17 lipca 2016 XVI niedziela zwykła

1. Centrum Myśli Jana Pawła II zaprasza do Miejskiej Strefy Kultury w Warszawie na Krakowskim Przedmieściu. Od 20 do 24 lipca odbywać się tam będą koncerty, warsztaty, atrakcje sportowe i turystyczne. Strefa otwarta jest w godzinach 10.00 – 22.00.
W czwartek, 21 lipca  na pl. Piłsudskiego o godz. 19.30 rozpocznie się koncert z udziałem gwiazd polskiej sceny muzycznej, a także orkiestry i chóru pod batutą Piotra Rubika. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Szczegóły na stronie internetowej www.CentrumJP2.pl.

2. W sobotę 23 lipca na terenie Seminarium Duchownego na warszawskim Tarchominie odbędzie sę w ramach Dni w Diecezjach Centralne Wydarzenie w naszej diecezji poprzedzające Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Ma ono tytuł Przedsmak Krakowa w Warszawie – Festiwal Narodów. Bliższe informacje znajdziemy na ulotkach, a bezpłatne bilety wstepu na to spotkanie można otrzymać
w zakrystii. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy szczególnie młodzież, oraz osoby ciekawe Kościoła i świata.

3. Gdyby ktoś z naszych działkowiczów czy wakacyjnych parafian chciał zyskać Boże błogosławieństwo dla domu i rodziny lub zwyczajnie spotkać się z księdzem na swojej działce w ramach tzw. letniej kolędy proszę o sygnał w tej sprawie. Możliwość takiego  spotkania będzie przez cały lipiec i sierpień.

4. Poświecenie pojazdów i błogosławieństwo kierowców z racji św. Krzysztofa patrona podróżujacych odbedzie się w naszej patrafii w przyszłą niedzielę
24 lipca po każdej Mszy św. Serdecznie zapraszamy kierowców, motocyklistów, rowerzystów i właścicieli pojazdów specjalnych.

5. Wszystkim naszym parafianom i gościom odpoczywajacym w Kuligowie życzę miłej niedzieli oraz dobrego i błogosławionego tygodnia.

Intencje mszalne w tym tygodniu

Ndz 17.VII,  XVI Niedziela zwykła
g.  9.00  + Henryka Dąbrowskiego, Włodzimierza Pielaka, Stanisława Dąbrowskiego
g. 11.00  + Czesławy Mianowskiej
g. 15.00  + Anny i Zygmunta Liszewskich – gregoriańska 17

pn 18.VII
g. 18.00  + Mirosława Gromulskiego w 33 r. śm. oraz Ireny i Izydora Batog
g. 19.00  + Anny i Zygmunta Liszewskich – gregoriańska 18

wt 19.VII
g.  7.00   + Anny i Zygmunta Liszewskich – gregoriańska 19

śr 20.VII
g. 18.00  +  Anny i Zygmunta Liszewskich – gregoriańska 20
g. 19.00  +  Czesława Pyszkiewicza z racji imienin

czw 21.VII
g.   7.00  + Anny i Zygmunta Liszewskich – gregoriańska 21
g. 19.00  + Czesława Kaliszewskiego, Zofii i Józefa Sobańskich

pt 22.VII
g. 19.00  + Anny i Zygmunta Liszewskich – gregoriańska 22

sob 23.VII
g. 14.00 Liturgia sakramentu chrztu św.
g. 14.30   + Eurelii i Mieczysława Krauze, Bożeny /z d. Krauze/ Berty, Jana, Waldemara, Jadwigi Gałeckich, Heleny Spoczyńskiej i Franciszka Sosińskiego
g. 19.00  + Anny i Zygmunta Liszewskich – gregoriańska 23

Ndz 24.VII,  XVII Niedziela zwykła
g.  9.00    wolna