31 lipca 2016 r., 18 Niedziela zwykła

Opublikowane przez Proboszcz w dniu

 1. Dziś kończą się Światowe Dni Młodzieży i pielgrzymka papieża Franciszka do Polski. Pozostajemy blisko źródła Bożego Miłosierdzia ciesząc się wspólnotą żywego Kościoła.
 2. Jutro 1 sierpnia przypada 72 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy w modlitwie o ofiarach powstania, o naszej Ojczyźnie i narodowych bohaterach.
 3. W środę Msza św. za zmarłych poleconych w wypominkach. W piątek z racji I piątku miesiąca Msza św. o NSPJ. Możliwość spowiedzi w piątek od godz. 18.30.
 4. W sobotę 6 sierpnia Święto Przemienienia Pańskiego. Z tej racji wieczorna Msza św. będzie o Tajemnicy Przemienienia.
 5. W przyszłą niedzielę z racji I niedzieli miesiąca po Mszy świętej o godz. 11.00 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu.
 6. Zbliża się Uroczystość Odpustu w naszej parafii. Będziemy ja przeżywać za trzy tygodnie w niedzielę 21 sierpnia. Suma odpustowa połączona z procesją o godz. 11.00. Już dzisiaj wszystkich parafian i gości serdecznie zapraszam.
 7. Dziękuję Panu Sylwestrowi Kryszkiewiczowi za wykonanie wizerunku Matki Bożej i folii witrażowych na frontonie kościoła. Firma Rekpol z Dąbrówki wykonała tę pracę dla naszej świątyni po kosztach własnych. Serdecznie dziękujemy.
 8. Gdyby ktoś z naszych działkowiczów chciał zyskać Boże błogosławieństwo dla domu i rodziny w ramach tzw. letniej kolędy proszę o sygnał w tej sprawie. Możliwość takiego spotkania będzie jeszcze przez cały sierpień.
 9. Prośba natury porządkowej. Po niedzieli znajdujemy w naszym kościele znaczną ilość gum do żucia przyklejonych do ławek wewnątrz i na zewnątrz kościoła. Prosimy dorosłych i dzieci o to, aby nie zostawiali po sobie takich pamiątek. Do schowania i właściwego wyrzucenia zużytej gumy doskonale nadają się chusteczki jednorazowe, które zwykle mamy przy sobie.
 10. Zebranie wiejskie wsi Kuligów z udziałem wójta naszej gminy odbędzie się za tydzień w niedzielę 7 sierpnia o godz. 13.00 w remizie strażackiej.
 11. Wszystkim naszym gościom odpoczywającym w Kuligowie, działkowiczom i parafianom, życzymy miłej niedzieli oraz dobrego i błogosławionego tygodnia.

Intencje mszalne w tym tygodniu

Ndz  31. VII,  18 Niedziela zwykła
9.00  + Anny Karasiewicz
11.00 + Haliny Buta
15.00 + Anny i Zygmunta Liszewskich – gregoriańska 31

pn  1. VIII 
g. 19.00  + Jana Rusowicza – gregoriańska 1

wt  2. VIII     
g. 7.00  + Jana Rusowicza – gregoriańska 2

śr  3. VIII  
g. 18.00  + Jana Getka w 9 r. śm.
19.00 + Jana Rusowicza – gregoriańska 3 oraz za  wszystkich zmarłych poleconych w wypominkach

czw 4. VIII     
g. 7.00 + Jana Rusowicza – gregoriańska 4

pt 5. VIII  
g. 19.00  + Jana Rusowicza – gregoriańska 5

sob 6.VIII 
g. 19.00  + Jana Rusowicza – gregoriańska 6

Ndz  7.VIII,  19 Niedziela zwykła
9.00   + Jana Rusowicza – gregoriańska 7
11.00  rez. p. Bartoszuk
15.00  + Janiny i Kazimierza Mańk, Aleksandra, Józefy i Tadeusza                               Więcek