej Nieustającej Pomocy namalowanym dla nas przez pana Tomasza Milla. Bardzo serdecznie dziękuję fundatorom obrazu i pulpitu, którzy w całości pokryli związane z tym koszty. Obraz zostanie poświęcony 10 grudnia we wspomnienie Matki Bożej Loretańskiej patronki naszej parafii, a od lutego 2017 roku w każdą środę będziemy przy tym obrazie odprawiać Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  7. Zgodnie z obowiązującymi przepisami na prośbę naszej parafii Gmina Dąbrówka prowadzi działania, które mamy nadzieję doprowadzą do powstania parafialnego cmentarza. Staramy się o to już ponad 10 lat. Na obecnym etapie kolejnym krokiem jest przyjęcie odpowiedniej uchwały w planie zagospodarowania przestrzennego. W związku z tym pożądane jest byśmy jako społeczność Kuligowa wyrazili swoje poparcie dla tych starań. Dlatego Rada Parafialna podjęła decyzję by uczynić to w formie pisemnej. Po Mszy św. osoby pełnoletnie będą mogły złożyć swój podpis podając imię, nazwisko i adres.  O kilka słów w tej sprawie bardzo proszę pana sołtysa / pana radnego.

Intencje mszalne w tym tygodniu

Ndz 27. XI, I   Niedziela Adwentu
g. 9.00    + Leokadii i Henryka Oleśkiewicz
g. 11.00   rez. p. R. Kuligowski