4 września 2016 roku, 23 Niedziela zwykła

Opublikowane przez Proboszcz w dniu

 1. Dzisiaj w Rzymie uroczystość kanonizacji bł. Matki Teresy z Kalkuty. To wielka święta naszych czasów, która miłosierdzie wynikające z miłości do Chrystusa umiała ukazywać najbardziej potrzebującym. Warto uczyć się od niej człowieczeństwa
  i wiary.
 2. W Dzisiaj z racji I niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 11.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja Eucharystyczna.
 3. Po Mszy o godz. 11.00 i po Adoracji Eucharystycznej krótkie spotkanie Rady Parafialnej na plebanii. Wszystkich członków Rady Parafialnej serdecznie zapraszam.
 4. Poświęcenie przyborów szkolnych w związku z nowym rokiem szkolnym za tydzień
  11 września na Mszy św. o godz. 11.00. Zapraszam wszystkich uczniów i uczennice
  z Kuligowa, a szczególnie tych którzy rozpoczynają swoją przygodę szkolną.
 5. Parafia Miłosierdzia Bożego w Józefowie organizuje pieszą pielgrzymkę do Sanktuarium Maryjnego w Loretto. Wymarsz w nocy z 10 na 11 września, a powrót autokarem. Koszt pielgrzymki 15 zł. Zapisy w kościele w Józefowie po każdej niedzielnej Mszy św. Dodatkowe informacje przy zapisie. W imieniu organizatorów chętnych na takie pielgrzymowanie do Matki Bożej Loretańskiej serdecznie zapraszamy.
 6. Panu Kazimierzowi Oleśkiewiczowi bardzo dziękuję za uzupełnienie brakujących elementów w podbitce dachowej. Rozpoczęte malowanie całej podbitki zostanie zakończone w przyszłym tygodniu.
 7. Dzisiaj w naszej diecezji po Mszach św. zbiórka do puszek na Katolicki Ośrodek Adopcyjny.
 8. Za dwa tygodnie przybędzie z wizytą do naszej parafii Bp Marek Solarczyk pomocniczy biskup Diecezji Warszawsko-Praskiej. Będzie modlił się z nami w sobotę 17 września na Mszy św. o godz. 19.00 i w niedzielę 18 września na Mszy św. o godz. 9.00. Na sobotnie spotkanie ks. biskup serdecznie zaprasza szczególnie rodziny
  z dziećmi. Po Mszy św. w sobotę wszystkie dzieci otrzymają specjalne, indywidualne błogosławieństwo. Msza w niedzielę o 9.00 będzie spotkaniem ze starszymi parafianami, na które już dzisiaj wszystkich zapraszamy, a szczególnie nasze kółko różańcowe.   Wszystkim naszym gościom odpoczywającym w Kuligowie, działkowiczom i parafianom, życzymy  miłej niedzieli oraz dobrego i błogosławionego tygodnia.

Intencje mszalne w tym tygodniu

Ndz  4. IX,   23 Niedziela zwykła
g. 9.00    + Stefana i Stefanii Załęskich
g. 11.00   rez. p. Młoduchowska
g. 15.00  + Stanisława Jusińskiego

Pn        5. IX 
g. 19.00  + Stanisława Jakubowskiego

wt         6. IX    
g.   7.00  + Piotra Wasilewskiego w 15 r. śm., Janiny Wasilewskiej, zm. z rodz. Wasilewskich i Rybaków

śr          7. IX    
g. 19.00  + za wszystkich zm. poleconych w wypominkach /z racji I środy miesiąca /

czw       8. IX,    Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny
g. 7.00  wolna

pt           9. IX 
g. 19.00  wolna

sob        10. IX 
g. 19.00  rez. p. M. Załęska

Ndz       11. IX,   24 Niedziela zwykła 
g. 9.00    + Heleny Podgórskiej
g. 11.00   + Bronisławy i Eugeniusza Lidtke oraz Zofii i Józefa Sobańskich
g. 15.00  rez. p. Gałecka