29 maja 2016 r IX Niedziela zwykła

1. W tym tygodniu ostatnie nabożeństwa majowe. Od 1 czerwca zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe z litanią do Serca Pana Jezusa. Będziemy je odprawiać codziennie po Mszy św. a w niedzielę po Mszy o godz. 11:00

2. We wtorek 31 maja Święto Nawiedzenia NMP. Z tej racji Msza św. będzie nie rano, ale wieczorem o godz. 19:00.

3. W środę 1 czerwca z racji I środy miesiąca Msza św. za wszystkich zmarłych poleconych w wypominkach.

4. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Msza św. połączona z błogosławieństwem wianków wieczorem o godz. 19.00.

5. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z tej racji można spożywać pokarmy mięsne. To także I piątek miesiąca – dobra okazja do spowiedzi świętej. Możliwość spowiedzi od godz. 18.00.

6. Od początku czerwca w niedziele przez okres urlopów i wakacji będą w naszej parafii trzy Msze święte. Ta trzecia Eucharystia już od najbliższej niedzieli podobnie jak do tej pory będzie sprawowana o godz. 15:00.

7. Pierwsza niedziela czerwca od kilku lat z inicjatywy Archidiecezji Warszawskiej przeżywana jest jako Święto Dziękczynienia. W związku z tym za tydzień 5 czerwca w parafiach odbędzie się zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.

8. Ponownego malowania wymaga drewniana część balustrady otaczającej nasz krzyż stojący na placu kościelnym. Gdyby ktoś dysponował czasem i mógł podjąć się tego zadania proszę o kontakt z ks. proboszczem.

Intencje mszalne w tym tygodniu:

ndz 29. V   IX Niedziela zwykła
g. 9.00   + Zofii i Ryszarda Kryska, Anieli i Zofii Kryska
g. 11.00  + Reginy Karasiewicz w 10 r. śm. oraz Stanisława i Franciszka Karasiewicz

pn 30. V
g. 19.00 + Zdzisława Chrzanowskiego – intencja od uczestników pogrzebu

wt 31. V Nawiedzenie NMP Święto
g. 19.00 Intencja dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże dla uczestników nabożeństw majowych

śr 1. VI
g. 19.00 + Za wszystkich zmarłych poleconych w wypominkach

czw 2. VI
g. 19.00 Intencja dziękczynna z racji 23 rocznicy święceń z prośbą o owocną posługę kapłańską dla ks. Zbigniewa