22 maja 2016 r. Uroczystość Trójcy Świętej

Opublikowane przez Proboszcz w dniu

1. W najbliższy czwartek 26 maja Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. o godz. 9.00 i po zakończeniu procesji ok. godz. 11.00. Po mszy św. o godz. 9.00 wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Trasa tradycyjna. Za pobożny udział w tej procesji można uzyskać odpust zupełny. Bardzo proszę o odpowiednie przygotowanie i udekorowanie nie tylko ołtarzy, ale też naszych domów i posesji. Do udziału w orszaku procesyjnym serdecznie zapraszam ministrantów, bielanki, dzieci, młodzież i dorosłych. Aktywne współtworzenie tej najpiękniejszej w całym roku procesji to dla każdego chrześcijanina wielki zaszczyt i przywilej. To świadectwo naszej wiary i możliwość wyrażenia wdzięczności Panu Bogu.

2. W Boże Ciało na Mszy św. o godz. 9.00 dzieci, które w zeszłym roku po raz pierwszy w pełni uczestniczyły we Mszy św. będą przeżywać rocznicę swojej I Komunii św. Próba i spowiedź dla dzieci we wtorek o godz. 18.00. Możliwość spowiedzi dla rodziców także w poniedziałek od godz. 18.00 do 19.00 oraz po nabożeństwie majowym.

3. Za dwa tygodnie w niedzielę 5 czerwca w Wołominie odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny. Przejdziemy razem ulicami Wołomina, aby w ten sposób wyrazić poparcie dla wartości rodzinnych i poszanowania życia każdej osoby. Marsz poprzedzi Msza św. o godz. 12.30 w kościele M. B. Częstochowskiej, a po nim o godz. 15.00 rozpocznie się Powiatowy Piknik Rodzinny przy Placu 3 maja.

4. W przededniu Dnia Matki wszystkim mamom składamy serdeczne życzenia: aby mogły być dumne ze swoich dzieci, aby cieszyły się ich miłością i wdzięcznością. Życzymy im też anielskiej cierpliwości, zdrowia, opieki Matki Najświętszej i wsparcia ze strony mężów.

Intencje mszalne w tym tygodniu:

ndz 22. V   Uroczystość Trójcy Świętej
g. 9.00   + Leokadii i Henryka Oleśkiewicz
g. 11.00  + Jadwigi w 14 r. śm. i Romana Kostrzewów

pn 23. V 
g. 19.00 Intencja dziękczynna Matce Bożej z prośbą o dalszą opiekę dla p. Elżbiety Krajewskiej

wt 24. V
g. 7.00 wolna

śr 25. V
g. 19.00 + Włodzimierza Pielaka w 1 r. śm.

czw 26. V Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
g. 9.00 W intencji dzieci obchodzących rocznicę I Komunii Świętej
/ po zakończeniu procesji / ok g. 11.00 Intencja dziękczynna w 11 r. urodzin Pauliny Baumgart z prośbą o potrzebne dla niej łaski oraz w intencji jej siostry Emilki

pt 27. V
g. 19.00 + Zofii Czerwińskiej w 5 r. śm.

sob 28. V
g. 19.00 + Anieli i Wacława Gałeckich

ndz 29. V   IX Niedziela zwykła
g. 9.00   + Zofii i Ryszarda Kryska, Anieli i Zofii Kryska
g. 11.00  rez. p. Z. Karasiewicz