11 września 2016 roku, 24 niedziela zwykła

1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie przyborów szkolnych.
  2. Ofiary składane dziś na tacę we wszystkich kościołach naszej diecezji przeznaczone są na Seminarium Duchowne.
  3. Sołtys wsi Kuligów zaprasza mieszkańców na zebranie, które odbędzie się dzisiaj 11.09.2016 o godz. 13.00 w Strażnicy OSP w Kuligowie. Głównym tematem zebrania będzie wskazanie przedsięwzięć do realizacji w ramach funduszu sołeckiego.
  4. W środę 14 września święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W Dąbrówce odpust parafialny, a u nas Msza św. o godz. 19.00.
  5. W tym tygodniu nasza Rada Parafialna powiększyła się o trzy osoby. Są to pani Ewa Dąbrowska, pani Grażyna Stańczak i pani Iwona Jaworska. Serdecznie witamy je
    w radzie, która dzięki temu będzie nie tylko jeszcze mądrzejsza, ale też jeszcze piękniejsza.
  6. Rozpoczynamy w naszej parafii przygotowanie młodzieży do sakramentu bierzmowania. Najmłodsi kandydaci to II klasa gimnazjum. Zapraszam też starszych gimnazjalistów, licealistów, uczniów innych szkół a także wszystkich, którzy bierzmowania jeszcze nie przyjęli. Pierwsze spotkanie odbędzie się w niedzielę
    9 października po Mszy o godz. 11.00. Do tego czasu proszę chętnych o zgłoszenie się do księdza proboszcza i zapisanie do grona kandydatów.
  7. Panu Janowi Iwańczukowi i firmie Inside z Mińska Maz. bardzo dziękuję za konserwację i pomalowanie podbitki dachowej wokół kościoła i plebanii. Firma wykonała tę pracę rezygnując z zysku, a nawet pokrywając część poniesionych kosztów. Serdecznie panu Iwańczukowi za to dziękujemy. Zechciejmy odwdzięczyć się naszą modlitwą.
  8. W najbliższą sobotę i niedzielę przybędzie z wizytą do naszej parafii Bp Marek Solarczyk. Będzie modlił się z nami w sobotę 17 września na Mszy św. o godz. 19.00
    i w niedzielę 18 września na Mszy św. o godz. 9.00. Na sobotnie spotkanie ks. biskup serdecznie zaprasza szczególnie rodziny z dziećmi. Po Mszy św. w sobotę wszystkie dzieci otrzymają specjalne, indywidualne błogosławieństwo. Msza w niedzielę o 9.00 będzie spotkaniem ze starszymi parafianami. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy wszystkich parafian, naszych działkowiczów i gości.
  9. Wszystkim naszym gościom odpoczywającym w Kuligowie, działkowiczom
    i parafianom, życzymy miłej niedzieli oraz dobrego i błogosławionego tygodnia.

Intencje mszalne w tym tygodniu

Ndz  11. IX, 24 Niedziela zwykła
9.00   + Heleny Podgórskiej
11.00  + Bronisławy i Eugeniusza Lidtke oraz Zofii i Józefa Sobańskich
15.00  rez. p. Gałecka

Pn 12. IX
19.00  + Anny Jusińskiej w 30 dni od śm.

wt 13. IX
7.00  wolna

śr 14. IX, Święto Podwyższenia Krzyża Świętego
19.00  + Jadwigi i Kazimierza Jabłońskich